Справа № 683/362/20
2/683/618/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
04 березня 2020 року м. Старокостянтинів
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого - судді Завадської О.П.
секретаря Васічевої О.В.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Старокостянтинів в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Веснянської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області про визнання права на земельну частку (пай),
встановив:
У лютому 2020 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Веснянської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області і просить визнати за нею право на земельну частку (пай), яка перебуває в колективній власності у відкритому сільськогосподарському акціонерному товаристві (далі - ВСАТ) Зоря розміром 3,95 умовних кадастрових гектара без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості).
В обґрунтування заявленого позову посилається на те, що в період з 13 серпня 1990 року по 15 травня 2001 року працювала у ВСАТ Зоря та була членом вказаного товариства і залишається власником іменних акцій цього товариства. 15 травня 2001 року вона припинила трудову діяльність у ВСАТ Зоря , однак залишилася його акціонером і є власником 1005 простих іменних акцій ВСАТ Зоря , що підтверджується відповідним сертифікатом.
28 грудня 2001 року ВСАТ Зоря отримало Державний акт на право колективної власності на землю для ведення товарного сільськогосподарського виробництва серії ХМ № 35. Згідно рішення Старокостянтинівської районної державної адміністрації розмір земельної частки (паю) склав 3,95 умовних кадастрових гектара. Вказує, що на момент паювання вона була акціонером ВСАТ Зоря , однак її не включили до списку громадян членів товариства, які мають право на отримання земельної частки (паю).
А тому вважає, що являючись на момент розпаювання земель акціонером ВСАТ Зоря , вона має право на земельну частку (пай) у землі, що перебуває у колективній власності ВСАТ Зоря .
Представник позивачки - адвокат Козак І.О. в судове засідання подав заяву про розгляд справи в його відсутності, позовні вимоги підтримав за обставин на їх обґрунтування, не заперечував щодо розгляду справи в порядку заочного провадження із постановленням заочного рішення у справі.
Представник відповідача - Веснянської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзив на позов не подавав.
Ухвалою суду від 04 березня 2020 року постановлено провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення відповідно до ст. 280 ЦПК України.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до положень ст. 23 Земельного Кодексу України в редакції 1992 року, що діяла на момент розпаювання земель, право власності або право постійного користування землею посвідчується державними актами, які видаються і реєструються сільськими, селищними, міськими, районними радами народних депутатів. Державний акт на право колективної власності на землю видається колективному сільськогосподарському підприємству, сільськогосподарському кооперативу, сільськогосподарському акціонерному товариству із зазначенням розмірів земель, що перебувають у власності підприємства, кооперативу, товариства і у колективній власності громадян. До державного акта додається список цих громадян.
Пунктом 2 Указу Президента України від 08 серпня 1995 року № 720/95 Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям визначено, що право на земельну частку (пай) мають члени сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами цього товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю. При паюванні вартість і розміри в умовних кадастрових гектарах земельних часток (паїв) всіх членів підприємства, кооперативу, товариства є рівними.
Отже, право громадян, як співвласників колективної власності на землю, набувається з дня видачі в установленому порядку державного акта на право колективної власності на землю з обов`язковим додатком - списком громадян, які є членами сільськогосподарського підприємства.
Судом встановлено, що 28 грудня 2001 року ВСАТ Зоря отримало Державний акт на право колективної власності на землю для ведення товарного сільськогосподарського виробництва серії ХМ № 35.
ОСОБА_1 в період з 13 серпня 1990 року по 15 травня 2001 року працювала у ВСАТ Зоря та є власником 1005 простих іменних акцій ВСАТ Зоря , що підтверджується записами у її трудовій книжці серії НОМЕР_1 від 06 грудня 1980 року, сертифікатом серії НОМЕР_2 , виданим на ім`я ОСОБА_1 (випуск акцій ВСАТ Зоря зареєстровано в управлінні фінансів Хмельницької обласної державної адміністрації за № 213/1/96 від 27.09.1996 року).
Оскільки ОСОБА_1 є власником простих іменних акцій ВСАТ Зоря , тому вона на даний час є акціонером зазначеного товариства.
Відповідно до роз`яснень, даних у п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 16 квітня 2004 року Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ з наступними змінами та доповненнями, член колективного сільськогосподарського підприємства (далі КСП), включений до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта, і в разі його смерті успадкування права на земельний пай здійснюється за нормами ЦК, у тому числі й у випадку, коли з різних причин ця особа не отримала сертифікат на право на земельну частку (пай).
Згідно інформаційної довідки відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 05 лютого 2020 року № 29-22-0.30-188/113/20 ОСОБА_1 не включена до списку громадян - членів ВСАТ Зоря , що є Додатком № 1 до Державного акту на право колективної власності на землю серії ХМ № 35, сертифікат на земельну частку (пай) їй не видавався. Розпорядженням Старокостянтинівської районної державної адміністрації № 131 від 15 липня 2002 року розмір земельної частки (паю) затверджено в 3,95 умовних кадастрових гектара.
Оскільки позивачка на момент розпаювання землі 28 грудня 2001 року була акціонером ВСАТ Зоря , однак не була включена до списку громадян - членів товариства, що додається до цього Державного акта на право колективної власності на землю, тому вона набула право на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта.
Враховуючи викладене, суд вважає, що за позивачкою слід визнати право на земельну частку (пай), яка перебуває в колективній власності у ВСАТ Зоря розміром 3,95 умовних кадастрових гектара без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості).
Вимог про стягнення судових витрат позивачка не заявляла.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 263-265, 280-282 ЦПК України,
ухвалив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , право на земельну частку (пай), яка перебуває в колективній власності у відкритому сільськогосподарському акціонерному товаристві Зоря розміром 3,95 умовних кадастрових гектара без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга позивачем на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького апеляційного суду. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом вказаних строків відповідачем не подана заява про його перегляд, а позивачем апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивачка: ОСОБА_1 , місце проживання: с. Веснянка Старокостянтинівського району Хмельницької області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .
Відповідач: Веснянська сільська рада Старокостянтинівського району Хмельницької області, місце знаходження: с. Веснянка Старокостянтинівського району Хмельницької області, код ЄДРПОУ 04405254.
Суддя
Суд | Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2020 |
Оприлюднено | 11.03.2020 |
Номер документу | 88097374 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Завадська О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні