Ухвала
від 06.03.2020 по справі 593/257/20
БЕРЕЖАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2/593/133/2020

У х в а л а

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"06" березня 2020 р. суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Крамар В. М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовною заявою до Надрічнянської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Вказана позовна заява не в повній мірі відповідає вимогам ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, а тому її слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення її недоліків.

Відповідно до вимог п. 8-9 ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Такі вимоги Закону в поданій позовній заяві не дотримані, оскільки:

- всупереч п.8 ч.2 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві відсутнє зазначення щодо наявності у позивачки або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- всупереч п.9 ч.2 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві та додатках до неї відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивака понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Всупереч вимогам ч.4 ст. 177 ЦПК України позивачка не виконала зобов`язання: сплатити судовий збір за подання вказаної позовної заяви, оскільки не додала до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Згідно з п.п. 2 п. 1 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання позивачем фізичною особою позовної заяви немайнового характеру, в тому числі про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, ставка судового збору встановлена в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2020 році становить 840,80 грн.

Окрім цього, всупереч вимогам ч.5 ст. 177 ЦПК України, позивачка не виконала зобов`язання додати до позовної заяви всі наявні в неї докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази, позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів), зокрема, не додала: витяги зі Спадкового реєстру про наявність (відсутність) посвідченого заповіту і спадкового договору, заведеної спадкової справи та виданого свідоцтва про право на спадщину .

Вказане випливає, зокрема з того, що відповідно до абз.2 п.3.3 розділу ІІІ Положення про спадковий реєстр, затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 1810/5 від 07.07.2011, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 липня 2011 р. за № 831/19569, реєстратор зі Спадкового реєстру на письмовий запит, складений за формою, наведеною в додатку 10, видає будь-якій особі у разі пред`явлення нею свідоцтва про смерть або іншого документа, що підтверджує факт смерті заповідача, спадкодавця, - витяги зі Спадкового реєстру про наявність (відсутність) посвідченого заповіту і спадкового договору, заведеної спадкової справи та виданого свідоцтва про право на спадщину.

Також всупереч абз 2 ч.5 ст. 95 ЦПК України позивачем не підтверджено відповідність копії письмових доказів оригіналам, які знаходяться у позивача, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Виходячи з наведеного, позивачці у позовній заяві слід вказати зазначення щодо наявності у неї або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Окрім цього, позивачці в позовній заяві слід вказати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивачка понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, або додати такий розрахунок у виді окремого документа до позовної заяви. Також позивачці слід підтвердити відповідність копій письмових доказів оригіналам, які знаходяться у позивачки, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення; додати до позовної заяви: витяги зі Спадкового реєстру про наявність (відсутність) посвідченого заповіту і спадкового договору, заведеної спадкової справи та виданого свідоцтва про право на спадщину; документ, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 840,80 грн., який належить сплатити на рахунок UA 828999980313121206000019003, отримувач коштів УК у Бережан.р-ні/Бережан.р-н/22030101, ЄДРПОУ 37737751, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Бережанський районний суд Тернопільської області (назва суду, де розглядається справа).

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Надрічнянської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, - залишити без руху.

Надати позивачці строк для оформлення позовної заяви відповідно до вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України десять днів з дня вручення ухвали.

Інакше заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачці.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудБережанський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення06.03.2020
Оприлюднено11.03.2020
Номер документу88097665
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —593/257/20

Ухвала від 02.04.2020

Цивільне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Крамар В. М.

Ухвала від 06.03.2020

Цивільне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Крамар В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні