печерський районний суд міста києва
Справа № 757/58750/19-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю: слідчого ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
підозрюваних ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчогодругого слідчого відділу третього управління організації досудових розслідувань центрального апарату Державного бюро розслідувань ОСОБА_9 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019000000000288 від 06.02.2019 року, -
ВСТАНОВИВ:
05.11.2019 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду надійшло клопотання слідчого другого слідчого відділу третього управління організації досудових розслідувань Центрального апарату Державного бюро розслідувань ОСОБА_9 погоджене генеральним прокурором ОСОБА_10 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019000000000288
В обґрунтування клопотання зазначено, що слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань у складі слідчої групи здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019000000000288 від 06.02.2019 за підозрою ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 204 КК України та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 204, ч. 2 ст. 209, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 204, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 204, ч.1 ст. 263 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановлений час, але не пізніше січня 2019 року, не встановлені досудовим розслідування особи вступили у злочинну змову щодо спільної організації на території України протягом тривалого часу злочинів у сфері господарської діяльності, пов`язаних з незаконним виготовленням, зберіганням тютюнових виробів на території України та переслідуючи корисливий мотив, з метою незаконного збагачення, не будучи суб`єктом господарської діяльності, не маючи відповідної ліцензії на виробництво, діючи у порушення вимог ст. 2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР (із змінами і доповненнями), у відповідності до якої «Виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється суб`єктами господарювання незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії» організували та здійснювали незаконне виробництво і зберігання з метою збуту тютюнових виробів.
У клопотанні слідчий зазначає,що згідно раніше розробленому плану вказані особи згідно відведених їм ролей організували виробництво і зберігання тютюнових виробів, підшукали відповідні приміщення, транспорт, закупили обладнання, організували друкування етикеток та виготовлення упаковок, залучили для досягнення злочинної мети інших учасників, вжили заходів конспірації зв`язку та охорони.
У подальшому у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше січня 2019 року, до вказаної злочинної групи приєднався ОСОБА_8 , на якого згідно раніше обумовленого злочинного плану покладено безпосередню організацію виробництва незаконного виготовлення тютюнових виробів і зберігання з метою збуту на території Київської області.
Слідчий зазначив, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше січня 2019 року, ОСОБА_8 досягнув попередньої домовленості із ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та іншими невстановленими в ході досудового розслідування особами, про спільне вчинення протягом тривалого часу злочинів у сфері господарської діяльності, пов`язаних із незаконним виготовленням та зберіганням з метою збуту тютюнових виробів на території с. Гореничі Києво-Святошинського району та с. Лишня Макарівського району Київської області.
В обґрунтування клопотання слідчий вказав, що на виконання раніше обумовленного злочинного плану реалізації злочинного умислу, направленого на організацію незаконного виготовлення та зберігання з метою збуту тютюнових виробів, на території с. Гореничі Києво-Святошинського району та с. Лишня Макарівського району Київської області, ОСОБА_8 , усвідомлюючи протиправність такої діяльності, розробив і довів до відома усім іншим учасникам групи план їх злочинної діяльності, який охоплював підшукання приміщення, постачальників сировини для виробництва і зберігання з метою збуту тютюнових виробів у великій кількості.
В клопотанні слідчого вказано, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але непізніше січня 2019 року, для незаконного виготовлення і зберігання з метою збуту тютюнових виробів, прикриття незаконної діяльності від сторонніх осіб, ОСОБА_8 та інші невстановлені досудовим розслідуванням особи підшукали і орендували нежитлові складські приміщення, розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , які належить на праві власності ОСОБА_11 , який не був обізнаний про злочинні наміри групи та за адресою: АДРЕСА_2 , які належить на праві власності ТОВ «ДЕРЕВООБРОБНЕ ПІДПРИЄМСТВО» (ЄДРПОУ 31101399). Зазначені нежитлові складські приміщення ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інші невстановлені в ході досудового розслідування особи використовували для незаконного виготовлення і зберігання з метою збуту тютюнових виробів.
Надалі, ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інші невстановлені в ході досудового розслідування особи у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше січня 2019 року, у невстановлених досудовим розслідуванням осіб придбали сировину, пакувальні матеріали та необхідне обладнання для виготовлення тютюнових виробів у великій кількості, при цьому до виготовлення упаковок для сигарет залучили невстановлених осіб, які здійснювали вказану діяльність в будинку АДРЕСА_3 .
У подальшому, ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інші невстановлені в ході досудового розслідування особи, задля реалізації спільного злочинного умислу, спрямованого на систематичне незаконне виготовлення і зберігання з метою збуту тютюнових виробів, заздалегідь підготовили технічні пристосування, а саме необхідне обладнання (насоси, принтер та ін.), сигаретний папір, тютюнові жилки, тютюн, клей, фарби та інше, які зберігались у нежитлових складських приміщеннях, за адресою: АДРЕСА_1 та за адресою: АДРЕСА_2 .
У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше січня-липня 2019 року, ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інші невстановлені в ході досудового розслідування особи, усвідомлюючи протиправний і суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та свідомо бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, діючи у складі групи, для реалізації спільного умислу та досягнення кінцевої мети наміченого плану, відомого всім її учасникам, у нежитлових складських приміщеннях, за адресою: АДРЕСА_1 та за адресою: АДРЕСА_2 , використовуючи спеціальне обладнання, незаконно виготовляли і зберігали з метою збуту тютюнові вироби у великій кількості.
Вказані незаконно виготовлені тютюнові вироби ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та іншими невстановленим в ході досудового розслідування особами під час проведення обшуку у період часу з 03.07.2019 по 04.07.2019 виявлені та вилучені у нежитлових складських приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1 у кількості 1 845 800 штук сигарет різних марок («Parliament Aqua Blue», «Marlboro Gold», «Marlboro Red», «LD Blue», «LD Red», «MARVEL», «Rothmans Blue», «Rothmans Red» та інших), 75 пачок сигарет «Parliament Aqua Blue», 997 пачок сигарет «Marlboro Gold», 196 пачок сигарет «Marlboro Red», 627 пачок сигарет «LD Blue», 186 пачок сигарет «LD Red», 390 пачок сигарет «MARVEL», 99 пачок сигарет «Rothmans Blue», 273 пачок сигарет «Rothmans Red», суміш тютюну та сигарет в кількості 186 кілограм та за адресою: Київська обл., Києво-Святошинський район, с. Гореничі, провулок Новий, будинок 1 у кількості 628 000 штук сигарет різних марок («Parliament Aqua Blue», «Marlboro Gold», «Marlboro Red», «LD Blue», «LD Red», «MARVEL», «Rothmans Blue», «Rothmans Red» та інших).
08 липня 2019 ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 204 КК України, тобто в незаконному зберіганні з метою збуту тютюнових виробів вчиненого організованою групою та незаконному виготовленні тютюнових виробів вчиненого організованою групою.
Заступником Генерального прокурора погоджено продовження строку досудового розслідування до трьох місяців, слідчим суддею Печерського районного суду продовжено строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні до чотирьох місяців, який закінчується 08.11.2019, проте для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, проведення усіх необхідних процесуальних дій направлених на повне і всебічне встановлення обставин справи та забезпечення процесуальних прав підозрюваного, часу, що залишився недостатньо.
Зокрема необхідно:
-отримати висновки експертів на виконання ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_12 від 09.07.2019 у справі № 757/35163/19-к та ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_13 від 15.08.2019 у справі № 757/43087/19-к про призначення комплексних судових експертиз тютюнових виробів, проведення якої доручено експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України;
-на підставі результатів зазначених експертиз прийняти рішення про необхідність проведення додаткових комплексних трасологічних експертиз з метою встановлення способу виготовлення та походження вилученої тютюнової продукції у вигляді пачок сигарет марок Parliament aqua blue (що містять акцизні марки Російської федерації), Marlboro gold, LD Liggett Ducat (red), Marlboro gold less smell, LD Liggett Ducat (blue), Rothmans Royals та MARBLE Filter De Luxe;
-отримати висновки експертів на виконання постанови слідчого від 22.10.2019 про призначення молекулярно-генетичної експертизи;
-отримати висновки експертів на виконання постанови слідчого від 24.10.2019 про призначення технічної експертизи акцизних марок;
-отримати висновки експертів на виконання постанови слідчого від 24.10.2019 про призначення додаткової комплексної трасологічної експертизи обладнання з урахуванням висновків експертів КНДІСЕ Міністерства юстиції України за результатами проведеної трасологічної експертизи;
-отримати висновки експертів на виконання постанови слідчого від 25.10.2019 щодо встановлення вартості майна, до якого може бути застосована спеціальна конфіскація та конфіскація;
-за результатами отриманих висновків судових експертиз, проведених слідчих (розшукових) та процесуальних дій встановити інших осіб, які можуть бути причетні до скоєння кримінальних правопорушень, у зв`язку з якими здійснюється досудове розслідування, провести їх допити;
-долучити до матеріалів кримінального провадження матеріали, на підставі яких проводились негласні слідчі (розшукові) дії після зняття із них грифу таємності та самі матеріали негласних слідчих (розшукових) дій;
-після одержання всіх розсекречених матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій, вирішити питання про проведення щодо них експертних досліджень;
-з урахуванням зібраних доказів визначитись та у випадку наявності законних підстав вирішити питання щодо повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри;
-виконати вимогист. 290 КПК України, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.
Слідчий ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримав з підстав викладених у ньому, клопотання просив задовольнити.
Захисник ОСОБА_4 подав заперечення на клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування та зазначив, що вказане клопотання
Слідчий суддя, вислухавши пояснення слідчого дослідивши матеріали клопотання, додані до нього матеріали, приходить до наступного.
Відповідно доч.1ст.294КПК України,якщо досудоверозслідування злочинуабо кримінальногопроступку домоменту повідомленняособі пропідозру неможливозакінчити устрок,зазначений вабзаці другомучастини першоїстатті 219цього Кодексу,вказаний строкможе бутинеодноразово продовженийслідчим суддеюза клопотаннямпрокурора абослідчого,погодженого зпрокурором,на строк,встановлений пунктами1-3частини другоїстатті 219цього Кодексуа саме: 1)шість місяців-у кримінальномупровадженні щодокримінального проступку; 2)дванадцять місяців-у кримінальномупровадженні щодозлочину невеликоїабо середньоїтяжкості; 3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого від 30 січня 2003 року вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» та «Філіс проти Греції»).
Слідчим у клопотання та прокурором в судовому засіданні доведено, що в даний час завершити досудове розслідування не представляється можливим, у зв`язку з тим, що необхідно: долучити до матеріалів кримінального провадження клопотання про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, постанови про контроль за вчиненням злочину, та ухвали Київського апеляційного суду про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій; проведення інших слідчих і процесуальних дій, в яких виникне необхідність.
Вищевказані слідчі дії є необхідними для повного розслідування кримінального правопорушення та дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення.
При цьому, слідчий суддя зауважує, що вимоги щодо проведення розслідування не є обов`язком досягнення результату, але обов`язком вжиття заходів. Іншими словами, державні органи повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання доказів, що стосуються події, включаючи, серед іншого, висновки судових експертиз та інше.
З огляду на викладене, враховуючи ступінь тяжкості та складності злочину, а також, те, що органу досудового розслідування необхідно допитати значну кількість свідків, слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити строк досудового розслідування по кримінальному провадженні №42019000000000288 від 06.02.2019 року до шести місяців до 08.01.2020 року.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.219, 294, 295-1, 309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ :
Клопотання задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному проваджені №42019000000000288 від 06.02.2019 року за підозрою ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.28, ч.ч. 1, 2 ст. 204 КК України та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.3 ст.204, ч.2 ст.209, ч.3 ст. 28, ч.2 ст. 204, ч.3 ст. 28, ч.1 ст. 204, ч.1 ст. 263 КК України, до шести місяців, тобто до 08.01.2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Матійчук
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2019 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 88103587 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Матійчук Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні