Ухвала
від 23.02.2020 по справі 910/6589/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

24.02.2020Справа № 910/6589/19

за заявою Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві

(ідентифікаційний код: 39439980)

до Фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича

(ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 )

про банкрутство

Суддя Омельченко Л.В.

За участю секретаря судового засідання Пилипець В.В.

Представники:

від Головного управління ДПС у м. Києві Шелест Ю.В. - предст. за довір. № 91/26-15-08-06 від 17.09.2019 керуючий реструктуризацією боргів боржника арбітражний керуючий Бандола О.О. - не з`явився ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві звернулося до суду із заявою про порушення справи про банкрутство Фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ).

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.06.2019 після усунення недоліків, встановлених ухвалою суду від 24.05.2019, було прийнято до розгляду заяву Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про порушення справи про банкрутство Фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), підготовче засідання суду призначено на 24.06.2019 о 12:00, накладено арешт на майно Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), встановлено арбітражному керуючому Охріменку Олексію Олександровичу (свідоцтво від 14.05.2013 № 766), визначеному автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справах про банкрутство, строк до 21.06.2019 (включно) для подачі до суду заяви про його участь у справі про банкрутство Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), зобов`язано заявника надати суду оригінали документів, копії яких приєднано до заяви про банкрутство фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича, зобов`язано Новохацького Сергія Вікторовича у строк до 23.06.2019 (включно) надати суду: - докази наявності або відсутності активів боржника (грошових коштів, рухомого та нерухомого майна, у тому числі за даними бюро технічної інвентаризації); - відомості останньої інвентаризації; - акт останньої податкової перевірки та документи, якими було визначено суму податкового боргу (податкові повідомлення-рішення, вимоги, декларації); - відомості про наявність дебіторської заборгованості; - довідки з банківських установ про залишок коштів на всіх наявних рахунках; - перелік кредиторів, вимоги яких визнаються, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором; - перелік майна із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна; - перелік майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кредиторів, на користь яких вчинено обтяження майна, їх ім`я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційні коди юридичних осіб або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), суми їх грошових вимог, підстави виникнення зобов`язань, а також строки їх виконання згідно із законом або договором. Крім того, судом запропоновано фізичній особі підприємцю Новохацькому Сергію Вікторовичу надати план погашення боргів.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.06.2019 було відкрито провадження у справі про банкрутство фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича, уведено мораторій на задоволення вимог кредиторів фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича, розгляд справи призначено на 29.07.2019 об 11:00, здійснено виклик у судове засідання представника заявника та фізичну особу-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича, запропоновано фізичній особі-підприємцю Новохацькому Сергію Вікторовичу подати до суду план погашення боргів, зобов`язано фізичну особу-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича надати суду оригінал довідки обслуговуючого банку про рух коштів за останні 1,5 роки до дня звернення заявника до суду із заявою про порушення справи про банкрутство, оригінали витягів з Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна; акт останньої податкової перевірки, інші наявні, але не подані, докази.

Постановою Господарського суду міста Києва від 29.07.2019 було визнано банкрутом фізичну особу-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) за боргами, які виникли у зв`язку із здійсненням підприємницької діяльності, відкрито ліквідаційну процедуру фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Бандолу Олександра Олексійовича (свідоцтво № 853 від 17.07.2013), строк виконання усіх грошових зобов`язань, які виникли у зв`язку із здійсненням Фізичною особою-підприємцем Новохацьким Сергієм Вікторовичем підприємницької діяльності, вважати таким, що настав 29.07.2019, припинено нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших фінансових (економічних) санкцій за всіма зобов`язаннями фізичної особи - підприємця Новохацького Сергія Вікторовича, крім зобов`язань, не пов`язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності, припинено стягнення з фізичної особи - підприємця Новохацького Сергія Вікторовича за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, та за вимогами, не пов`язаними із здійсненням такою особою підприємницької діяльності, вирішено офіційно оприлюднити повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури із зазначенням строку пред`явлення кредиторами вимог до банкрута, який не може перевищувати двох місяців, зобов`язано ліквідатора банкрута відкрити спеціальний банківський рахунок, на який зараховуються кошти, отримані від продажу майна банкрута, та здійснюються розрахунки з кредиторами банкрута, зобов`язано ліквідатора банкрута надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора до 29.06.2020, зобов`язано державного реєстратора за місцем знаходження реєстраційної справи банкрута внести до Єдиного державного реєстру запис про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та відомості про ліквідатора банкрута, копію постанови направлено банкруту, ліквідатору банкрута арбітражному керуючому Бандолі О.О., державному реєстратору та органу виконання судових рішень за місцем знаходження банкрута для виконання.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 16.08.2019 було виправлено помилку, допущену у повідомленні про визнання Фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (номер публікації 61757 від 13.08.2019) у справі № 910/6589/19, викладено текст Повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у новій редакції, зазначеній в ухвалі, здійснено офіційне оприлюднення додаткового повідомлення про виправлення.

23.09.2019 через відділ діловодства суду від Головного управління Державної податкової служби у м. Києві надійшла заява про визнання кредитором банкрута на суму 4 445 988,15 грн. Крім того, заявник просив відстрочити сплату судового збору до прийняття рішення по суті.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.09.2019 у задоволенні заяви Головного управління ДПС у м. Києві про відстрочення сплати судового збору було відмовлено, заяву Головного управління ДПС у м. Києві про визнання кредитором банкрута на суму 4 445 988,15 грн залишено без руху, встановлено строк десять днів з дня вручення даної ухвали Головному управлінню ДПС у м. Києві на усунення недоліків заяви про визнання кредиторських вимог, установлено Головному управлінню ДПС у м. Києві спосіб усунення недоліків заяви про визнання кредитором шляхом подання до суду письмової заяви, яка буде містити докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.

08.10.2019 від Головного управління ДПС у м. Києві надійшов супровідний лист для залучення до матеріалів справи оригіналу платіжного доручення № 4838 від 20.09.2019 на суму 3 842,00 грн на виконання вимог ухвали суду про усунення недоліків заяви про визнання кредитором (відповідно до даних Укрпошти, що містяться на поштовому конверті, направлено 03.10.2019) .

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.10.2019 було прийнято заяву Головного управління Державної податкової служби у м. Києві з грошовими вимогами до боржника на суму 4 445 988,15 грн, розгляд якої призначено у судовому засіданні 02.12.2019 о 12:00 у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань № 7, встановлено строк до 29.11.2019 (включно) ліквідатору банкрута для письмового повідомлення суду та заявника про результати розгляду заяви Головного управління Державної податкової служби у м. Києві з грошовими вимогами до банкрута у розмірі 4 445 988,15 грн та надання доказів її визнання або ж відхилення у встановленому порядку.

З огляду на те, що 18.10.2018 Верховною Радою України було прийнято Кодекс України з процедур банкрутства, а його офіційне опублікування відбулось у газеті Голос України № 77 від 20.04.2019, суд вважає за необхідне зазначити таке.

Відповідно до ч. 1 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться у дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом.

Отже, Кодекс України з процедур банкрутства набрав чинності 21.10.2019.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення у дію цього Кодексу визнано таким, що втратив чинність, у тому числі, Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами).

Враховуючи викладене вище, розгляд справи № 910/6589/19 за заявою Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (ідентифікаційний код: 39439980) до Фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) про банкрутство у подальшому здійснюється із застосуванням норм Кодексу України з процедур банкрутства.

23.10.2019 через відділ діловодства суду від ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Бандоли О.О. надійшов супровідний лист про направлення копії договору страхування відповідальності арбітражного керуючого від 07.10.2019 за № 19/8805/ОД2.

28.10.2019 через відділ діловодства суду від Управління інформаційно-аналітичної підтримки Головного управління Національної поліції у м. Києві надійшов лист, яким було повідомлено суд про те, що на виконання ухвали Господарського суду м. Києва від 07.10.2019 на облік ІП Гарпун ІПНП за категорією розшук ТЗ за рішенням суду внесено зазначений в ухвалі транспортний засіб, зареєстрований за Новохацьким Сергієм Вікторовичем .

26.11.2019 через відділ діловодства суду від ліквідатора фізичної особи-підприємця Новохацького С.В. арбітражного керуючого Бандоли О.О. надійшло клопотання про винесення ухвали, в якій він просив зазначити про те, що арбітражний керуючий Бандола Олександр Олексійович (свідоцтво № 853 від 17.07.2013), призначений у справі ліквідатором Фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ), в подальшому є керуючим реалізацією майна.

27.11.2019 через відділ діловодства суду від 27.11.2019 від ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Бандоли О.О. надійшло повідомлення про розгляд грошових вимог Головного управління ДПС у м. Києві.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.12.2019 клопотання ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Бандоли О.О. про перехід до процедури реалізації майна було відхилено, здійснено перехід до подальшого розгляду справи № 910/6589/19 відповідно до норм Кодексу України з процедур банкрута, уведено процедуру реструктуризації боргів боржника фізичної особи Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ), уведено мораторій на задоволення вимог кредиторів фізичної особи Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ), призначено керуючим реструктуризацією боргів фізичної особи Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Бандолу Олександра Олексійовича (свідоцтво № 853 від 17.07.2013), вжито заходів для забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику укладати правочини (договори) та заборони на розпорядження його нерухомим майном та цінними паперами, встановлено строк до 02.01.2019 (включно) керуючому реструктуризацією боргів арбітражному керуючому Бандолі О.О. для подачі до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, зобов`язано керуючого реструктуризацією боргів арбітражного керуючого Бандолу О.О. провести заходи щодо виявлення, складання опису майна боржника (проведення інвентаризації) та визначення його вартості, встановлено строк до 02.03.2019 (включно) керуючому реструктуризацією боргів арбітражному керуючому Бандолі О.О. для подання до господарського суду плану реструктуризації боргів боржника фізичної особи Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ), зобов`язано Головне управління державної податкової служби у м. Києві надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника та членів його сім`ї, а також про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону, зобов`язано орган державної прикордонної служби надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про перетинання фізичною особою Новохацьким Сергієм Вікторовичем (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) та членами його сім`ї державного кордону за останні три роки, припинено нарахування штрафів та інших фінансових санкцій, а також відсотків за зобов`язаннями боржника, встановлено, що строк виконання всіх грошових зобов`язань фізичною особою Новохацьким Сергієм Вікторовичем (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) вважати таким, що настав, попереднє засідання суду призначено на 13.01.2020 об 11:40, встановлено строк до 13.01.2020 Головному управлінню ДПС у м. Києві для приведення у відповідність до норм Кодексу України з процедур банкрута заяви про визнання кредитором банкрута у сумі 4 445 988,15 грн, докази чого надати суду.

10.12.2019 через відділ діловодства суду від Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України надійшла заява за вих. № 0.184-41803/0/15-19 від 09.12.2019 про вжиття заходів для забезпечення виконання ухвали Господарського суду міста Києва від 02.12.2019.

Ухвалою Господарського суду від 12.12.2019 було зобов`язано керуючого реструктуризацією боргів арбітражного керуючого Бандолу Олександра Олексійовича надати відомості про громадянство та дату народження боржника - Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний код: НОМЕР_2 ) та усіх обов`язкових реквізитів ( громадянство , прізвище, ім`я особи , дата народження (число, місяць та рік)), а також аналогічну інформацію про членів його сім`ї з копіями сторінок паспортних документів, що засвідчують запитуваних осіб.

02.01.2020 від керуючого реструктуризацією боргів фізичної особи Новохацького Сергія Вікторовича арбітражного керуючого Бандоли Олександра Олексійовича надійшов звіт про виконану роботу, використання коштів, фінансове становище та майно у справі № 910/6589/19 у період з 02.12.2019 по 28.12.2019 з додатковими документами до нього.

13.01.2020 через відділ діловодства суду від Головного управління ДПС у м.Києві надійшов лист на виконання вимог ухвали суду від 02.12.2019 з додатковими документами до нього.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.01.2020 було зобов`язано керуючого реструктуризацією боржника арбітражного керуючого Бандолу О.О. у строк до 27.01.2020 розглянути кредиторські вимоги Головного управління ДПС у м. Києві до Новохацького Сергія Вікторовича на суму 4 445 988,15 грн, із письмовим повідомленням суду та заявника про результати розгляду вказаної кредиторської заяви та наданням доказів її визнання або відхилення у встановленому законодавством порядку, зобов`язано керуючого реструктуризацією боргів боржника арбітражного керуючого Бандолу О.О. у строк до 27.01.2020 провести збори кредиторів боржника Новохацького Сергія Вікторовича , встановлено строк до 20.02.2020 (включно) керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Бандолі О.О. на виконання вимог п. 7 Ухвали Господарського суду міста Києва від 02.12.2019, докази чого надати суду, судове засідання для розгляду погодженого кредиторами плану реструктуризації боргів або прийняття рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі у відповідності до ст.122 Кодексу України з процедур банкрутства призначено на 24.02.2020 об 11:40.

20.01.2020 через відділ діловодства суду від Головного управління ДПС у м. Києві надійшла заява про визнання кредитором до боржника на суму 4 445 988,15 грн.

20.01.2020 через відділ діловодства суду від керуючого реструктуризацією боргів фізичної особи Новохацького Сергія Вікторовича арбітражного керуючого Бандоли Олександра Олексійовича надійшло повідомлення про розгляд заяви про заміну кредитора та розгляд кредиторських вимог Головного управління ДПС у м. Києві.

27.01.2020 від керуючого реструктуризацією боргів фізичної особи Новохацького Сергія Вікторовича арбітражного керуючого Бандоли Олександра Олексійовича надійшов звіт про виконану роботу, використання коштів, фінансове становище та майно боржника у справі № 910/6589/19 у період з 02.12.2019 по 24.01.2020 з додатковими документами до нього.

27.01.2020 від керуючого реструктуризацією боргів фізичної особи Новохацького Сергія Вікторовича арбітражного керуючого Бандоли Олександра Олексійовича надійшло клопотанні про відкладення засідання суду із додатковими документами до нього.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.01.2020 було прийнято подану 20.01.2020 заяву Головного управління Державної податкової служби у м. Києві з грошовими вимогами до боржника на суму 4 445 988,15 грн, розгляд якої призначено у судовому засіданні 24.02.2020 об 11:40.

03.02.2020 через відділ діловодства суду від керуючого реструктуризацією боргів фізичної особи Новохацького Сергія Вікторовича арбітражного керуючого Бандоли Олександра Олексійовича надійшли відомості про результати розгляду вимог кредиторів.

17.02.2020 від керуючого реструктуризацією боргів фізичної особи Новохацького Сергія Вікторовича арбітражного керуючого Бандоли Олександра Олексійовича надійшло клопотання про витребування інформації та документів.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.02.2020 було задоволено клопотання керуючого реструктуризацією фізичної особи Новохацького С.В. арбітражного керуючого Бандоли О.О., зобов`язано Шевченківський районний відділ Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у м. Києві та Київської області (адреса: 04107, м. Київ, вул. Академіка Ромоданова, 17, ідентифікаційний код: 42552598) надати керуючому реструктуризацією фізочної особи Новохацького С.В. (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) арбітражному керуючому Бандолі Олександру Олексійовичу (адреса: АДРЕСА_2 , свідоцтво № 853 від 17.07.2013) відомості про громадянство та дату народження боржника - Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) та усіх обов`язкових реквізитів ( громадянство , прізвище, ім`я особи , дата народження (число, місяць та рік)), а також аналогічну інформацію про членів його сім`ї з копіями сторінок паспортних документів, що засвідчують запитуваних осіб.

У судове засідання 24.02.2020 з`явився представник Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, яка надала пояснення щодо поданої заяви про заміну кредитора по справі та щодо поданої заяви про визнання кредитором боржника на суму 4 445 988,15 грн, просила суд задовольнити заяву про заміну кредитора по справі та визнати Головне управління ДПС у м. Києва кредитором на суму 4 445 988,15 грн.

Заслухавши пояснення представника кредитора, дослідивши подані документи, враховуючи наявні в матеріалах справи повідомлення про розгляд заяви про заміну кредитора по справі та заяви про визнання кредитором Головного управління ДПС у м. Києві керуючим реструктуризацією боргів фізичної особи Новохацького Сергія Вікторовича арбітражним керуючим Бандолою Олександром Олексійовичем, суд дійшов висновку про можливість їх задоволення з огляду на таке.

20.01.2020 через відділ діловодства суду від Головного управління Державної податкової служби у м. Києві надійшла заява про заміну кредитора. З поданої заяви про заміну кредитора по справі судом встановлено наступне.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.06.2019 було відкрито провадження у справі про банкрутство фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).

Постановою Господарського суду міста Києва від 29.07.2019 було визнано банкрутом фізичну особу-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) за боргами, які виникли у зв`язку із здійсненням підприємницької діяльності, відкрито ліквідаційну процедуру фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Бандолу Олександра Олексійовича (свідоцтво № 853 від 17.07.2013).

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві звернулося до суду із заявою про порушення справи про банкрутство Фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ).

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.10.2019 було прийнято заяву Головного управління Державної податкової служби у м. Києві з грошовими вимогами до боржника на суму 4 445 988,15 грн.

При цьому, Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 Про утворення ДПС України та ДМС України утворено Державну податкову службу України шляхом реорганізації Державної фіскальної служби України. 06.03.2019 Постановою Кабінету Міністрів України № 227 Про затвердження положень ДПС України та ДМС України затверджено положення про Державну податкову службу України.

У зв`язку з реорганізацією Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві та згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві приєднано до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві. Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р функції і повноваження Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань покладено на Державну податкову службу.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ст. 43 Кодексу України з процедур банкрутства у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Крім того, відповідно до ст. 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

Крім того, відповідно до ухвали Господарського суду міста Києва від 24.06.2019 у справі № 910/6589/19 судом встановлено наявність у фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича заборгованості перед Головним управлінням Державної фіскальної служби України у м. Києві в розмірі 5 016 110,50 грн, а саме: - з податку на додану вартість у розмірі 2 943 628, 34 грн (з яких: 2 356 781,61 грн - основне зобов`язання, 586 716, 00 грн - штрафні санкції; 130,73 грн - пеня); з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 2 072 482, 16 грн (з яких: основне зобов`язання - 1 634 311, 88 грн; штрафні санкції - 438 170,28 грн).

Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку про можливість задоволення вказаної заяви Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про заміну кредитора.

Щодо заяви Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання кредитором банкрута на суму 4 445 988,15 грн, судом зазначається наступне.

23.09.2019 через відділ діловодства суду від Головного управління Державної податкової служби у м. Києві надійшла заява про визнання кредитором банкрута на суму 4 445 988,15 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.10.2019 було прийнято заяву Головного управління Державної податкової служби у м. Києві з грошовими вимогами до боржника на суму 4 445 988,15 грн, розгляд якої призначено у судовому засіданні 02.12.2019 о 12:00 у приміщенні Господарського суду міста Києва.

Як вбачається із поданої Головним управлінням Державної податкової служби України у м. Києві заяви про визнання кредитором банкрута на суму 4 445 988,15 грн, у фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) обліковується заборгованість, а саме:

- податковий борг з податку з доходів фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у розмірі 976,05 грн, який утворився у зв`язку з несплатою боржником пені, визначеної контролюючим органом згідно до ст. 129 Податкового кодексу України;

- податковий борг з податку з доходів фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 1 784 138,59 грн, який утворився у зв`язку з несплатою боржником пені, визначеної контролюючим органом згідно ст. 129 Податкового кодексу України;

- податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 2 637 088,43 грн, який утворився у зв`язку з несплатою боржником пені, визначеної контролюючим органом згідно ст.129 Податкового кодексу України;

- податковий борг з єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців, у тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність у розмірі 23 785,08 грн (основний платіж), який утворився у зв`язку з несплатою боржником єдиного внеску, який сплачується відповідно до положень визначених Законом України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування .

Вказана заборгованість обліковується за фізичної особи-підприємця Новохацьким Сергієм Вікторовичем (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) за період з 09.02.2018 по 06.09.2019.

На підтвердження указаних вимог Головним управлінням ДПС України у м. Києві до заяви про визнання кредитором боржника додано наступні документи: оригінали доказів направлення заяви про визнання кредитором боржнику та арбітражному керуючому, оригінал інформаційної довідки від 09.09.2019 № 293/9/2615-10-06-16 про заборгованість, детальні розрахунки заборгованості, інтегровані картки платника податків із зазначенням заборгованості.

Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно п. 41.1. ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Відповідно до п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Із п. 41.3 Податкового кодексу України вбачається, повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України. Розмежування повноважень і функціональних обов`язків контролюючих органів визначається законодавством України.

Відповідно до п. 19 1 .1.45 п. 19 1 .1 ст. 19 1 Податкового кодексу України однією із функцій контролюючих органів є звернення до суду у випадках, передбачених законодавством.

Згідно зі ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до п.п. 129.3.1 п. 129.3 ст. 129 Податкового кодексу України, нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов`язань.

Відповідно до ч. 4 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги кредиторів, включені до реєстру вимог кредиторів, задовольняються у такій черговості:

1) у першу чергу задовольняються вимоги до боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування;

2) у другу чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів) та проводяться розрахунки з іншими кредиторами;

3) у третю чергу сплачуються неустойки (штраф, пеня), внесені до реєстру вимог кредиторів.

Керуючим реструктуризацією боргів фізичної особи Новохацького Сергія Вікторовича арбітражним керуючим Бандолою Олександром Олексійовичем вимоги Головного управління Державної податкової служби у м. Києві визнані у повному обсязі, про що повідомлено суд та кредитора.

Крім того, судом встановлено, що 08.10.2019 від Головного управління ДПС у м. Києві надійшов супровідний лист для залучення до матеріалів справи оригіналу платіжного доручення № 4838 від 20.09.2019 на суму 3 842,00 грн на виконання вимог ухвали суду про усунення недоліків заяви про визнання кредитором.

Відповідно до ч. 2 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства виграти, пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об`єктів, що підлягають продажу, а також витрати на проведення аукціону), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.

Отже, вимоги Головного управління Державної податкової служби у м. Києві до боржника фізичної особи Новохацького Сергія Вікторовича підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів, наступним чином: 23 785,08 грн - вимоги першої черги (основний борг); 4 422 202,48 грн - вимоги третьої черги (пеня) та 3 842,00 грн - відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів (судовий збір за подання заяви про визнання кредитором).

Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, ст. ст. 2, 3, 12, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Визнати кредитором Фізичної особи-підприємця Новохацького Сергія Вікторовича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) Головне управління Державної податкової служби у м. Києві (ідентифікаційний код: 43141267) на загальну суму 4 445 988,15 грн, з яких 23 785,08 грн - вимоги першої черги, 4 422 202,48 грн - вимоги третьої черги та 3 842,00 грн - судовий збір за подання заяви про визнання кредитором (відшкодовується у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів).

2. Зобов`язати керуючого реструктуризацією боргів боржника арбітражного керуючого Бандолу О.О. внести зміни до реєстру вимог кредиторів боржника, докази чого надати суду.

3. Відкласти розгляд справи на 23.03.2020 об 11:40. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва у залі судових засідань № 7.

4. Викликати у судове засідання учасників справи та керуючого реструктуризацією боргів боржника арбітражного керуючого Бандолу О.О.

Ухвала набрала законної сили 24.02.2020, може бути оскаржена у відповідності до ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст складений 10.03.2020.

Суддя Л.В. Омельченко

Дата ухвалення рішення23.02.2020
Оприлюднено10.03.2020

Судовий реєстр по справі —910/6589/19

Ухвала від 07.10.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 07.10.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 21.09.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 10.08.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 26.07.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 06.06.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 04.04.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 14.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 14.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 09.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні