Ухвала
від 11.03.2020 по справі 916/622/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про відмову у видачі судового наказу

"11" березня 2020 р.м. Одеса Справа № 916/622/20

Суддя господарського суду Одеської області Погребна К.Ф., розглянувши заяву Фізичної особи -підприємця Торган Ірини Василівни ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) про видачу судового наказу до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Туристична компанія Соната-Тревел (01054, м. Київ, вул. Дмитрівська, буд. 19А, офіс 4, код ЄДРПОУ 36353115)

В С Т А Н О В И В:

Фізична особа -підприємець Торган Ірина Василівна звернулась до господарського суду Одеської області із заявою про видачу судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Туристична компанія Соната-Тревел суми заборгованості у розмірі 73 986,40грн.

Заяву обґрунтовано неналежним виконанням боржником зобов`язання за агентським договором на просування та реалізацію туристичних послуг від 28.08.2019р.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно з п.1 ч.2 ст.11 ЦК України однією із підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договір, який в силу вимог ч.1 ст.629 ЦК України є обов`язковим для виконання сторонами.

Частино 2 ст. 207 ЦК України встановлено, що правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства, та скріплюється печаткою.

Відповідно до ч.1 ст.148 ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Між тим, як встановлено господарським судом при дослідженні наданої до заяви копії договору, відповідний договір не містить підпису Товариства з обмеженою відповідальністю Туристична компанія Соната-Тревел .

Таким чином, вимога про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Туристична компанія Соната-Тревел суми заборгованості у розмірі 73 986,40 грн. пред`явлена стягувачем за договором, який не укладений у письмовій (в тому числі електронній) формі, у розумінні вимог ч.2 ст.207 ЦК України.

Отже, вказані вимоги стягувача не підлягають розгляду в порядку наказного провадження, оскільки обставини укладення між сторонами відповідного договору у письмовій (в тому числі електронній) формі необхідно встановлювати під час розгляду даної справи у позовному провадженні.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 148 цього Кодексу.

Згідно з ч.2 ст.153 ГПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 152 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

За таких обставин, господарський суд дійшов висновку про відмову Фізичній особі -підприємцю Торган Ірині Василівні у видачі судового наказу.

Керуючись ст.151, п.3 ч.1, ч.3 ст.152, ст.234 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1. Відмовити Фізичній особі -підприємцю Торган Ірини Василівни у видачі судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Туристична компанія Соната-Тревел суми заборгованості у розмірі 73 986,40грн.

2. Роз`яснити заявнику, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 152 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Ухвала набирає чинності в порядку ст. 235 ГПК та може бути оскаржена в апеляційному порядку через господарський суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня складання повної ухвали.

Суддя К.Ф. Погребна

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення11.03.2020
Оприлюднено11.03.2020
Номер документу88108246
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/622/20

Ухвала від 11.03.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Погребна К.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні