ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Номер провадження 1-кс/711/527/20

Справа № 711/1405/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2020 року м. Черкаси

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Степаненко О.М., при секретарі Чмих І.С., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Черкаси клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Черкаській області капітана поліції Сербина Олега Вікторовичапро тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12020250000000041 від 06.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України , -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СУ ГУ НП в Черкаській області Сербин О.В. , звернувся до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12020250000000041 від 06.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Клопотання мотивовано тим, що на адресу СУ ГУНП в Черкаській область надійшли матеріали УСБУ в Черкаській області відповідно до яких встановлено, що службові особи ТОВ "ТРАНССТРОЙМЕХАНІЗАЦІЯ" (код ЄДРПОУ 32856076, місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Колекторна, будинок 17), під час виконання робіт з поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення Черкаської області, в 2018 році здійснили привласнення бюджетних коштів.

Так, з липня 2018 року по грудень 2018 року на підставі договорів з надання послуг поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального місцевого значення, центральних районів Черкаської області, укладених між ДП Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області та ТОВ "ТРАНССТРОЙМЕХАНІЗАЦІЯ" , проведено роботи з поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального місцевого значення окремих районів Черкаської області. Загальна вартість виконаних робіт 27 032 740,47 гривень.

З метою встановлення фактичних обсягів та вартості виконаних ремонтних автодорожніх робіт, а також документального підтвердження використання ТОВ "ТРАНССТРОЙМЕХАНІЗАЦІЯ" будівельних матеріалів (гарячих асфальтобетонних сумішей), що відповідно до актів приймання виконаних робіт було списано на поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення Черкаської області, в 2018 році, отримані від ДП Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області матеріали (проектно-кошторисна документація, договори підряду, акти приймання виконаних будівельних робіт, сертифікати відповідності, атестати виробництва, платіжні доручення) направлення до аудитору ФОП ОСОБА_1 для проведення бухгалтерського дослідження.

За результатами проведеного бухгалтерського дослідження (довідка від 28.01.2020) встановлено, що відповідно до Кошторисної документації на проведення поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення Звенигородського, Катеринопільського та Шполянського районів Черкаської області передбачено використання СІ421-9837 Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі [асфальтобетон щільний] (дорожні) (аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип Б, марки 1 .

Відповідно актів приймання виконаних будівельних робіт підтверджено, що в ході виконання вказаних робіт в основному було використано асфальт СІ 421- 9837 Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі [асфальтобетон щільний] (дорожні) (аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип Б, марка 1 в загальній кількості 7199,77 тон.

Таким чином, відповідно до актів приймання виконаних робіт підтверджено, що ТОВ "ТРАНССТРОЙМЕХАНІЗАЦІЯ" було списано на поточний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення Черкаської області асфальтобетонних сумішей гарячих і теплих типу Б в кількості 7199,77 тон.

Для підтвердження достовірності даних щодо придбання асфальтобетонних сумішей ТОВ "ТРАНССТРОЙМЕХАНІЗАЦІЯ" , проведено співставлення з інформацією з Єдиного реєстру податкових накладних щодо постачання асфальтобетонну, які ТОВ "ТРАНССТРОЙМЕХАНІЗАЦІЯ" були включені до податкового кредиту (форма 5). В ході аудиторського дослідження проведено співставлення на придбання ТОВ "ТРАНССТРОЙМЕХАНІЗАЦІЯ" асфальтобетонних сумішей із цінами, за якими їх було включено до актів приймання виконаних робіт.

Проведеними співставлення виявлено, що фактичні ціни на асфальтобетонні суміші менші, ніж ті, за якими було включено до вартості виконаних робіт по проведенню поточного середнього ремонту автомобільних доріг окремих центральних районів Черкаської області. Завищення вартості робіт, внаслідок завищення ціни на асфальтобетонні суміші під час включення до актів виконаних робіт, розрахунково підтверджено на суму 974 371,0 гривень.

Таким чином, у ході бухгалтерського дослідження встановлено, що представниками ТОВ "ТРАНССТРОЙМЕХАНІЗАЦІЯ" було включено до актів виконаних робіт, які оплачені за рахунок бюджетних коштів, матеріали (а саме: суміш асфальтобетонну гарячу і теплу [асфальтобетон щільний] (дорожній) (аеродромний), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, типу Б), за цінами, які перевищують фактичну вартість їх придбання, що призвело до завищення вартості робіт на суму 974 371,0 грн. (без врахування ПДВ), тоді як, з врахуванням ПДВ вказана сума складе 1 169 245,61 гривень.

Згідно договору № 97/09-Т від 18.09.2018 укладеного між ДП Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області та ТОВ "ТРАНССТРОЙМЕХАНІЗАЦІЯ" та інших договорів укладених між вказаними суб`єктами господарювання встановлено, що ТОВ "ТРАНССТРОЙМЕХАНІЗАЦІЯ" (код ЄДРПОУ 32856076 ) має розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в філії АТ "УКРЕКСІМБАНК" м. Київ, МФО 322313 ЄДРПОУ 00032112 , юридична адреса: Україна, 03150, м. Київ, вул. Антоновича, 127 .

У зв`язку з вищевикладеним та з метою встановлення всіх обставин в кримінальному провадженні, встановлення фактів протиправної діяльності причетних осіб, виникла необхідність в здійсненні доступу до документів, що містять банківську таємницю, тобто документів щодо відкриття та обслуговування рахунку, роздруківки руху коштів із зазначенням дати та часу проведення операції, з розшифровкою призначення платежів та із зазначенням контрагентів, фотоматеріали з банкоматів при знятті коштів з карткового рахунку, що прикріплений до даного розрахункового рахунку в період часу з 01.06.2018 по 31.12.2018 .

Враховуючи вищевикладене, з метою повного та неупередженого розслідування даного кримінального правопорушення, а також з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження - перевірки інформації з приводу надходження коштів та їх використання, необхідно отримати тимчасовий доступ до копій документів щодо відкриття та обслуговування рахунку № НОМЕР_1 , роздруківки руху коштів із зазначенням дати та часу проведення операції, з розшифровкою призначення платежів та із зазначенням контрагентів з 01.06.2018 по 31.12.2018 . Вказана інформація перебуває у володінні АТ "УКРЕКСІМБАНК" , МФО 322313 ЄДРПОУ 00032112 , юридична адреса: Україна, 03150, м. Київ, вул. Антоновича, 127, слідчий просить задоволити клопотання в повному обсязі та проводити судовий розгляд без виклику представника АТ "УКРЕКСІМБАНК" .

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити. Звернувся до суду із заявою про не фіксування судового процесу технічними засобами.

Представник АТ "УКРЕКСІМБАНК" в судове засідання не викликалися відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.

Перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, вважаю, що клопотання підлягає до часткового задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Ч. 1 ст. 159 КПК України передбачає, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до положень ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Аналіз доданих до клопотання слідчого документів свідчить, що є достатньо даних, які свідчать про те, що було вчинене кримінальне правопорушення; відомості до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ перебувають у володінні АТ "УКРЕКСІМБАНК" ; вищевказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ч. 7 ст. 163 КПК України).

Варто зазначити, що тимчасовий доступ до речей і документів проводиться лише за зареєстрованим кримінальним провадженням, тобто, в разі офіційно розпочатого кримінального переслідування (п. 1 ч. 2 ст. 160 КПК України).

Дослідивши відомості з ЄРДР від 06.02.2020 та додані письмові докази, вважаю, що період часу за який необхідно дослідити інформацію становить з 27.08.2018 по 31.12.2018, а тому , клопотання підлягає до часткового задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 162-164 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Черкаській області капітана поліції Сербина Олега Вікторовичапро тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12020250000000041 від 06.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України - задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП в Черкаській області Сербину Олегу Вікторовичу на тимчасовий доступ до копій документів щодо відкриття та обслуговування рахунку № НОМЕР_1 , роздруківки руху коштів із зазначенням дати та часу проведення операції, з розшифровкою призначення платежів та із зазначенням контрагентів з 27.08.2018 по 31.12.2018, які знаходяться у володінні АТ "УКРЕКСІМБАНК" , МФО 322313 ЄДРПОУ 00032112 , юридична адреса: України, 03150, м. Київ, вул. Антоновича, 127 .

Вилучення копій вказаних документів проводити в приміщенні Черкаської філії АТ "УКРЕКСІМБАНК" за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 288.

Зобов`язати службових осіб АТ "УКРЕКСІМБАНК" , виготовити копії зазначених документів для подальшого їх вилучення старшим слідчим СУ ГУНП в Черкаській області Сербином О.В. чи відповідно до доручення старшим о/у в ОВС 3 сектора відділу КЗЕ УСБУ в Черкаській області Боровиком С.М.

Строк дії ухвали - до 03 квітня 2020 року.

Роз`яснити посадовим особам АТ "УКРЕКСІМБАНК" , що відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали суду, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на отримання вказаної інформації, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: О. М. Степаненко

Зареєстровано 12.03.2020
Оприлюднено 12.03.2020
Дата набрання законної сили 04.03.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону