Ухвала
від 11.03.2020 по справі 712/2152/20
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Ухвала

Іменем України

про тимчасовий доступ до речей і документів

Справа №712/2152/20

Провадження №1-кс/712/1062/20

11 березня 2020 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділу Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42020251010000032 від 26.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

До суду звернувся старший слідчий слідчого відділу Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Клопотання мотивує тим, що під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що оперативними працівниками Управління СБ України в Черкаській області отримано інформацію щодо фактів незаконного привласнення бюджетних коштів службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

Так, службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 в ході виконання договору щодо будівництва диспетчерської КУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , на загальну суму 46 699 000 грн. (2076224,4гри.з якихбули проплаченізгідно актівприймання виконанихробіт до31.12.2019) було вчинено розтрату бюджетних коштів шляхом оплати актів робіт, які не були виконані в повному об`ємі

В січні 2020 року ІНФОРМАЦІЯ_3 офіційним шляхом було залучено спеціаліста в будівельній галузі, яким було проведено аналіз наявних матеріалів щодо виконання вищевказаних робіт.

Так, вказаним спеціалістам встановлено, що об`єм фактично проведених земельних робіт на об`єкті будівництва не відповідає вказаному в актах приймання виконаних робіт форми КБ-2в. Крім цього, фактично вмонтовано меншу кількість свай, об`єм ґрунту, залишеного для зворотного засипання, не транспортувався на відстань 15 км, а був залишений біля об`єкту будівництва, що призвело до необгрунтованих витрат. Також, завищено відстань, на яку відвозились земельні маси на 15 км (в актах приймання виконаних робіт оплачено перевезення грунту на 30 км, замість передбачених чинним ДБН 15 км для вказаного типу населених пунків)

Крім цього, шляхом аналізу даних, внесених до актів приймання виконаних робіт форми КБ-2в, а також аналізу цін на ринку будівельних матеріалів, встановлено необгрунтоване завищення цін на металеві будівельні матеріали (труб, арматура та ін.) в середньому на 30-35%.

Після проведення вказаного дослідження, спеціалістом складено акти приймання виконаних робіт на ті об`єми, які фактично були виконані (висновок спеціаліста № 07/45 від 10.02.2020), та встановлено різницю між сумою вказаних актів та актів приймання виконаних робіт.

В зв`язку з вище викладеним, на даний час, з метою підтвердження оплати за проведенні роботи, встановлення істини у даному кримінальному провадженні та перевірки проведення фінансових операцій виникла необхідність в здійснені тимчасового доступу з можливістю вилучення відомостей щодо відкриття розрахункового рахунку НОМЕР_2 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та розрахункового рахунку НОМЕР_3 в ІНФОРМАЦІЯ_5 , що належать ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », код ЄДРПОУ НОМЕР_4 та руху коштів по них в період часу з 02.12.2019 року по сьогоднішній день.

Вказані документи по рахунку НОМЕР_2 перебувають у розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (центральний відділ - АДРЕСА_3 , філія - Черкаське обласне управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » - АДРЕСА_4 ), по рахунку НОМЕР_3 в ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 АДРЕСА_5 ).

В судове засідання слідчий звернувся з заявою про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримав та просив суд його задовольнити.

Підстави для розгляду клопотання згідно ч.2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої інформація, доступ до якої є предметом клопотання відсутні за недоведеністю заявником наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, доступ до яких є предметом клопотання.

Особа, у володінні якої знаходяться речі чи документи, доступ дояких єпредметом клопотання, повідомлена про розгляд клопотання та в судове засідання не з`явилась.

Дослідивши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження № 42020251010000032, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.02.2020 р., у рамках якого було подано клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, суд приходить до такого.

Відповідно до ч. 2 п. 5 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно ст. 132 КПК України загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

3. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

4. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

ч. 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Банківською таємницею, зокрема є: відомості про стан рахунків клієнтів, у тому числі стан кореспондентських рахунків банків у Національному банку України; операції які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійсненні ним угоди; фінансово-економічний стан клієнтів; системи охорони банків та клієнтів; інформація про організаційно правову структуру юридичної особи клієнта, її керівників, напрями діяльності.

Враховуючи доводи клопотання про те, що отримання вказаних у клопотані документів необхідне для встановленні обставин у даному кримінальному провадженні, вивчивши додані до клопотання матеріали в обгрунтування підозри щодо вчинення кримінального правопорушення, слідчий суддя доходить висновку, що заявником доведено наявність у досудового слідства підстав вважати, що вказані у клопотанні документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме підтвердити або спростувати подію злочину, а також встановити осіб, причетних до його вчинення, тому слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання в частині надання тимчасового доступу до вказаних у клопотанні документів з можливістю вилучення їх копій.

На підставі вищевикладеного і керуючись ст. 131, 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до речей і документів, що містять банківську таємницю, до відомостей щодо відкриття розрахункового рахунку НОМЕР_2 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та розрахункового рахунку НОМЕР_3 в ІНФОРМАЦІЯ_5 , що належать ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », код ЄДРПОУ НОМЕР_4 та руху коштів по них в період часу з 02.12.2019 року по сьогоднішній день.

Вказані документи по рахунку НОМЕР_2 перебувають у розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (центральний відділ - АДРЕСА_3 , філія - Черкаське обласне управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » - АДРЕСА_4 ), по рахунку НОМЕР_3 в ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 - АДРЕСА_5 ).

Виконання ухвали покласти на старшого слідчого Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , слідчих, що входять в слідчу групу або за їх дорученням старшого оперуповноваженого 1 сектору ВКЗЕ УСБ України в Черкаській області ОСОБА_5 чи інших оперативних працівників УСБ України в Черкаській області.

Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її винесення.

У разі невиконання ухвали слідчий суддя за клопотанням сторони обвинувачення має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуальногокодексуУкраїни з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала суду оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчийсуддя: ОСОБА_1

Дата виготовлення повного тексту ухвали 11 березня 2020 року.

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення11.03.2020
Оприлюднено08.02.2023
Номер документу88115990
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —712/2152/20

Ухвала від 11.03.2020

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Марцішевська О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні