Ухвала
від 17.01.2020 по справі 757/2139/20-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/2139/20-к

Примірник № ___

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 січня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м.Києві клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення,-

В С Т А Н О В И В:

17.01.2020 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення.

В судове засідання прокурор не з`явився, про місце і час розгляду клопотання повідомлений належним чином. Прокурор подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходиться речі і документи, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутність не з`явившихся осіб.

Судовим розглядом встановлено, що Київської місцевою прокуратурою № 6 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42018100000000409, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.05.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що з січня 2015 року по вересень 2018 року АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »

(ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) створено негативний небаланс природного газу у газотранспортній системі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ) в обсязі

35405,48 тис. куб. м на загальну суму 367931623,83 грн. та АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 , АДРЕСА_3 , фактична адреса: АДРЕСА_4 ) з січня 2015 року по жовтень 2018 року в обсязі 237763,370 тис. куб. м. на загальну суму 2470822675,24 грн.

Крім того, встановлено, що АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » протягом 2015-2018 роки не здійснювали закупівлю природного газу для покриття власних виробничо-технологічних витрат природного газу, здійснюючи відбір таких обсягів з газотранспортної системи за відсутності підтвердженої номінації (підтвердженого обсягу природного газу на відповідний розрахунковий період та без укладання відповідного договору з постачальником природного газу), що згідно пункту 5 глави 1 розділу І Кодексу газотранспортної системи є несанкціонованим відбором природного газу.

При цьому, АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » не компенсовано АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » обсяги сформованого негативного небалансу природного газу, внаслідок здійснення зазначеного несанкціонованого відбору.

Водночас, АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з метою забезпечення цілісності газотранспортної системи (врегулювання співвідношення обсягів природного газу, що фізично надійшли через точки входу і обсягів природного газу, які фізично відібрані з точки виходу) здійснено закупівлю природного газу, необхідного для покриття негативного небалансу, що призвело до втрат (збитків) вказаного державного товариства.

Зокрема, АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з грудня 2015 року по вересень 2018 року здійснила закупівлю природного газу для забезпечення виробничо-технологічних потреб, власних потреб та для забезпечення балансування на загальний обсяг 9659332, 601 тис. куб. м. на загальну суму 83597261287,24 грн. у наступних суб`єктів господарювання:

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ); АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ).

Прокурор вказує, що у зв`язку з вищевикладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які містять відомості про обставини вчиненого кримінального правопорушення та мають значення для досудового розслідування як докази, а саме до: документів, що містять інформацію про рух грошових коштів, які знаходяться на банківський рахунок відкритий ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », які відкритий та знаходиться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » МФО НОМЕР_9 .

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Положеннями ст.ст. 159162 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до документів, у тому числі, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Як вбачається із змісту п. 4, 5, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, та персональні дані особи.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Так, судовим розглядом встановлено, що у відповідності до положень ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в якому мають обґрунтувати можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні прокурора, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає вимогам ст.ст. 161, 162, 163 КПК України, приходжу до висновку, що документи, які вказані в клопотанні можуть мати суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню в кримінальному провадженні.

Слідчий суддя, вивчивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, дійшов висновку, що речі і документи, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », та до яких прокурора просить надати тимчасовий доступ, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Керуючись ст. ст. 108, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення задовольнити.

Надати прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_3 , прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_4 , прокурору Київської місцевої прокуратури

№ 6 ОСОБА_5 , прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_6 , прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_7 , прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_8 , тимчасовий доступ до речей та документів, що знаходяться у

АТ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » МФО НОМЕР_9 , а саме: документів, що містять інформацію про рух грошових коштів, які знаходяться на банківському рахунку № НОМЕР_10 (українська гривня, долар США, ЄВРО), відкритому ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) у період з 01.01.2015 року по теперішній час в електронному вигляді, із зазначенням виду, суми, дати, призначення платежів, номерів кореспондентських рахунків із зазначенням контрагентів (назви юридичних або фізичних осіб, організаційної форми, коду ЄДРПОУ або ідентифікаційного коду, номеру рахунку та МФО банківської установи).

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Ухвала виготовлена в 2-х примірниках:

Примірник № 1 знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/2139/20-к

Примірник № 2 наданий прокурору ОСОБА_3

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення17.01.2020
Оприлюднено08.02.2023
Номер документу88116812
СудочинствоКримінальне
Сутьтимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення

Судовий реєстр по справі —757/2139/20-к

Ухвала від 17.01.2020

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Бусик О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні