Справа № 683/395/19
2/683/723/2019
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2019 року м.Старокостянтинів
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
в складі : головуючого - судді Андрощука Є.М.
з участю секретаря Свідерської К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Старокостянтинові справу за позовом ОСОБА_1 до Ладигівської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
У лютому 2019р. ОСОБА_1 пред`явила позов до Ладигівської сільської ради Старокостянтинівського району про визнання за нею в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на майновий пай у пайовому фонді ГСК ім.Щорса с.Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області, що належав ОСОБА_2 на підставі Свідоцтва про право власності на майновий пай члена КСП (майнового сертифікату) серія ХМСК №018488.
В обґрунтування позову посилалась на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її матір - ОСОБА_2 . Після її смерті залишилась спадщина - майновий пай в пайовому фонді СГК ім.Щорса с.Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області, що належав їй, на підставі Свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія ХМСК №018488. Однак матір за життя не встигла отримати, вказаний Сертифікат, через що їй відмовлено нотаріусом у видачі свідоцтва про право на спадщину на майновий пай після смерті матері.
Представник позивача звернувсь до суду з заявою в якій просив позов задовольнити, з вищенаведених підстав, розгляд справи проводити у його відсутності,
Представник відповідача звернувсь до суду з заявою про розгляд справи у його відсутності, не заперечував проти задоволення позову.
Суд дослідивши докази у справі прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч.1 ст.524 ЦК України (в редакції Закону 1963 року), який був чинним на час виникнення спірних відносин, спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом.
Статтею 548 ЦК України (в редакції Закону 1963 року) встановлено, що для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Не допускається прийняття спадщини під умовою або з застереженням. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.
Частинами першою та другою ст.549 ЦК (в редакції Закону 1963 року), визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: 1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла матір позивача - ОСОБА_2 .
Після її смерті залишилась спадщина, в тому числі і майновий пай в пайовому фонді СГК ім.Щорса с.Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області, що належав їй, на підставі Свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія ХМСК №018488.
Як вбачається з повідомлення держнотаріуса Старокостянтинівської держнотконтори №110/02-14 від 15.01.2019р. позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, так як Свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія ХМСК №018488, виданий Ладигівською сільською радою Старокостянтинівського району після смерті спадкодавця.
В зв`язку з цим позивач позбавлений можливості нотаріально оформити свої спадкові права на вказане спадкове майно, після смерті матері.
Дані обставини підтверджуються повідомлення держнотаріуса Старокостянтинівської держнотконтори №110/02-14 від 15.01.2019р.; даними Свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія ХМСК №018488; даними свідоцтва про народження позивача НОМЕР_1 від 06.02.1955р.; даними свідоцтва про смерть ОСОБА_2 Серія НОМЕР_2 від 10.08.1998р.; даними свідоцтва про право на спадщину р.№1-573 від 13.03.2000р.; даними спадкової справи№330 до майна померлої ОСОБА_2 .
Відповідно до п.23 постанови пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 Про судову практику у справах про спадкування свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Враховуючи вищевикладене, слід визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на майновий пай у пайовому фонді ГСК ім.Щорса с.Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області, що належав ОСОБА_2 на підставі Свідоцтва про право власності на майновий пай члена КСП (майнового сертифікату) серія ХМСК №018488.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.76-80, 89, 141, 244-246, 263-265 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на майновий пай у пайовому фонді ГСК ім.Щорса с.Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області, що належав ОСОБА_2 на підставі Свідоцтва про право власності на майновий пай члена КСП (майнового сертифікату) серія ХМСК №018488.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів до Хмельницького апеляційного суду через Старокостянтинівський райсуд.
У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Ладигівська сільська рада Старокостянтинівського району Хмельницької області с.Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області, ЄДРПОУ 04405337.
Повне рішення складено 12 грудня 2019 року.
Суддя
Суд | Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2020 |
Оприлюднено | 12.03.2020 |
Номер документу | 88130178 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Андрощук Є. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні