ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 686/21783/19

Провадження № 1-кс/686/3242/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2020 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Заворотна О.Л., з участю секретаря судового засідання Сікори Ю.В., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області капітана поліції Лещика В.В., погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні № 120192400000000186,

ВСТАНОВИВ:

04.03.2020 року старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області капітан поліції Лещик В.В. звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим з прокурором військової прокуратури Хмельницького гарнізону Куземою М.М., на тимчасовий доступ та вилучення речей та документів, які перебувають у володінні АТ УКРБУДIНВЕСТБАНК , що за адресою м. Київ, вул. Чорновола, 8.

В обґрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що 10.07.2019, на адресу СУ надійшов рапорт з УЗЕ в Хмельницькій області ДЗЕ НПУ про те, що посадові особи Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління, розробили схему з привласнення бюджетних коштів за попередньою змовою із посадовими особами ряду підприємств, виділених на будівництво будівель казарм поліпшеного планування, чим заподіяли державі збитків, сума яких встановлюється.

В ході розслідування кримінального провадження встановлено, що до вчинення кримінального правопорушення може бути причетні посадові особи ТОВ "АЛЬП-ПРОМ 1" .

В ході виконання доручення про проведення слідчих (розшукових дій), встановлено, що ТОВ "АЛЬП-ПРОМ 1" (код ЄДРПОУ 41403707) належать номера розрахункових рахунків: № НОМЕР_1 АТ УКРБУДIНВЕСТБАНК .

У зв`язку з викладеним, з метою перевірки факту розтрати бюджетних коштів до матеріалів кримінального провадження необхідно долучити відомості про рух грошових коштів по банківських рахунках вказаних підприємств, які у подальшому можуть бути необхідні для використання як доказів вчинення злочину.

Слідчим у клопотанні міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання без його участі, в якій він підтримує подане клопотання та просить його задовольнити.

Представник АТ УКРБУДIНВЕСТБАНК повідомлений про день та час слухання справи в установленому законом порядку.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Крім того, сторона кримінального провадження в порядку, передбаченому главою 15 КПК України, має право під час досудового розслідування чи суду, згідно з положеннями ст.160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Зокрема, відповідно до ч.2 ст.160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Разом з тим, згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Крім того, відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Проте, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим не в повній мірі виконані вищезазначені вимоги кримінально-процесуального законодавства та недостатньо наведено обґрунтування щодо необхідності надання тимчасового доступу до вищезазначених речей і документів.

Зокрема, згідно наданого витягу з ЄРДР події кримінального правопорушення відбулись в 2018 році, разом з тим слідчий просить надати доступ до інформації про рух коштів по банківському рахунку за період з 01.01.2018 по теперішній час, при цьому не зазначено яке значення та для встановлення яких обставин необхідна вказана інформація, крім цього у витягу ЄРДР не зазначено, що вказане підприємство причетно до події кримінального правопорушення.

Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, ст. 62 ЗУ Про банки та банківську діяльність , слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні № 120192400000000186 - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Зареєстровано 12.03.2020
Оприлюднено 12.03.2020
Дата набрання законної сили 10.03.2020

Судовий реєстр по справі 686/21783/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 05.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 05.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 18.12.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону