125/2647/19
2/125/899/2019
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.03.2020 року м. Бар
Барський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого, судді Хитрука В.М.
при секретарі Мазур К.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бар Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно за законом, -
ВСТАНОВИВ:
В заяві до суду позивач свої вимоги мотивував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 . На день його смерті відкрилася спадщина, яка складається із земельної ділянки площею 1,6127 га призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Кузьминецької сільської ради Барського району Вінницької області. Позивач є спадкоємцем за законом, прийняв спадщину, але через спір з відповідачами, які відмовляються приймати спадщину в нотаріальній конторі, не може оформити спадкові права нотаріально. А тому, звернувся до суду з даним позовом та просив ухвалити рішення, яким визнати за ним право власності на спадкове майно.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, надав суду письмову заяву, в якій зазначив, що свої позовні вимоги підтримує повністю та наполягає на їх задоволенні, просить справу розглянути без його участі.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 позов визнали повністю, не заперечували проти його задоволення, просили справу розглядати без їх участі, про що зазначили в письмовій заяві до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, прийнявши визнання позову відповідачем, оскільки це не буде суперечити закону і не порушуватиме прав сторін та свобод чи інтересів інших осіб, вважає, що позов доведений та обґрунтований і його необхідно задовольнити в повному обсязі. До такого висновку суд дійшов з наступного.
Так, ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про смерть.
Останнім місцем проживання, місцем смерті спадкодавця та місцем відкриття спадщини відповідно до вимог ст.1221 ЦК України є с. Кузьминці Барського району Вінницької області.
На день його смерті відкрилася спадщина, яка складається із земельної ділянки площею 1,6127 га призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Кузьминецької сільської ради Барського району Вінницької області.
Власність спадкодавця на земельну ділянку підтверджується Державним актом на право приватної власності на землю серії ЯБ № 948732
Позивач відповідно до ст. 1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини.
Згідно довідки Кузьминецької сільської ради № 153 від 02.03.2020 року ОСОБА_1 проживав зі спадкодавцем однією сім`єю з 2002 року до часу відкриття спадщини в с. Кузьминці Барського району Вінницької області.
Позивач прийняв спадщину після смерті спадкодавця відповідно до вимог ч.3 ст. 1268 ЦК України шляхом постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Відповідачі спадщину не прийняли та неї не претендують.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст 12, 13, 229, 264, 265, 273, 268 ЦПК України, ст. 1264 ЦК України, суд, -
В И Р I Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на спадкове майно, яке залишилося після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , а саме на земельну ділянку площею 1,6127 га кадастровий номер: 0520282400:01:003:0080, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Кузьминецької сільської ради Барського району Вінницької області.
Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Барський районний суд. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення (ч.1 ст.354, ст.355 ЦПК України).
Суддя:
Суд | Барський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2020 |
Оприлюднено | 12.03.2020 |
Номер документу | 88138969 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Барський районний суд Вінницької області
Хитрук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні