ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа №127/5373/20

Провадження №1-кс/127/2542/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2020 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області Клапоущак С.Ю., за участю секретаря судового засідання Кучеренко Т.О., розглянувши клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу УСБУ у Вінницькій області Бойка А.І.про надання тимчасового доступу до документів, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Бойко А.І. звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором Вознюком Д.В., мотивуючи свої вимоги тим, що слідчим відділом УСБУ у Вінницькій областіпроводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42020020000000002 від 11.01.20, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України, за фактом розкрадання бюджетних коштів при здійснені державних закупівель.

Як установлено з матеріалів провадження, у ході оперативно-службової діяльності ВКЗЕ УСБУ у Вінницькій області отримано інформацію про організацію схеми заволодіння бюджетними коштами через т. зв. прокладкову схему постачання продукції, внаслідок якої розпорядник бюджетних коштів за результатами проведення публічних закупівель придбаває продукцію не напряму у виробника, а через мережу посередників за завищеними цінами.

Крім того, на підставі здобутих на даний час доказів, встановлено, що вищевказані особи продовжують протиправну діяльність.

У ході аналізу реєстру ПН встановлено, що ТОВ Мегаукрбуд закупило 1680,7 тон солі не напряму у виробника (ДП Артемсіль ), а у пов`язаних структур ТОВ Вінпром торг (код ЄДРПОУ 42241100, м. Вінниця, вул. Пирогова, 119 А, директор ОСОБА_1 ) та ТОВ "БУДВІНТЕКС" (код ЄДРПОУ 42882347, м. Вінниця, вул. вул. Олеся Гончара, 80 а, директор ОСОБА_2 ) за ціною 1856 грн/тона без ПДВ (з ПДВ - 2 227,2 грн.). В свою чергу, у ТОВ Вінпром торг всього одна операція із придбання 420 тон солі, марки (сіль для промислового переробляння ДСТУ 4246:2003) і за значно нижчою ціною 617,25 грн/тона без ПДВ (27.12.2019 реєстрацію ПН щодо даної операції зупинено). У ТОВ "БУДВІНТЕКС" , яка поставила ТОВ Мегаукрбуд 1680,7 тон солі, на приході взагалі відсутній такий ассортимент товару. Крім того встановлено, що іншу частину солі (сіль для промислового переробляння ДСТУ 4246:2003) вагою 2 527,3 тони, яка виступала предметом закупівлі, ТОВ Мегаукрбуд закупляло теж значно дешевше у ПП "ФІРМА КАРЕ" (код ЄДРПОУ 19409105, м. Фастів, директор ОСОБА_3 ) за ціною 617,23 грн/тона без ПДВ.

При цьому з`ясованоно, що підприємства, які виступали конкурентами ТОВ Мегаукрбуд при закупівлях (ТОВ Спектор-груп код ЄДРПОУ 39468330, м. Вінниця, Олеся Гончара, 80 а та ТОВ "ТОРГБУДПРОМ" код ЄДРПОУ 42656271, м. Вінниця, вул. Ушакова,7), а також від яких означене товариство показує походження солі (ТОВ Вінпром торг та ТОВ "БУДВІНТЕКС" ) мають ознаки пов`язаності між собою. Зокрема директором і засновником ТОВ "ТОРГБУДПРОМ" є ОСОБА_4 , який разом із ОСОБА_1 та ОСОБА_2 раніше були засновниками ТОВ Спектор-груп .

У зв`язку із вище викладеним, виникла необхідність проведення ряду криміналістичних експертиз у кримінальному провадженні за участю оригіналів документів, які зберігаються у службовому приміщенні Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради (код ЄДРПОУ 34849106, м. Вінниця, вул. Соборна, 59) та тимчасового доступу до фінансово-господарської, договірної та бухгалтерської документації, технічних умов, тендерних пропозицій, рішень, протоколів засідань тендерного комітету, актів приймання-передачі, ТТН, видаткових накладних стосовно закупівель за кошти місцевого бюджету дорожньої солі (ДК 021:2015-34920000-2), а також щодо приймання дорожньої солі на баланс, її обліку, використання, списання.

Вказана вище фінансово-господарська, договірна та бухгалтерська документація, що зберігається у Департаменті комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради (код ЄДРПОУ 34849106, м. Вінниця, вул. Соборна, 59), має значення для розслідування даного кримінального провадження, оскільки за наявними в матеріалах даними зберегла на собі сліди вчинення злочину, а також можуть бути використана як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження та даних відкритих джерел інформації - Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, зазначені вище речі та документи на даний момент перебувають у володінні Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради (код ЄДРПОУ 34849106, м. Вінниця, вул. Соборна, 59).

Зважаючи на викладене, а також те, що іншим чином довести обставини, які передбачається довести за допомогою запитуваних документів неможливо, керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-164 КПК України слідчий звернвся з даним клопотанням до суду.

В судове засідання слідчий не з`явився. Надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність. Клопотання підтримав у повному обсязі.

Представник Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради в судове засідання не з`явився про причини неприбуття суд не повідомив, хоча про місце та час розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, тому відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України клопотання розглядається у їх відсутність.

Дослідивши матеріали клопотання, вважаю, що клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ч. 5, 6 ст. 163 КПК України Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

6. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено факт того, що документи, а саме: фінансово-господарська, договірна та бухгалтерська документація, технічних умов, тендерних пропозицій, рішень, протоколів засідань тендерного комітету, актів приймання-передачі, ТТН, видаткових накладних стосовно закупівель за кошти місцевого бюджету дорожньої солі (ДК 021:2015-34920000-2), а також щодо приймання дорожньої солі на баланс, її обліку, використання, списання, про доступ до яких клопоче останній перебувають у володінні Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради, сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує факт неможливості отримання вказаних відомостей іншим способом, запитувані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому клопотання підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 159, 162, 163, 164, 165,309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задоволити.

Надати слідчому слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу УСБУ у Вінницькій області Бойко Андрію Івановичутимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради (код ЄДРПОУ 34849106, м. Вінниця, вул. Соборна, 59), а саме до фінансово-господарської, договірної та бухгалтерської документації, технічних умов, тендерних пропозицій, рішень, протоколів засідань тендерного комітету, актів приймання-передачі, ТТН, видаткових накладних стосовно закупівель за кошти місцевого бюджету дорожньої солі (ДК 021:2015-34920000-2), а також щодо приймання дорожньої солі на баланс, її обліку, використання, списання у період з 01.01.2018 по 11.03.2020, з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Ухвала діє протягом 30 днів з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

Дата ухвалення рішення 11.03.2020
Зареєстровано 13.03.2020
Оприлюднено 13.03.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону