УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про зобов`язання конкурсного кредитора усунути недоліки
заяви про грошові вимоги до боржника
11.03.2020м. ДніпроСправа № 904/119/20
Розглянувши заяву Головного управління ДПС у м.Києві про грошові вимоги на суму 4 770,60грн. у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Новітто" (49000, м.Дніпро, вул.Воскресенська, 28, ідентифікаційний номер юридичної особи 39539830)
Суддя Суховаров А.В.
Без повідомлення (виклику) учасників справи
ВСТАНОВИВ:
Справа №904/119/20 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Новітто" (49000, м.Дніпро, вул.Воскресенська, 28, ідентифікаційний номер юридичної особи 39539830) перебуває на стадії розпорядження майном.
Повноваження розпорядника майна покладені на арбітражного керуючого Герман Оксану Степанівну, яка діє згідно свідоцтва на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1877 від 12.12.2018 (54001, м.Дніпро, вул.Садова, буд.1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).
05.02.2020 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України опубліковано оголошення за №64534 про відкриття провадження у справі №904/119/20 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Новітто" (49000, м.Дніпро, вул.Воскресенська, 28, ідентифікаційний номер юридичної особи 39539830).
05.03.2020 Головне управління ДПС у м.Києві звернулось до господарського суду Дніпропетровської області із заявою про визнання грошових вимог на суму 4 770,60грн. у справі №904/119/20 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Новітто" (49000, м.Дніпро, вул.Воскресенська, 28, ідентифікаційний номер юридичної особи 39539830).
Суд дійшов висновку щодо залишення вказаної заяви без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до частини 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
За змістом 3 частини 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заява кредитора має містити:
найменування господарського суду, до якого подається заява;
найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені);
виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування;
відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог;
перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.
Господарський суд зобов`язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.
Згідно з п.п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Форма опису вкладення до цінного листа (форма 107), затверджена Порядком пересилання поштових відправлень затвердженому наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" від 12 травня 2006 року №211, повинна містити: найменування поштамту, на ім`я кого направлені документи, куди, найменування предметів, кількість предметів, оголошена цінність предметів, загальний підсумок предметів, відправник, хто перевірив (посада, підпис працівника зв`язку), відбиток календарного штемпеля місця приймання.
За змістом частини 1 статті 77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть бути підтверджені іншими засобами доказування.
За результатом дослідження поданої заяви, судом встановлено, що заявником не додано доказів надсилання заяви по визнання грошових вимог, як на адресу ТОВ "Новітто", так і розпорядника майна Герман О.С.
Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом; заяви про визнання правочинів (договорів) недійсними та спростування майнових дій боржника в межах провадження у справі про банкрутство; заяви про розірвання мирової угоди, укладеної у справі про банкрутство, або визнання її недійсною, ставка судового збору становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2020р." встановлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2020 року - 2 102 гривні, з 1 липня - 2197 гривень, з 1 грудня - 2270 гривень.
Отже, сума судового збору за подання Головним управлінням ДПС у м.Києві до господарського суду заяви про визнання грошових вимог до боржника становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 4 204,00грн.
Між тим, з поданої заяви вбачається, що Головне управління ДПС у м.Києві просить суд відстрочити сплату судового збору.
Всупереч викладеному, в доданих до заяви матеріалах відсутні докази сплати судового збору, натомість до заяви додано клопотання заяви про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно з ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Таким чином, законодавець визначив право суду враховувати майновий стан сторони, здійснювати його оцінку за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідження наданих доказів стороною.
За приписами наведеної норми, підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. При цьому обґрунтування пов`язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону. Отже, у розумінні приписів зазначеної норми закону, відстрочення сплати судового збору може мати місце за наявності виключних обставин.
Розглянувши клопотання про відстрочення сплати судового збору, суд зазначає, що заявником не наведено виключних обставин, що унеможливлюють сплату повної суми судового збору, а відтак у суду відсутні підстави для задоволення такої вимоги заявника. Разом з тим, заявником не наведено обставин, що в майбутньому сприятимуть сплаті судового збору за розгляд даної заяви господарським судом.
Враховуючи викладене, клопотання заявника про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
За викладених обставин, заява кредитора подана без дотримання вимог ч.3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, зокрема, до заяви не додано доказів сплати судового збору на суму 4 204, 00 грн. та відсутні належні докази направлення заяви з додатками божнику та розпоряднику майна.
Відповідно до приписів частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити в задоволенні клопотання Головного управління ДПС у м.Києві про відстрочення сплати судового збору.
2. Заяву Головного управління ДПС у м.Києві залишити без руху.
3. Зобов`язати Головне управління ДПС у м.Києві протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки заяви, а саме надати до господарського суду Дніпропетровської області:
- докази надсилання копії заяви з додатками боржнику і розпоряднику майна;
- докази сплати судового збору за подання заяви до суду у розмірі 4 204,00грн.
Роз`яснити заявнику, що у тому випадку, якщо заявник не усуне всі недоліки у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, яка звернулась із заявою про визнання грошових вимог.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 11.03.2020 та не підлягає оскарженню.
Суддя А.В. Суховаров
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2020 |
Оприлюднено | 13.03.2020 |
Номер документу | 88148330 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні