Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" березня 2020 р. м. Рівне Справа № 918/936/19
Господарський суд Рівненської області у складі головуючої судді Бережнюк В.В., розглянувши матеріали справи
за позовом Приватне акціонерне товариство "Рівнеобленерго"
до відповідача Березнівський райкоопзаготпром Березнівського районного споживчого товариства
про стягнення вартості не облікованої електричної енергії 303 658,48 грн.
Секретар судового засідання Сідлецька Ю.Р.
Представники:
від позивача: Антіпова Р.М.
від відповідача: Щербяк Ю.В.
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство "Рівнеобленерго" звернулося до господарського суду Рівненської області із позовною заявою до відповідача Березнівського райкоопзаготпрому Березнівського районного споживчого товариства про стягнення вартості не облікованої електричної енергії 303 658,48 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив умови Договору про надання послуг з розподілу електричної енергії №270011509 від 01.01.2019 р., а саме під час перевірки відповідача на відповідному об`єкті в приміщенні за адресою Рівненська обл., м.Березне, вул. Зірненська, 7, виявлено факт відсутності на дверях комірки РУ 0,4 ЗТП 564 пломби енергопостачальної організації, якою були опломбовані до облікові струмові частини та трансформатори струму. Тому позивач нарахував вартість необлікованої електроенергії та просить стягнути її з відповідача.
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 28.12.2019р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 918/936/19, яке здійснюється за правилами загального позовного провадження.
Підготовчі судові засідання неодноразово відкладалися.
24.02.2020 р. відповідач подав відзив на позов згідно якого останній заперечує проти позовних вимог та просить суд в позові відмовити. Вказує, що при розгляді складеного акту 16.07.2019 р. із посиланням на порушення, передбачені пп. 1,2 п. 2.1 Методики № 562, акту позивачем неправомірно застосовано положення Методики при розрахунку обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. Однак, дана Методика втратила чинність 27.07.2019 р., оскільки було внесено зміни до постанови НКРЕКП від 14.03.2018 р. №312 "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії". Також відповідач зауважує, що Акт про порушення містить відомості, які не відповідають дійсним обставинам справи.
Ухвалою від 25.02.2020 р. закрито підготовче провадження та призначено спір до розгляду по суті на 11.03.2020 р.
У судовому засіданні 11.03.2020 р. під час розгляду спору по суті представник позивача підтримав позов з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача позов не визнав та просив відмовити у його задоволенні, надав пояснення, які співпадають із позицією, що викладена у письмовому відзиві.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, заслухавши присутніх представників сторін, господарський суд прийшов до наступних висновків.
Відносини пов`язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею - продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів регулюються Законом України "Про ринок електричної енергії" від 13.04.2017 р. № 20019-VII.
Взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 (надалі ПРРЕЕ).
Так, 01 січня 2019 року між ПрАТ "Рівнеобленерго" та Березнівським райкоопзаготпром Березнівського районного споживчого товариства укладено Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії № 270011509 (далі -Договір).(арк.с. 9-13).
За умовами Договору ПрАТ "Рівнеобленерго", оператор системи розподілу надає послуги з розподілу (передачі) електричної енергії на об`єкт Споживача, зазначений в Паспорті точки розподіл за об`єктом Споживача (Додаток №2 до Договору), а Березнівський райкоопзаготпром Березнівського районного споживчого товариства, як Споживач оплачує дані послуги у відповідності до глави 5 цього Договору.
Згідно пп.5 п 7.1 Договору Оператор системи має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними Споживачем під час користування електричною енергією.
Договір набирає чинності з дня приєднання Споживача до умов цього Договору і діє протягом 1 року, якщо інший термін не зазначено в заяві-приєднання ( п.11.1. Договору).
Пунктом 12.3. Договору встановлено, що межа відповідальності за стан та обслуговування електроустановок визначається відповідно до Додатка 6 до цього Договору.
Згідно п.5 Додатку 6/2 до Договору, Споживач відповідає за технічний стан: всього електрообладнання від межі балансової належності (РКТП-564; ТП-564; кабель ввода, прилад обліку, та все електрообладнання споживача, пломби держповірки та оператора системи).
Відповідно до п. 12.4. Договору взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором, регламентуються законодавством.
П.2.3.4 Правил (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що відповідальність за збереження і цілісність засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування покладається на власника (користувача) електроустановки або організацію, на території ( у приміщенні) якої вони встановлені. Відповідальним за експлуатацію та технічний стан засобів (вузлів) вимірювальної техніки є власник.
Згідно пп. 5, 6, 8 п 5.5.5 Правил, Споживач електричної енергії зобов`язаний дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів; забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та електроприладів згідно з вимогами нормативно-технічних документів та нормативно-правових актів України; споживач зобов`язаний забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та/або об`єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування.
14.12.2018 представником Позивача, згідно акту № Р204572 технічної перевірки засобів обліку електричної енергії трансформаторного включення та акту збереження пломб передано, а Відповідачем прийнято на збереження лічильник зав. № 59847 та пломби, про що свідчать підписи Відповідача в актах (копії на арк.с. 21-23).
У відповідності до п. 1.1.2. Правил, у разі виявлення порушення споживачем цих Правил, для фіксації даного факту складається акт про порушення, який є підставою для визначення обсягу та вартості не облікованої електричної енергії.
Відповідно до п. 8.2.4 Правил (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до методики визначення обсягу та вартості не облікованої електричної енергії, затвердженої регулятором.
Пунктом 8.2.5 Правил передбачено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача або представника споживача оформлюється акт про порушення .
В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил або методики визначення обсягу та вартості не облікованої електричної енергії, затвердженої регулятором, та вихідні дані необхідні для визначення обсягу не облікованої електричної енергії та або суми завданих споживачем збитків.
Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Акт про порушення підписується представником оператора системи, та споживачем абр представником споживача.
У разі відмови споживача або представника споживача підписати акт про порушення в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо він підписаний уповноваженим представником оператора системи та двома незаінтересована особами (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач, тощо) за умови посвідчення їх осіб.
Як вбачається з матеріалів справи, 16.07.2019 представниками ПрАТ "Рівнеобленерго" проведено перевірку електроустановки на об`єкті Відповідача (Споживача) за адресою: вул.Зірненська 7, м. Березне, Березнівського району, Рівненської області. Під час перевірки виявлено факт порушення п.п.2.3.4., 8.2.4., 8.2.5. Правил, та п.п.2 п.2.1 Методики, а саме відсутність на дверях комірки РУ 0,4 ЗТП 564 пломби електропередавальної організації "Рівнеобленерго" № 42641889, якою були опломбовані до облікові струмові частини та трансформатори струму . Вказане зафіксовано у Акті про порушення № К 008761 від 16.07.2019 р., який підписаний представником відповідача із зауваженнями, та представниками позивача у складі трьох уповноважених осіб. Копію акту про порушення, представник Відповідача отримав, про що в акті його наявний підпис.
Отже, проаналізувавши наведені вище правові норми та зміст складеного представниками енергопостачальника Акту про порушення № К 008761 від 16.07.2019 суд приходить до висновку, що останній містить всі необхідні відомості та відповідає вимогам чинного законодавства.
У відповідності до п. 8.2.6. Правил, на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг не облікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Комісія з розгляду актів про порушення створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з 3 уповноважених представників оператора системи.
Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення.
Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу.
У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості не облікованої електричної енергії. В такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості не облікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти методики визначення обсягу та вартості не облікованої енергії.
У подальшому, 10 вересня 2019 року було проведене засідання комісії Березнівського РЕМ з розгляду актів про порушення ПКЕЕ в присутності представника споживача в особі Гурина В.Б., вирішено провести нарахування споживачу згідно з пунктом 2.1.(2) методики, по договірній потужності за період з 17.01.2019 по 16.07.2019 за тарифами, що діяли протягом періоду порушення.
Згідно п.2.5 Методики разі виявлення споживача порушень, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2.1 Методики, зокрема, відсутності пломб з відбитками тавр енергопостачальника, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу
(Wдоб, кВт год) визначається за формулою: W доб = Р * t доб * К в ,
де P - дозволена потужність (кВт), визначена Позивачем, як: дозволена потужність для даної точки обліку, зазначена в Договорі (за умови, якщо потужність, визначена відповідно до положень підпунктів "а" або "б" цього пункту, перевищує дозволену потужність для даної точки обліку, ненадання споживачем інформації щодо паспортних даних струмоприймачів, недопуску представників постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) на свою територію для перевірки інформації щодо сумарної максимальної потужності струмоприймачів, відмови споживача від вимірювання струму навантаження електроустановки при підключенні всіх наявних струмоприймачів на повну потужність).
t доб - тривалість роботи обладнання протягом доби, що визначається на підставі договору з оператором системи (8год).
Кв - коефіцієнт використання струмоприймачів 0,6 .
Отже, W доб = 250 кВт.* 8* 0,6 - Обсяг добового споживання становить 1200 кВт*год.
Розрахунок проводився по кожному місяцю окремо, оскільки діяли різні тарифи. При цьому, під час здійснення розрахунку розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії, останній було зменшено на величину обсягу споживання електричної енергії, яка була оплачена відповідачем.
За період з 17.01.2019 року по 31.01.2019 року заборгованість становить 22 976?52 грн. без врахування ПДВ. Визначення проводилося наступним чином: 1 200 (обсяг добового споживання)* 11 днів - 2 162 ( опл. кВт.год) *2,0815837 (тариф).
За період з 01.02.2019 року по 28.02.2019 року заборгованість становить 37 855,58 грн. без врахування ПДВ. Визначення проводилося наступним чином: 1 200 (обсяг добового споживання)* 20 днів - 5 730 ( опл. кВт.год) *2, 0720074 (тариф).
За період з 01.03.2019 року по 31.03.2019 року заборгованість становить 43 011,84 грн. без врахування ПДВ. Визначення проводилося наступним чином: 1 200 (обсяг добового споживання)*20 днів - 5 280 ( опл. кВт.год) *2,2976409 (тариф).
За період з 01.04.2019 року по 30.04.2019 року заборгованість становить 48 756,31 грн. без врахування ПДВ. Визначення проводилося наступним чином: 1 200 (обсяг добового споживання)*21 день - 5 550 ( опл. кВт.год) *2,481237 (тариф).
За період з 01.05.2019 року по 31.05.2019 року заборгованість становить 39 471,63 грн. без врахування ПДВ. Визначення проводилося наступним чином: 1 200 (обсяг добового споживання)*21 день - 7 740 ( опл. кВт.год) *2,260689 (тариф).
За період з 01.06.2019 року по 30.06.2019 року заборгованість становить 28 650,37 грн. без врахування ПДВ. Визначення проводилося наступним чином: 1 200 (обсяг добового споживання)* 18 днів -7 500 ( опл. кВт.год) *2,0319412 (тариф).
За період з 01.07.2019 року по 16.07.2019 року заборгованість становить 32 326,48 грн. без врахування ПДВ. Визначення проводилося наступним чином: 504 (обсяг добового споживання)*22 днів - 850 ( опл. кВт.год) *2,96030 (тариф).
Відтак, комісією по розгляду Акту про порушення № К 008761 від 16.07.2019, оформленого протоколом від 10.09.2019 №27, застосовано оперативно-господарську санкцію у вигляді донарахування вартості необлікованої електричної енергії в сумі 303 658 грн. з ПДВ за необліковану електричну енергію в кількості 110 158 кВт*год. за робочі дні, що передували дню виявлення порушення. Протокол з розрахунком обсягу та вартості необлікованої електричної енергії направлено та отримано Відповідачем 30.10.2019 року, що підтверджується описом та рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно до ч.1 ст.218 ГК України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.
Згідно із частиною першою статті 235 Господарського кодексу України за порушення господарських зобов`язань до суб`єктів господарювання та інших учасників господарських відносин можуть застосовуватися оперативно-господарські санкції - заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушень зобов`язання, що використовуються самими сторонами зобов`язання в односторонньому порядку.
За ч.1 ст. 237 Господарського кодексу України встановлено, що підставою для застосування оперативно-господарських санкцій є факт порушення господарського зобов`язання другою стороною. Оперативно-господарські санкції застосовуються стороною, яка потерпіла від правопорушення, у позасудовому порядку та без попереднього пред`явлення претензії порушнику зобов`язання.
Слід зауважити, що сторонами не надано доказів оскарження чи визнання недійсним рішення, оформленого протоколом №27 від 10.09.2019 р. Відтак, останнє є чинним на час розгляду даного спору.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Закону України "Про ринок електричної енергії" учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом.
Згідно пунктів 3, 6, 14 ч. 2 вищезгаданої статті, правопорушеннями на ринку електричної енергії є порушення вимог нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання і мереж електроенергетичних підприємств та споживачів, виготовлення, монтажу, налагодження та випробування енергоустановок і мереж, виконання проектних робіт на енергоустановках і мережах; пошкодження приладів обліку, використання приладів обліку електричної енергії, неповірених або неатестованих в установленому порядку; пошкодження цілісності пломб, повірочного тавра тощо.
Ч. 1 ст. 226 Господарського кодексу України, учасник господарських правовідносин, який вчинив господарське правопорушення, зобов`язаний відшкодувати на вимогу цих суб`єктів збитків у добровільному порядку в повному обсязі.
Статтею 11 ЦК встановлено, що цивільні права та обов`язки виникають з договорів та інших правочинів.
Відповідно до ст. 173 ГК, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Згідно з ст. 193 ГК суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Із системного аналізу наведених вище положень законодавства вбачається, що саме споживач зобов`язаний оплатити вартість недоврахованої електричної енергії.
Частинами 1, 2 ст. 237 ГК України визначено, що підставою для застосування оперативно-господарських санкцій є факт порушення господарського зобов`язання другою стороною. Оперативно-господарські санкції застосовуються стороною, яка потерпіла від правопорушення, у позасудовому порядку та без попереднього пред`явлення претензії порушнику зобов`язання. Порядок застосування сторонами конкретних оперативно-господарських санкцій визначається договором. У разі незгоди з застосуванням оперативно-господарської санкції заінтересована сторона може звернутися до суду з заявою про скасування такої санкції та відшкодування збитків, завданих її застосуванням.
Виходячи з аналізу вказаних норм, для донарахування споживачу вартості електроенергії визначальним є факт порушення ним Правил КЕЕ.
Проаналізувавши все вищевказане господарський суд прийшов до висновку, що здійснений позивачем розрахунок обсягу та вартості необлікованої електроенергії відповідає вимогам Методики. Відтак, комісією по розгляду Акту про порушення №R 008761 від 16.07.2019 р. правомірно здійсненні нарахування Березнівському райкоопзаготпром Березнівського районного споживчого товариства обсягу необлікованої електричної енергії - 110 158 кВт*год. та вартість не облікованої електричної енергії 303 658,48 грн. за період з 17.01.2019 р. по 16.07.2019 р., про що зазначено в Протоколі від 10.09.2019 року № 27.
Разом з тим, слід зауважити , що Конституційний Суд України у своєму рішенні від 09.02.1999 №1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Відповідно до ч.3 ст.5 ЦК України якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства застосовується до прав та обов`язків, що виникли з моменту набрання ним чинності
За таких обставин та з огляду на зазначене дія нормативно-правового акту поширюється тільки на ті відносини, які виникли після набуття ним чинності, що є однією з гарантій правової стабільності. Таким чином, зміни до Постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії", які були внесені Постановою НКРЕКП № 1525 від 18.07.2019 р., набули чинності з 27.07.2019 року та не мають зворотної сили. Факт вчинення відповідачем порушення на ринку електричної енергії, встановлюється саме на підставі акту про порушення, згідно з яким порушення відповідачем ПРРЕЕ мало місце станом на 16.07.2019 року, тобто до набрання чиності змін до Правил, що виключає можливість іх застосування до спірних правовідносин сторін.
Тому позивач правомірно застосував положення Методики № 562, яка була чинною на час проведення перевірки.
Підсумовуючи викладене, суд констатує, що ПрАТ "Рівнеобленерго" належним чином зафіксував виявлене у відповідача порушення, розглянув його у встановленому законодавством порядку та визначив обсяг та вартість необлікованої електроенергії у відповідності до вимог Методики.
Натомість відповідач зі своєї сторони не здійснив оплату вартості не облікованої електричної енергії у розмірі, та не подав суду відповідних доказів цього.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ПрАТ "Рівнеобленерго" правомірно звернувся до господарського суду із даним позовом про стягнення із Березнівського райкоопзаготпрому вартості необлікованої електроенергії.
Відповідно до вимог ст.ст. 73,74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. При цьому, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Зазначені норми процесуального закону спрямовані на реалізацію статті 13 Господарського процесуального кодексу України. Згідно з положеннями цієї статті судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
Враховуючи усе викладене у сукупності, обставини, на які посилається позивач у даній справі, підтверджені належними та допустимими доказами, та не спростовані відповідачем.
Отже, позовні вимоги про стягнення з Березнівського райкоопзаготпром Березнівського районного споживчого товариства на користь Приватного акціонерного товариства "Рівнеобленерго" вартості необлікованої електроенергії у розмірі 303 658,48 грн. є законними, обґрунтованими, відповідачем не спростованими, та такими, що підлягають до задоволення.
На підставі ст.129 ГПК України судові витрати по сплаті судового збору в сумі 4 555,00 грн. покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 129, 237-240 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Березнівського райкоопзаготпром Березнівського районного споживчого товариства (34600, Рівненська область, Березнівський район, м. Березне, вул. Зірненська, 18, код ЄДРПОУ 01785635) на користь Приватного акціонерного товариства "Рівнеобленерго" (33000, м.Рівне, вул.Князя Володимира, 71, код ЄДРПОУ 05424874) - 303 658 (триста три тисячі шістсот п`ятдесят вісім) грн. 48 коп. вартості необлікованої електроенергії та 4 555 (чотири тисячі п`ятсот п`ятдесят п`ять) грн. 00 коп. судового збору на р/рахунок НОМЕР_1 Філія - РОУ АТ "Ощадбанк" код ЄДРПОУ 05424874.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення господарського суду Рівненської області може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку встановленому ст.ст. 254, 256 - 259 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст рішення складено та підписано 12 березня 2020 року.
Суддя Бережнюк В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2020 |
Оприлюднено | 13.03.2020 |
Номер документу | 88149447 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Бережнюк В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні