ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
11 березня 2020 року Справа № 923/194/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. розглянувши заяву Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр забезпечення виробництва" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, у справі
за позовом: Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр забезпечення виробництва", м. Київ,
про заміну продукції неналежної якості та стягнення 56666,16 грн.
в с т а н о в и в:
26 лютого 2020 року Акціонерне товариство "Українська залізниця" в особі філії "Центр забезпечення виробництва" звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Базіс ВК", з вимогами зобов`язати здійснити заміну продукції неналежної якості, а саме: акумуляторну батарею марки HAWKER ZeMa Rail типу DS модель 8х12ZeMa 214(96V214Ah) у кількості 1 одиниці на аналогічну продукцію належної якості та стягнути штрафні санкції в сумі 56666,16 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано порушенням відповідачем умов договору поставки №ЦЗВ-07-01317-01 від 18.04.2017.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.02.2020, визначено суддю по справі - Нікітенко С.В.
Ухвалою від 02 березня 2020 року суд прийняв позовну заяву позивача до розгляду та відкрив провадження у справі. Розгляд справи № 923/194/19 визначено здійснювати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначено на 30 березня 2020 року об 10:00 год. за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань №207.
10 березня 2020 року до Господарського суду Херсонської області від позивача у справі надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зазначене клопотання обґрунтовано великою завантаженістю представників позивача та перебуванням позивача в іншому місті, що знаходиться на значній відстані від міста Херсон та може ускладнити прибуття забезпечення участі повноважних представників АТ "Українська залізниця" в особі філії "ЦЗВ" у призначене судове засідання.
За таких обставин, відповідач просить суд проводити судові засідання у справі № 923/194120 в режимі відеоконференції.
Згідно з частинами 1-3 статті 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до частини 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
За приписами ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Слід зазначити, що перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений. У зв`язку з цим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається в кожному окремому випадку з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання однієї із сторін.
З метою забезпечення проведення судового засідання в режимі відеоконференції, судом встановлено, що відповідно до даних, які оприлюднені на сайті "Бронювання систем відеоконференцзв`язку" зал у Господарському суду Херсонської області, який технічно обладнаний для проведення судового засідання у режимі відеоконференції 31 березня 2020 року з 09:30 год. заброньований для проведення інших судових засідань в режимі відеоконференції. Дана обставина підтверджуються копією відомостей призначення судових засідань в режимі відеоконференції, що оприлюднені на сайті "Бронювання систем відеоконференцзв`язку", яка долучена до матеріалів справи № 923/194/20
За таких обставин, судове засідання у справі № 923/194/20, призначене на 31.03.2020 на 10:00 год., з технічних причин неможливо провести в режимі відеоконференції, у зв`язку з чим суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви АТ "Українська залізниця" в особі філії "ЦЗВ" про проведення підготовчого засідання призначеного на 31.03.2020 на 10:00 год. в режимі відеоконференції.
Суд зазначає, що питання щодо проведення наступних судових засідань в режимі відеоконференції буде вирішуватись судом у разі надходження відповідної заяви та з урахуванням даних, які оприлюднені на сайті "Бронювання систем відеоконференцзв`язку" та технічної можливості.
Керуючись ст.ст. 197, 234, ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Відмовити АТ "Українська залізниця" в особі філії "ЦЗВ" у задоволені заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції призначеному на 31 березня 2020 року о 10:00 год. у справі 923/194/20.
2. Копію ухвали направити відповідачу.
У відповідності до ч.2 ст.235 ГПК України ухвала набрала законної сили з моменту підписання та не підлягає оскарженню.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.
Ухвалу підписано 12.03.2020р.
Суддя С.В. Нікітенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2020 |
Оприлюднено | 16.03.2020 |
Номер документу | 88149625 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Нікітенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні