Справа № 617/196/20
Провадження № 2/617/316/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2020 року Вовчанський районний суд Харківської області в складі:
головуючого - судді Глоби М.М.,
при секретарі судового засідання - Радченко І.Ю.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Вовчанську цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Старицької сільської ради Вовчанського району Харківської області про визнання права на земельні частки (пай) у порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом. В обґрунтування позову зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилася спадщина на право на земельні частки (пай):
- площею 4,96 умовних кадастрових гектари без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), із земель колективного сільськогосподарського підприємства імені Мічуріна, розташованої на території Старицької сільської ради Харківської області, сертифікат серії ХР №0053510 від 31.10.1996 року за №169 - загублено;
- площею 4,96 умовних кадастрових гектари без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), із земель колективного сільськогосподарського підприємства імені Мічуріна, розташованої на території Старицької сільської ради Харківської області, сертифікат серії ХР №0168993 від 31.10.1996 року за №168 - загублено;
- площею 4,96 умовних кадастрових гектари без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), із земель колективного сільськогосподарського підприємства імені Мічуріна, розташованої на території Старицької сільської ради Харківської області, сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ХР №0053508 від 31.10.1996 року за №167 - загублено.
Спадкоємцем першої черги за законом є вона. У встановлений законом шестимісячний термін вона звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Разом з тим, державним нотаріусом відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на вказані земельні частки (пай), через те, що оригінали сертифікатів загублені. Просила визнати за нею право на земельні частки (пай) у порядку спадкування за законом після померлого батька.
Позивач та представник позивача в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи сповіщалися судом завчасно та належним чином. Представник позивача надав суду заяву про підтримання позовних вимог ОСОБА_1 у повному обсязі, просив їх задовольнити, справу розглядати у його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи сповіщався судом завчасно та належним чином. Надав суду заяву про визнання позову у повному обсязі, не заперечував проти його задоволення, просив проводити розгляд справи у його відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, ухвалює рішення у підготовчому судовому засідання, що відповідає положенням ч. 3 ст. 200 ЦПК України.
Дослідивши письмові докази по справі в їх сукупності, суд приходить до наступного.
Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду по захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні й суспільні інтереси в спосіб, визначений законами України
Як вбачається з матеріалів цивільної справи, а саме з фотокопії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 виданого повторно 09 жовтня 2018 року, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Стариця Вовчанського району Харківської області (а.с.12).
Після його смерті відкрилася спадщина на право на земельні частки (пай): площею 4,96 умовних кадастрових гектари без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), із земель колективного сільськогосподарського підприємства імені Мічуріна, розташованої на території Старицької сільської ради Харківської області, сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ХР №0053510 від 31.10.1996 року за №169 - загублено; площею 4,96 умовних кадастрових гектари без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), із земель колективного сільськогосподарського підприємства імені Мічуріна, розташованої на території Старицької сільської ради Харківської області, сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ХР №0168993 від 31.10.1996 року за №168 - загублено; площею 4,96 умовних кадастрових гектари без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), із земель колективного сільськогосподарського підприємства імені Мічуріна, розташованої на території Старицької сільської ради Харківської області, сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ХР №0053508 від 31.10.1996 року за №167 - загублено, про що надано оголошення у газеті "Хлібороб" (а.с. 7,21).
Відповідно до ст. ст. 1216, 1218 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч. 2 ст. 1223 ЦК України, у разі відсутності заповіту право на спадкування за законом одержують особи, визначені у ст. ст. 1261-1265 ЦК України.
У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця (ст. 1261 ЦК України).
Спадкоємцями за законом до майна померлого ОСОБА_2 є його дочка - позивач у справі ОСОБА_1 , яка у встановлений законом шестимісячний термін, звернулася до Вовчанської державної нотаріальної контори Харківської області із заявою про прийняття спадщини та 24 грудня 2019 року отримала свідоцтво про право на спадщину за законом на житловий будинок (а.с.10).
Разом з тим, постановою державного нотаріуса від 31 січня 2020 року ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на вказані земельні частки (пай), через те, що оригінали сертифікатів на право на земельні частки (пай) загублені (а.с.5).
В зв`язку з чим, суд приходить до висновку, що позивач ОСОБА_1 має право на право земельні частки (пай), після померлого батька, у порядку спадкування за законом.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.ст. 328, 1223, 1261 ЦК України, ст. ст. 7, 10, 89, 200, 247, 263-265, 268 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Старицької сільської ради Вовчанського району Харківської області про визнання права на земельні частки (пай) у порядку спадкування за законом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 право на:
- земельну частку (пай) площею 4,96 умовних кадастрових гектари без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), із земель колективного сільськогосподарського підприємства імені Мічуріна, розташованої на території Старицької сільської ради Харківської області (сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ХР №0053510 від 31.10.1996 року за №169);
- земельну частку (пай) площею 4,96 умовних кадастрових гектари без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), із земель колективного сільськогосподарського підприємства імені Мічуріна, розташованої на території Старицької сільської ради Харківської області (сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ХР №0168993 від 31.10.1996 року за №168);
- земельну частку (пай) площею 4,96 умовних кадастрових гектари без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), із земель колективного сільськогосподарського підприємства імені Мічуріна, розташованої на території Старицької сільської ради Харківської області (сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ХР №0053508 від 31.10.1996 року за №167).
Рішення суду може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти діб з дня проголошення рішення суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Вовчанський районний суд Харківської області.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 .
Представник позивача - адвокат Крамар Ігор Миколайович, місцезнаходження за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 65 оф. 1.
Відповідач - Старицька сільська рада Вовчанського району Харківської області, місцезнаходження: Харківська область, Вовчанський район, с. Стариця, вул. Спартака, буд. 440, код 04399051.
Суддя -
Суд | Вовчанський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2020 |
Оприлюднено | 13.03.2020 |
Номер документу | 88165802 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вовчанський районний суд Харківської області
Глоба М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні