Справа №345/794/20
Провадження № 2/345/491/2020
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.03.2020 р. м.Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді Юрчака Л.Б., секретаря судового засідання Мостової Ю.З. , розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася в суд з позовною заявою, в якій зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мама ОСОБА_3 . Після її смерті відкрилася спадщина на спадкове майно, а саме: на земельну ділянку надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,0589 га., розташовану в с.Довпотів Калуського району, Івано-Франківської області. Позивач після смерті матері звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право власності на спадкове майно за законом. Проте, їй відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв`язку з тим, що в Державному акті на право власності на земельну ділянку, серії НОМЕР_1 ІФ № 046293, виданного Войнилівською селищною радою Калуського району 26.04.2001 р. власником вказана ОСОБА_3 , що не відповідає імені спадкодавця ОСОБА_3 . Тому позивач просить суд визнати за нею право власності на вказане спадкове майно.
Позивач в підготовче судове засідання надала письмову заяву, в якій просить суд справу слухати беї її участі, позовні вимоги підтримує ,просить суд задоволити.
Відповідач також в підготовче судове засідання надав письмову заяву, в якій справу просить слухати без його участі, позовні вимоги визнає, не заперечує проти задоволення позову.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України , у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України , у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мама позивача ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.10).
Як вбачається з матеріалів справи, нотаріальна контора відмовила позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_3 у зв`язку із тим, що у Державному акті на право власності на земельну ділянку, серії НОМЕР_2 № НОМЕР_3 , виданного Войнилівською селищною радою Калуського району 26.04.2001 р. власником вказана ОСОБА_3 , що не відповідає імені спадкодавця ОСОБА_3 (а.с.6).
Матеріалами справи встановлено, що спадкодавцю ОСОБА_3 26.04.2001 р.. головою Войнилівської селищної ради Калуського району було видано Державний акт Серія І-ІФ № 046293 на право власності на земельну ділянку площею 1,0589 га., кадастровий номер 2622855300:03:001:0092, цільове призначення - ведення товарного сільськогосподарського виробництва , розташована на території Войнилівської селищної ради, Калуського району, Івано-Франківської області та зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 491(а.с.7).
У відповідності до витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 10.02.2020 року нормативна грошова оцінка земельної ділянки розміром 1,0589 га складає 16058,22 грн. (а.с.9).
Згідно відомостей, які містяться у свідоцтві про народження позивача, прізвище її матеті - спадкодавця значиться як ОСОБА_4 (а.с.12).
Крім того у довідці №2548 від 28.11.2019 р. виданої виконкомом Войнилівської селищної ради ОТГ Калуського району Івано-Франківської області, зазначено, що за гр. ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка постійно проживала і булла зареєстрована по АДРЕСА_1 , числиться земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,06 га. згідно Державного акту , яка знаходиться на території Войнилівської селищної ради ОТГ Калуського району Івано-Франківської області (а.с.11).
Відповідно до ст. 1216 ЦК України , спадкуванням є перехід прав та обовязків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
За змістом статті 1217 ЦК України , спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Як зазначено в ч. 1 ст. 1223 ЦК України , право на спадкування мають особи, зазначені у заповіті.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1268 ЦК України , спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Позивач належно прийняла спадщину, відкрито і безперервно користувався та продовжує користуватись спадковим майном, відповідач на спадкове майно не претендує та визнає позов, а інших спадкоємців, які б претендували на нього не має.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що позов слід задоволити повністю та визнати за позивачем право власності на вищевказане спадкове майно.
На підставі ст. ст. 1217, 1261, 1268-1270 ЦК України та керуючись ст. ст. 200, 206, 263-265 ЦПК України, суд -
вирішив:
позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на спадкове майно за законом, після смерті матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: на земельну ділянку площею 1,0589 га надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 2622855300:03:001:0092, розташовану в с. Довпотів Калуського району Івано-Франківської області
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Івано-Франківського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його складення.
Учасник справи, якому рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.
СУДДЯ
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2020 |
Оприлюднено | 14.03.2020 |
Номер документу | 88177765 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Юрчак Л. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні