Cправа № 127/5459/20
Провадження № 1-кс/127/2578/20
У Х В А Л А
Іменем України
06 березня 2020 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
слідчого судді: ОСОБА_1
секретар судового засідання: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Вінницької обласної організації громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_1 », -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 04.03.2020 звернувся досуду зклопотанням,яке погодженоз прокурором,про тимчасовийдоступ до документів, які перебувають у володінні Вінницької обласної організації громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Клопотання мотивовано тим, що слідчим відділом Вінницького ВП ГУ Національної поліції у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020020010000139 від 24.01.2020, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 (адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), усвідомлюючи про відсутність відповідної акредитації закладу та права на проведення підготовки водіїв, здійснили набір груп та протягом вересня-грудня 2019 року займалися проведенням навчального процесу, прийомом іспитів, по завершенні яких стали ухилялися від надання передбачених законодавством свідоцтв про закінчення навчального закладу, тим самим шляхом обману заволоділи грошовими коштами учнів, що були надані в якості оплати за послуги з підготовки водіїв.
Відповідно показань однієї із учениць потерпілої ОСОБА_4 , в період вересня 2019 - січня 2020 вона та інші учні, в кількості не менше 22, внесли відповідні кошти на рахунок автошколи, пройшли курс навчання та склали іспит у ІНФОРМАЦІЯ_2 , однак не були зареєстровані у списках навчальних груп ЄДР ІНФОРМАЦІЯ_3 , у зв`язку із чим не отримали відповідних свідоцтв про закінчення навчального закладу. У своїх показаннях ОСОБА_4 зазначає, що договір із автошколою вона підписувала за участю заступника директора закладу ОСОБА_5 , який також здійснював прийом іспитів після курсу навчання та займався організаційними питаннями, в тому числі, що стосуються оплати учнями грошових коштів за навчання.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: Вінницька обласна організація громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ідентифікаційний код НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_1 , керівник ОСОБА_6 , місцезнаходження реєстраційної справи ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Відповідно до листа зі підписом заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 23.01.2020, згідно Єдиного державного реєстру МВС у Навчальному закладу об`єднання громадян « ІНФОРМАЦІЯ_5 термін дії сертифіката про державну акредитацію закінчився 28.08.2019.
Особи, які звернулись до ІНФОРМАЦІЯ_3 із заявами (що додаються) станом на 23.01.2020 не зареєстровані в жодній навчальній групі.
Відповідно до розділу V «Вимоги до закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та кваліфікаційних вимог до спеціалістів, які здійснюють таку підготовку», затвердженої наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІНФОРМАЦІЯ_9 № 255/369/132/344 від 05.04.2016:
1. заняття, передбачені робочими програмами та планами, проводяться відповідно до розкладу, а практичні заняття з керування учбовими транспортними засобами - до графіків черговості керування транспортними засобами за формою згідно з додатком 1 до цих Вимог.
2. Основним документом обліку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв у закладі є журнал обліку успішності теоретичної підготовки (перепідготовки) та відвідування занять з практичних навичок керування транспортними засобами за формою згідно з додатком 2 до цих Вимог.
Професійно-технічні навчальні заклади здійснюють облік підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв відповідно до вимог чинного законодавства України.
3. Також облік ведеться в індивідуальних картках обліку навчання на тренажерах і керування транспортними засобами за формою згідно з додатком 3 до цих Вимог.
Відповідно до «Інструкції про організацію та здійснення моніторингу за підготовкою, перепідготовкою і підвищенням кваліфікації водіїв транспортних засобів», розділ І:
3. Підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, що експлуатуються на вулично-дорожній мережі загального користування, проводиться акредитованими у визначеному законодавством порядку закладами, що зареєстровані в територіальних сервісних центрах МВС (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 ) за їх місцезнаходженням. У разі якщо зазначена діяльність здійснюється філією (іншим відокремленим підрозділом), така філія (інший відокремлений підрозділ) обліковується в ІНФОРМАЦІЯ_3 за її (його) місцезнаходженням.
4. Заклади розробляють на основі типових навчальних програм, затверджених Кабінетом Міністрів України, робочі програми і плани з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, що погоджуються з регіональними сервісними центрами МВС (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 ) за місцезнаходженням закладів.
Заклади, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, розробляють та затверджують свої робочі плани й освітні програми на підставі державних стандартів професійної (професійно-технічної) освіти.
Розділ ІІ:
10. Іспити з теоретичної підготовки в закладі проводяться за екзаменаційними білетами, що формуються з тестових питань, затверджених ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 ).
Результати складення іспитів у закладі оформлюються протоколом складення іспитів особами, що закінчили підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів згідно з формою, наведеною в додатку 3 до цієї Інструкції (далі - протокол іспитів).
11. На підставі протоколу іспитів заклад видає свідоцтво, що вноситься закладом в електронній формі до ЄДР МВС або документ про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка (за наявності в закладу ліцензії на провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти).
Свідоцтво має містити облікову серію, яка складається з трьох літер латинського алфавіту « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та номер з десяти цифр (наприклад: МВС № 12345678-19). Перші вісім цифр свідоцтва відповідають порядковому номеру його видачі, дві останні - року видачі.
Облікова серія та номер свідоцтва є унікальними й автоматично формуються і присвоюються програмними засобами в ЄДР МВС.
У зв`язку із вищенаведеним виникла необхідність у тимчасовому вилученні робочих програм, планів, розкладу, графіків черговості керування транспортними засобами, журнал обліку успішності теоретичної підготовки (перепідготовки) та відвідування занять з практичних навичок керування транспортними засобами, обліків підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв, індивідуальних карток обліку навчання на тренажерах і керування транспортними засобами, протоколів іспитів, свідоцтв про закінчення навчального закладу, договорів (угод) з учнями про професійну підготовку водіїв, відомостей про облік руху коштів на рахунках, за період часу з 28.08.2019 по 23.01.2020, а також наказів про призначення на посаду директора ОСОБА_6 , заступника директора ОСОБА_5 , про уповноваження особи на внесення даних до ЄДР, їх посадових інструкцій.
Вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про обставини, що підлягають доказуванню, та події кримінального правопорушення, є важливою для встановлення винних осіб. При цьому неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Таким чином, для забезпечення доказової бази в кримінальному провадженні, доведенні обставин, які відповідно до ст. 91 Кримінального процесуального кодексу України підлягають доказуванню, з метою повного, всебічного та об`єктивного розслідування даного кримінального провадження, слідчий звернувся до суду з даним клопотанням та просив його задовольнити.
Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, однак 06.03.2020 надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, у якій також зазначив про те, що вказане клопотання останній підтримує в повному обсязі з підстав викладених у ньому.
Особа, у володінні якої знаходяться документи, доступ до яких просить слідчий, в судове засідання не викликалася, оскільки слідчим в клопотанні було доведено те, що у разі виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, існує реальна загроза їх зміни або знищення.
Суд вважає за можливе розглянути клопотання відповідно до вимог частини другої статті 169 КПК України.
Відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи те, що учасники процесуальної дії в судове засідання не з`явилися, слідчий суддя вважає за можливе розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов висновку, що вказане клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Згіднозі статтею 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до статті 160 КПК Українисторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу.
Пунктами 1 та 2 частини п`ятоїстатті 163 КПК Українипередбачено, що ухвала про надання тимчасового доступу до речей і документів постановляється, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Як вбачається з матеріалів справи, досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 (адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), усвідомлюючи про відсутність відповідної акредитації закладу та права на проведення підготовки водіїв, здійснили набір груп та протягом вересня-грудня 2019 року займалися проведенням навчального процесу, прийомом іспитів, по завершенні яких стали ухилялися від надання передбачених законодавством свідоцтв про закінчення навчального закладу, тим самим шляхом обману заволоділи грошовими коштами учнів, що були надані в якості оплати за послуги з підготовки водіїв.
Відповідно показань однієї із учениць потерпілої ОСОБА_4 , в період вересня 2019 - січня 2020 вона та інші учні, в кількості не менше 22, внесли відповідні кошти на рахунок автошколи, пройшли курс навчання та склали іспит у ІНФОРМАЦІЯ_2 , однак не були зареєстровані у списках навчальних груп ЄДР ІНФОРМАЦІЯ_3 , у зв`язку із чим не отримали відповідних свідоцтв про закінчення навчального закладу. У своїх показаннях ОСОБА_4 зазначає, що договір із автошколою вона підписувала за участю заступника директора закладу ОСОБА_5 , який також здійснював прийом іспитів після курсу навчання та займався організаційними питаннями, в тому числі, що стосуються оплати учнями грошових коштів за навчання.
Наведене підтверджується протоколом допиту потерпілої ОСОБА_4 від 19.02.2020.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: Вінницька обласна організація громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_1 » знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , керівник ОСОБА_6 , місцезнаходження реєстраційної справи ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Відповідно до листа за підписом заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_7 від 23.01.2020, що міститься в матеріалах справи, згідно Єдиного державного реєстру МВС у Навчальному закладі об`єднання громадян « ІНФОРМАЦІЯ_5 " термін дії сертифіката про державну акредитацію закінчився 28.08.2019.
Особи, які звернулись до ІНФОРМАЦІЯ_3 із заявами (що додаються) станом на 23.01.2020 не зареєстровані в жодній навчальній групі.
По даному факту слідчим відділом Вінницького ВП ГУ Національної поліції у Вінницькій області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12020020010000139 від 24.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
Приймаючи до уваги вищевикладене, слідчий суддя вважає, що на час розгляду клопотання наявні достатні підстави для надання дозволу слідчому на тимчасовий доступ до вищевказаних документів, які знаходяться у володінні Вінницької обласної організації громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки слідчим було доведено, що вказані документи самі по собі або в сукупності із іншими речами і документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 159 - 164,309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати дозвіл слідчому Вінницького відділу поліції ГУ НП у Вінницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у Вінницькій обласній організації громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ідентифікаційний код НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_1 , а саме до оригіналів наступних документів: робочих програм, планів, розкладу, графіків черговості керування транспортними засобами, журнал обліку успішності теоретичної підготовки (перепідготовки) та відвідування занять з практичних навичок керування транспортними засобами, обліків підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв, індивідуальних карток обліку навчання на тренажерах і керування транспортними засобами, протоколів іспитів, свідоцтв про закінчення навчального закладу, договорів (угод) з учнями про професійну підготовку водіїв, відомостей про облік руху коштів на рахунках, за період часу з 28.08.2019 по 23.01.2020, а також наказів про призначення на посаду директора ОСОБА_6 , заступника директора ОСОБА_5 , про уповноваження особи на внесення даних до ЄДР, їх посадових інструкцій.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2020 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 88179954 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Гриневич В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні