ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

УХВАЛА

Справа № 405/595/20

1-кс/405/321/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2020 року слідчийсуддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Тьор Є.М., при секретарі Мишевець Т.І., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській областіКирилюка Євгена Сергійовича у кримінальному проваджені, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015000000000248 від 28.12.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів ,-

ВСТАНОВИВ:

слідчий за погодженням з прокурором звернувся до суду з клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 36865753), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська, 102.

Клопотання слідчого мотивовано тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015000000000248 від 28.12.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ПП Торговий дім Креатив-Розлив (код ЄДРПОУ 32694902) відповідно до акту від 29.12.2015 року №32/11-23-22-01/32694902 порушили вимоги п.135.1-135.2 та п.п.135.5.11 п.135.5 ст.135, п.153.2 ст.153, ч.4 п.п.39.3.1 та п.п. 39.3.3.7 п.39.3 ст.39 Кодексу, абз.2 ч.1 п.3 п.21 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України (в редакції, що діяла під час здійснення контрольованих операцій, внаслідок чого ухилились від сплати податків, шляхом заниження податку на прибуток підприємств у періоді 2013-2014 рр. по контрольованим операціям з експорту товарів (олія), здійснених ПП Торговий дім Креатив-Розлив з компанією Creative Trading SA , у зв`язку з тим, що ціни є меншими більш ніж на 5 відсотків за мінімальні значення інтервалів (діапазонів) цін, опублікованих у спеціальному комерційному виданні Вісник Міністерства доходів і зборів . Вказані дії службових осіб ПП Торговий дім Креатив-Розлив спричинили державі тяжкі наслідки у вигляді несплати податку на прибуток підприємства за 2013-2014 рр. на загальну суму 29 227 820 грн.

приватне підприємство ТОРГОВИЙ ДІМ КРЕАТИВ-РОЗЛИВ (код ЄДРПОУ 32694902), зареєстровано за адресою: 25006, місто Кропивницький, вул. Ельворті, будинок 5, офіс 4.

Відповідно до наявної в матеріалах кримінального провадження інформації встановлено, що ПП Торговий дім Креатив-Розлив (код ЄДРПОУ 32694902) на даний час зареєстроване та знаходиться на податковому обліку в КОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області та здійснює подання податкової звітності в електронному вигляді з використанням електронних цифрових підписів та відбитка печатки отриманих в ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 36865753), за адресою 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 102, що підтверджується даними сайту https://uakey.com.ua/ua/setificate-one office/text=3&page=1?lang=ukr#blocy .

На даний час з метою повного, всебічного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, встановлення причетних осіб, отримання доказів вчинення кримінального правопорушення та причетних осіб, виявлення як тих обставин, що викривають, так і тих, що виправдовують, а також обставин, що пом`якшують чи обтяжують покарання, з метою надання цим обставинам належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, у кримінальному провадженні виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документів у ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 36865753), за адресою 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 102 та вилученні документів щодо оформлення та видачі електронного цифрового підпису та печатки вище вказаним підприємствам з метою встановлення осіб причетних до їх отримання, встановлення на комп`ютерну техніку та використання при подачі податкової звітності з показниками, що мають ознаки сумнівних операцій.

Відповідно до затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 1452 від 28.10.2004 Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, яким керується податковий орган при укладанні договорів про визнання електронних документів, підписувач може застосовувати електронний цифровий підпис лише після отримання установою від акредитованого центру сертифікації ключів посиленого сертифіката його відкритого ключа.

Акредитованим центром сертифікації ключів являється товариство з обмеженою відповідальністю ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 36865753), що знаходиться за адресою: 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 102.

Документи, якими підтверджується видача вище зазначеному СПД посилених сертифікатів відкритого ключа електронного цифрового підпису та на підставі яких були видані посилені сертифікати відкритого ключа електронного цифрового підпису (доручення, яким уповноважено особу (Представника) здійснити від імені довірителя подати для реєстрації електронні заявки та картки реєстрації електронних заявок на формування сертифікатів відкритих ключів ЕЦП та отримати посилені сертифікати відкритих ключів ЕЦП в електронному вигляді та на паперових носіях, електронні заявки та картки реєстрації електронної заявки на посилений сертифікат підписувача ЕЦП, картки приєднання до договору про надання послуг електронного цифрового підпису, копії наказів про призначення посадових осіб, копії паспортів уповноважених осіб ПП ТД КРЕАТИВ-РОЗЛИВ (код ЄДРПОУ 32694902), які зберігаються в ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 36865753), в оригіналах, тобто у тому вигляді, в якому надані представниками вище зазначених суб`єктів підприємництва першочергово необхідні для забезпечення проведення розслідування у даному кримінальному провадженні, проведення після вилучення оригіналів вказаних документів судово-почеркознавчої експертизи з метою ідентифікації осіб причетних до підпису документів, визначення їх повноважень, а також встановлення осіб причетних до отримання і використання електронних цифрових підписів керівника, головного бухгалтера, відтиску печатки для складання і відправлення податкової звітності до податкового органу в електронному вигляді. Для проведення вище вказаних слідчих та процесуальних дій по даному кримінальному провадженню необхідно здійснити тимчасовий доступ та вилучити оригінали документів поданих та оформлених вище вказаними СПД до ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 36865753).

Крім того, значимість документів пов`язана і з специфікою розслідування кримінальних правопорушень про злочини у сфері оподаткування, оскільки без дослідження певного ряду документів, в тому числі тих до яких планується отримати дозвіл на тимчасовий доступ, не можливо прийняти відповідне законне процесуальне рішення та зробити висновок про наявність в діях певної особи ознак кримінального правопорушення.

Іншим способом довести обставини вчинення кримінального правопорушення інакше як дослідити ряд певних документів та прийняти за наявності підстав рішення про використання відомостей, що в них містяться як доказ у кримінальному провадженні, в тому числі у вигляді висновків проведених з використанням вилучених документів судових почеркознавчих та судових економічних експертиз, не представляється за можливе.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи до яких необхідно отримати тимчасовий доступ мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, в зв`язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ до зазначених документів та можливість їх вилучити в оригіналах, що перебувають у володінні ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 36865753), за адресою 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 102.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, в якій просить провести розгляд клопотання у його відсутність та задовольнити

Представник ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА в судове засідання не з`явився, належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

Встановлено, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015000000000248 від 28.12.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.

Статтею 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст.160 КПК України, у клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів зазначається зокрема: підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що документи до яких слідчий просить отримати доступ знаходяться у володінні ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА , що підтверджується протоколом огляду від 27.01.2020року та іншими матеріалми клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і можуть бути використані як докази, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів є неможливо, а тому існує необхідність у наданні тимчасового доступу до речей і документів, а клопотання підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.159-166, 369-372 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській областіКирилюка Євгена Сергійовича у кримінальному проваджені, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015000000000248 від 28.12.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Кирилюку Євгену Сергійовичу, заступнику начальника управління - начальнику ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Баркару Андрію Михайловичу, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Кравченку Костянтину Олексійовичу, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Титарюк Ользі Володимирівні, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Мигловцю Олександру Максимовичу, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Городенцю Анатолію Олександровичу, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Пєткову Юрію Васильовичу, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Береговому Сергію В`ячеславовичу, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Мироненку Євгенію Олександровичу, дозвіл на проведення тимчасового доступу до речей та документів, які перебувають у володінні ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДРПОУ 36865753), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська, 102, з можливістю вилучення, належним чином завірених копій, документів в Регіональних представництвах ТОВ ЦСК Україна в м. Кропивницькому за адресами: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 83/52, м. Кропивницький, вул. Ельворті, 2 оф. 601 та м. Кропивницький, вул. Героїв України, 77, а саме усіх наявних в них документів, якими підтверджується видача ПП Торговий дім Креатив-Розлив (код ЄДРПОУ 32694902), посилених сертифікатів відкритого ключа електронного цифрового підпису та на підставі яких були видані посилені сертифікати відкритого ключа електронного цифрового підпису:

- доручення, яким уповноважено особу (Представника) здійснити від імені довірителя подати для реєстрації електронні заявки та картки реєстрації електронних заявок на формування сертифікатів відкритих ключів ЕЦП та отримати посилені сертифікати відкритих ключів ЕЦП в електронному вигляді та на паперових носіях,

- електронні заявки та картки реєстрації електронної заявки на посилений сертифікат підписувача ЕЦП,

- картки приєднання до договору про надання послуг електронного цифрового підпису,

- копії наказів про призначення посадових осіб, копії їх паспортів осіб, які уповноважені діяти від імені ПП Торговий дім Креатив-Розлив (код ЄДРПОУ 32694902) з наданням можливості вилучення (здійснити виїмку) вищезазначених документів в оригіналах, з метою запобігти спробам їх зміни або знищення, а також для досягнення мети отримання доступу до речей і документів та повноцінного проведення судової почеркознавчої експертизи.

Строк дії ухвали до 04.04.2020 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Роз`яснити, що у разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя Євгеній Миколайович Тьор

Зареєстровано 15.03.2020
Оприлюднено 16.03.2020
Дата набрання законної сили 04.03.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону