Постанова
від 13.07.2009 по справі 2-а-5194/09/1070
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

13 липня 2009 року 14:46 Справа № 2-а-5194/09/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі: г оловуючого - судді Харченко

С . В. , при секретарі: Зінов'євій А.С. , за участю:

прокурора: Пінкас Т.А. ,

представника позивача: Тихмановської Л.М. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміні стративну справу за позовом прокурора Сквирського району Київс ької області в інтересах

держави в особі Сквирського районного центру зайн ятості - робочого органу виконавчої д ирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випа док безробіття до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Нива»

про стягнення за боргованості по сплаті страхових внесків , -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Сквирського район у Київської області в інтересах держави в особі Сквирського районного ц ентру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальноо бов'язкового державного соціального страхування України на випадок бе зробіття звернувся до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеже ною відповідальністю Агрофірма «Нива» заборгованості по сплаті страхо вих внесків у сумі 4636 грн. 23 коп.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим , що відповідач станом на 01.01.2009 має забор гованість зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового д ержавного соціального страхування України на випадок безробіття за пе ріод з 01.10.2008 по 01.01.2009 , що підтверджується д аними розрахункових відомостей про нарахування та перерахування страх ових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального ст рахування України на випадок безробіття за 9 місяців 2008 року та за 2008 рік.

У судове засідання , призначене на 13 липня 2009 року , з'явився прокурор та представник позивача , які у судовому засіданні позовні вим оги підтримали у повному обсязі. Відповідач заперечень проти позову не н адав , явку своїх представників у судо ве засідання не забезпечив , в судові з асідання неодноразово не з'являвся , б ув належним чином повідомлений про дату , час і місце судового розгляду справи.

Розглянувши подані документи і матеріали , заслухавши пояснення прокурора та п редставника позивача , всебічно і пов но з'ясувавши всі фактичні обставини , на яких ґрунтується позов , об'єктивно оцінивши докази , які мають юридичне з начення для розгляду справи і вирішення спору по суті , враховуючи принципи рівності сторін , суд дійшов висновку , що позовні вимоги є обґрунтованими та такими , що підлягають задоволенню , виходячи з наступного.

Законодавство про страхування на випадок безробітт я складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове де ржавне соціальне страхування , цього Закону , Закону України "Про зайнятіст ь населення" та інших нормативно-правових актів , що регулюють відносини у сфері страхування на випадо к безробіття , а також міжнародних дог оворів України , згода на обов'язковіс ть яких надана Верховною Радою України.

Правові , фінансо ві та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціально го страхування на випадок безробіття визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробі ття" від 02.03.2000 року № 1533-ІП (далі - Закон № 1533).

Обов'язок щодо забезпечення збору страхових внескі в , контроль щодо правильності їх нара хування та своєчасності сплати , відп овідно до статті 34 Закону № 1533 , покладен о на Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування Ук раїни на випадок безробіття.

Згідно з частиною другою статті 12 цього Закону , функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду , зокрема на представл ення інтересів у судах , покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим , обласні , Київськи й і Севастопольський міські , районні , міськрайонні , міські та районні у містах центри зайнятості.

Таким чином , в сил у статті 12 Закону № 1533 Сквирський районний центр зайнятості є робочим орга ном виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціал ьного страхування України на випадок безробіття та має право представл яти інтереси Фонду у судових органах , а отже , є належними позивачем.

Згідно пункту 2 частини четвертої Закону України № 1533 , роботодавці - юридичні особи набуваю ть статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового д ержавного соціального страхування України на випадок безробіття з дня взяття їх на облік.

Судом встановлено , що відповідач знаходиться на обліку у Сквирському ра йонному центрі зайнятості - робочому органі виконавчої дирекції Фонду з агальнообов'язкового державного соціального страхування України на ви падок безробіття з 18.04.2000 року за № 77 (довідка від 21.01.2009 № 39) , а отже , є платнико м страхових внесків у розумінні положень Закону України № 1533.

Відповідно до приписів частини другої статті 35 Закон у № 1533 , відповідач зобов'язаний своєчас но та в повному обсязі сплачувати страхові внески на загальнообов'язков е державне соціальне страхування України на випадок безробіття.

Порядок нарахування внесків та їх сплати регулюєть ся Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов' язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття , з атвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. № 339 (далі - Інструкція).

Перерахування страхових внесків здійснюється стра хувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату п раці (виплати доходу) , у тому числі в бе зготівковій чи натуральній формі , аб о виручки від реалізації товарів (послуг) (пункт 5.6

Інструкції).

Відповідно до поданої відп овідачем до Сквирського районного центру зайнятості - робочого орг ану виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового

державного соціального страхування Укр аїни на випадок безробіття розрахункових відомостей про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового держав ного соціального страхування України на випадок безробіття , за 9 місяців 2008 року (січень - вересень 2008 року) недоїмка зі сплати страхових внесків у відповідача складає 18 223 , 59 грн. , за 2008 рік - 22 859 , 82 грн.

Як вбачається з матеріалів справи та пояснень , наданих представником позивача у су довому засіданні , заборгованість ві дповідача по сплаті страхових внесків перед позивачем виникла за періо д з 01.10.2008 по 01.01.2009.

Таким чином , забо ргованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття , що підлягає сплаті відповідачем за п еріод з 01.10.2008 по 01.01.2009 складає 4 636 , 23 грн. (зазна чена сума обраховується шляхом різниці сум , зазначених Товариством з обмеженою відповідальніс тю Агрофірма „Нива" у рядку „22" розрахункових відомостей про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду за 9 місяців 2008 року та 2008 рік , а саме: 22 859 грн. 82 коп. (2008 рік) - 18 223 грн. 59 коп. (9 м ісяців 2008 року) = 4 636 грн. 23 коп.).

На час розгляду справи та винесення рішення по суті з аявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідач ем не надано.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повин на довести ті обставини , на яких ґрунт уються її вимоги та заперечення , крім випадків , встановлених статтею 72 цьог о Кодексу.

Доказів , які б спростовували доводи позивача відповідачем су ду не надано.

Приписами статті 67 Конституц ії України передбачено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в по рядку і розмірах , встановлених закон ом.

За таких обставин , виходячи з меж заявлених позовних вимог , системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи , беручи до уваги ту обставину , що заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 4 636 , 23 грн. відповідач у встановлені зак онодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованос ті підтверджується доказами , наявни ми у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеної забо ргованості на день прийняття рішення не надано , суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних ви мог та вважає їх такими , що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних п овноважень , звільненого від сплати с удового збору , а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень , пов'язаних із залученням свідків та проведенням судо вих експертиз , судові витрати (судови й збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69 , 70 , 71 , 158-163 , 167 Кодексу адмін істративного судочинства України , с уд , -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою від повідальністю Агрофірма «Нива» (р/р 26002435076001 у КРУ КБ „Приватбанк" , МФО 321842 , ідентифікаційний код 03755058 , код банку 14359302 , місц езнаходження: 09031 , Київська область , Сквирський район , с. Пищики) на користь Сквирського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонд у загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (р/р 37170001002122 банк УДК в Київській області , МФО 821018 , ідентифіка ційний код 23243969 , код банку 23570065 , місцезнаходження: 09000 , Київська область ,

Сквирський район , м. Сквира , вулиця Богачевського , будинок 25) заборгованість по страхових внесках у розм ірі 4 636 (чотири тисячі шістсот тридцять шість) грн. 23 коп.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу ад міністративного судочинства України набирає законної сили після закін чення строку подання заяви про апеляційне оскарження , встановленого цим Кодексом , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження , але апеля ційна скарга не була подана у строк , п останова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення , якщо його не скасовано , набирає законної сили після закінче ння апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної і нстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за пра вилами , встановленими статтями 185-187 Ко дексу адміністративного судочинства України , шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апе ляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього по дання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк , встановлений для подання заяви про апеляційне оскар ження.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.07.2009
Оприлюднено19.04.2010
Номер документу8818992
СудочинствоАдміністративне