Рішення
від 03.03.2020 по справі 716/216/20
ЗАСТАВНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 716/216/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03.03.2020 Заставнівський районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого судді - Пухарєвої О.В.,

за участю секретаря судового засідання - Кульки О.М ,

представника позивача- Павчука С.І. ,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бабинської територіальної громади в особі Бабинської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 , звернулася до суду із позовом до Бабинської територіальної громади в особі Бабинської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, в якому просить визначити їй додатковий двомісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті матері ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_3 . Після смерті останньої відкрилася спадщина, до складу якої входить право на земельну частку (пай) розміром 2,26 в умовних кадастрових гектарах, яка перебуває у колективній власності ССС ім.О.Кобилянської с. Бабин і належала померлій на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 № 0045330.

Позивач посилається на те, що вона являється спадкоємцем вказаного майна померлої за законом. З метою оформлення своїх спадкових прав звернулася до приватного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини та отримання свідоцтва про право на спадщину за законом, але у вчиненні нотаріальної дії їй було відмовлено, оскільки вона пропустила встановлений законом строк для прийняття спадщини. У встановлений законом термін не звернулася до нотаріуса у зв`язку із тривалою хворобою. З цих причин пропустила строк для подання заяви для прийняття спадщини та просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_3 в судовому порядку.

Представник позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримав, обгрунтував його вищенаведеним.

Представник відповідача - Бабинської сільської ради в судове засідання не з`явився, надав суду заяву про визнання позову з проханням розглянути справу у його відсутності.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Згідно ч. 4 ст. 200 ЦПК України, ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.

У відповідності до вимог ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, приймаючи визнання відповідачем позову, оскільки це не суперечить Закону, а також правам та інтересам сторін, не порушує свободи чи інтереси інших осіб, та відповідає вимогам ч. 4 ст. 206 ЦПК України, ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 , що вбачається з копії свідоцтва про смерть.

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, до складу якої входить право на земельну частку (пай) розміром 2,26 в умовних кадастрових гектарах, яка перебуває у колективній власності ССС ім.О.Кобилянської і належала померлій на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 №0045330.

Встановлено, що за життя ОСОБА_3 заповіту не залишала, а тому відкрилася спадщина за законом. Спадкоємцем першої черги за законом являється позивач - ОСОБА_1 , котра являється донькою спадкодавця.

Частина 1 ст. 1270 ЦК України визначає, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Разом з тим, особа, яка не прийняла спадщину у встановлений законом строк, може звернутися до суду із позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України.

Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

18.12.2019 позивач звернулася до приватного нотаріуса Заставнівського районного нотаріального округу Малітовської Т.М. із заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на майно матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак їй було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії постановою від 18.12.2019, оскільки вона пропустила встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини, що вбачається з вищевказаної постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Судом встановлено, що у шестимісячний строк після відкриття спадщини позива не звернулася до нотаріуса, оскільки на час відкриття спадщини ІНФОРМАЦІЯ_1 та упродовж шести місяців після смерті ОСОБА_3 позивач проходила амбулаторне лікування із діагнозом закритий перелом зовнішньої щиколотки справа. Вказане підтверджується випискою з медичної картки амбулаторного хворого.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного суду України №7 Про судову практику у справах про спадкування від 30.05.2008 року, вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Суд вважає, що вказана позивачем причина пропущення строку для прийняття спадщини є поважною, знайшла своє підтвердження в судовому засіданні, а тому позовну заяву слід задовольнити і визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст. 1270, 1272 Цивільного кодексу України, ст.ст.ст.ст. 76-89, 206, 258, 259, 263-265, 268, 273, 354, 355 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю два місяці з дати набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини за законом, після смерті матері ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд Чернівецької області.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його складання має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повне найменування сторін по справі :

позивач- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНП НОМЕР_2 , жителька АДРЕСА_1 ;

представник позивача- ОСОБА_2 , адвокат, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №114 від 23.02.2017;

відповідач - Бабинська територіальна громада в особі Бабинської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області, код ЄДРПОУ 04418512, с.Бабин Заставнівського району Чернівецької області.

Повний текст рішення складено 13.03.2020

Суддя О. Пухарєва

СудЗаставнівський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення03.03.2020
Оприлюднено15.03.2020
Номер документу88194006
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —716/216/20

Рішення від 03.03.2020

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Пухарєва    О. В.

Рішення від 03.03.2020

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Пухарєва    О. В.

Ухвала від 10.02.2020

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Пухарєва    О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні