Рішення
від 16.03.2020 по справі 366/307/20
ІВАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2/366/247/20

Справа № 366/307/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2020 року смт. Іванків

Іванківський районний суд у складі:

головуючого - судді Слободян Н.П.,

з участю секретаря судових засідань Мартовицької Н.Є.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт. Іванків цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ладижицької сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

встановив:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача, в якому просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті матері - ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , та рідного брата - ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , оскільки у встановлений законом строк для прийняття спадщини він до нотаріальної контори не звертався, з причин некомпетентності в цивільному законодавстві України та частих хвороб. Коли звернувся до нотаріуса, то йому було відмовлено у заведенні спадкової справи через пропуск строку прийняття спадщини.

Позивач у судове засідання не з`явився, про день і час слухання справи повідомлений вчасно, належним чином. Представник позивача подав до канцелярії суду заяву у якій просив справу розглядати без участі позивача та його представника, позовні вимоги підтримують у повному обсязі.

Представник відповідача - сільської ради у судове засідання не з`явився, подавши до суду письмовий відзив, що позов визнають і просять справу розглядати без участі їх представника.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Керуючись ст. 223 ЦПК України, суд вважає можливим провести судове засідання без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України справа розглядається за відсутності учасників справи без здійснення технічної фіксації.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне позовну вимогу задовольнити у повному обсязі.

Судом встановлено, що позивач є сином ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про його народження серії НОМЕР_1 від 05.12.1988, яке міститься в матеріалах справи.

ОСОБА_3 є рідним братом позивача, що підтверджується витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до статей 126, 133, 135 Сімейного кодексу України № 00025504820 , від 06.02.2020.

ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про її смерть серії НОМЕР_2 від 21.01.2020 року.

ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про його смерть серії НОМЕР_3 від 21.01.2020 року.

Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, яка складається з майна, яке він фактично успадкував після смерті матері ОСОБА_2 , шляхом спільного проживання, однак не оформив своїх спадкових прав у встановленому законом порядку.

Позивач ОСОБА_1 звернувся до нотаріуса для оформлення спадщини після померлого. У відповідь отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії (заведенні спадкової справи) у зв`язку з пропущенням строку для прийняття спадщини ( вих. 165/02-31 від 08.02.2012). Спадкова справа після смерті ОСОБА_3 не заводилась.

Відповідно до витягу зі Спадкового реєстру інформація про заведення спадкової справа після смерті ОСОБА_2 у Спадковому реєстрі відсутня.

Згідно ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ч. 3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини із поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до ст.1272 ЦК України визначено наслідки пропущення строку для прийняття спадщини, зокрема, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України , не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008, Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України . Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину, а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що позивач не подав своєчасно нотаріусу заяву про прийняття спадщини після смерті брата з особистих причин, які судом визнаються поважними: часті хвороби ( позивач є інвалідом другої групи, внаслідок загального захворювання, перебував на обліку у лікаря після перенесеної закритої черепно - мозкової травми, з 22.08.2014 до 01.09.2014 перебував на стаціонарному лікуванні у неврологічному відділенні) та необізнаність у цивільному законодавстві України.

Відповідач - сільська рада - позовні вимоги визнала, тобто, не претендує, як орган місцевого самоврядування, на це майно, це визнання не порушує нічиїх прав, тому суд вважає за можливе визнати причини пропуску строку подачі заяви про прийняття спадщини спадкоємцем поважними, а позов задовольнити частково і визначити додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті його брата ОСОБА_3 .

У задоволенні позовних вимог про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2 слід відмовити, оскільки згідно довідки сільської ради спадщина фактично прийнята ОСОБА_3 - саме після його смерті відкрилась спадщина для позивача і саме у заведенні цієї спадкової справи йому було відмовлено нотаріусом.

Керуючись ст.ст. 55 , 124 Конституції України , ст.ст. 12 , 13 , 81 , 189, 197, 198, 200, 259 , 263-265 ЦПК України , ст. 1261,1268, 1270, 1272 ЦК України суд

ухвалив :

Позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_4 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) до Ладижицької сільської ради (юридична адреса: с. Сукачі, Іванківського району Київської області) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити частково.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилась після смерті його брата ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , терміном два місяці з дня набрання рішенням законної сили.

У решті позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Іванківський районний суд у тридцятиденний строк з дня складення повного тексту рішення (16.03.2020).

Суддя Н.П.Слободян

СудІванківський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення16.03.2020
Оприлюднено17.03.2020
Номер документу88208711
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —366/307/20

Рішення від 16.03.2020

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

Ухвала від 17.02.2020

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні