Рішення
від 16.03.2020 по справі 545/150/20
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/150/20

Провадження № 2/545/315/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" березня 2020 р. Полтавський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді - Шелудякова Л.В.,

за участю секретаря судового засідання - Плескач І.Ю.

розглянувши у відкритому підготовчомузасiданнi в залі суду в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Супрунівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, третя особа: Державний нотаріус Полтавської районної державної нотаріальної контори Замулко Л.В. про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,-

встановив:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до Полтавського районного суду Полтавської області із позовом про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування .

Позовні вимоги обґрунтовувала тим, що після смерті її дідуся ОСОБА_2 залишилось спадкове майно, яка складається з земельної ділянки (пай) площею 3.72 га цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, нотаріусом було прийнято документи для оформлення свідоцтва, одночасно видана постанова про відмову у вчиненні нотаріальних дій, так як відсутній правовстановлюючий документ на зазначене спадкове майно, а саме: Оригінал Державного Акту на право власності на земельну ділянку.

Таким чином, в зв`язку з неможливістю реалізувати свої спадкові права, позивач вказувала, що вимушена звернутися до суду з даним позовом та просила визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 3,72га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою Полтавська область, Полтавський район, Супрунівська сільська рада, кадастровий номер 5324085200:00:019:0071 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 .

В судове засідання позивач не з`явилася, надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Представник відповідача - Супрунівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, в судове засідання не з`явився, надіслав заяву, в якій просить справу розглянути за його відсутності, проти задоволення позову не заперечував.

Третя особа Державний нотаріус Полтавської районної нотаріальної контори Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Л.В. Замулко, в судове засідання не з`явилась, повідомлена належним чином, на адресу суду надійшла заява про розгляд справи без її участі при вирішенні справи покладалась на розсуд суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер дідусь позивачки ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 , виданого Виконавчим комітетом Супрунівської сільської ради Полтавського району Полтавської області 16 грудня 2017 року (а.с.8).

За час свого життя померлий ОСОБА_2 склав заповіт, посвідчений секретарем Супрунівської сільської ради Полтавського району Полтавської області 06.10.2017 року, за реєстровим №146, відповідно до якого - єдиним спадкоємцем земельної ділянки - паю площею 3,72 га цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва є ОСОБА_1 (а.с.9).

Згідно довідки виданої Супрнунівською сільською радою Полтавського району Полтавської області №332/02-25 від 16.12.2017 року, ОСОБА_1 дійсно проживає в АДРЕСА_1 та до дня смерті ОСОБА_2 проживали разом і вели спільне господарство (а.с.10).

Відповідно до Державного Акту на право власності на земельну ділянку серія ПЛ № 221647 від 21.04.2005 року, ОСОБА_2 був власником приватизованої земельної ділянки площею 3,72 га розташована на території Супрунівської сільської ради Полтавського району, Полтавської області (а.с.13).

У передбачений законом термін, 08.05.2018 року, позивач звернулася із заявою про прийняття спадщини за заповітом до Державного нотаріуса Полтавської районної нотаріальної контори - Замулко Л.В. Державним нотаріусом заведено спадкову справу за №215/2018 відповідно до витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі (а.с.14) .

Державним нотаріусом Полтавської районної нотаріальної контори Замулко Л. В. винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 02-31/956 від 31.07.2019 року, в якій сказано, що спадкову справу №215/2018 від 08.05.2018 року, заведено за заявою ОСОБА_1 (а.с.12).

Після померлого ОСОБА_2 залишилось спадкове майно: земельна ділянка площею 3,72 га, кадастровий номер 5324085200:00:019:0071 з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Супрунівської сільської ради Полтавського району, Полтавської області.

Згідно з п. 23 Постанови № 7 Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 р. Про судову практику у справах про спадкування у разі відмови нотаріуса і оформленні права на спадщину, особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Відповідно до ст. ст. 15 , 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Способами захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

Згідно ч. 1 ст. 317 ЦК України , власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Як зазначено в п.1,3 ст. 319 ЦК України , власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.

Згідно ст. 328 ЦК України , право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).

Статтею 1218 ЦК України встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно ст. 1233 ЦК України визначено, що заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Відповідно до ч. 1 ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, їз збереженням її цільового призначення.

Згідно ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Звернення позивача ОСОБА_3 з вище вказаним позовом, в повній мірі відповідає її правомірному очікуванню набуття права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, після смерті її дідуся ОСОБА_2 , що узгоджується і з вимогами Європейської конвенції з прав людини, зокрема із статтею 1 (захист права власності) додаткового протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також усталеної практики ЄСПЛ з цього питання.

Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що позов є законним та обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 15, 16, 319, 392, 1268 ЦК України, ст. ст. 13, 76, 81, 82, 258, 259, 263, 265, 273 ЦПК України, суд,-

вирішив

Позовну заяву ОСОБА_1 до Супрунівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, третя особа: Державний нотаріус Полтавської районної державної нотаріальної контори Замулко Л.В. про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 2,7200 га, кадастровий номер 5324085200:00:019:0071, цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Супрунівської сільської ради Полтавського району, Полтавської області, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 .

Рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з моменту проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційного скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 .

Відповідач: Супрунівська сільська рада Полтавського району, Полтавської області, адреса: вул. Соборна, 3, с. Супрунівка, Полтавський район, Полтавська область.

Третя особа: Державний нотаріус Полтавської районної державної нотаріальної контори Замулко Любов Володимирівна , м. Полтава, вул. Стешенка, 6.

Суддя Л.В. Шелудяков

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення16.03.2020
Оприлюднено17.03.2020
Номер документу88209646
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —545/150/20

Ухвала від 04.06.2020

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Шелудяков Л. В.

Рішення від 16.03.2020

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Шелудяков Л. В.

Ухвала від 21.01.2020

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Шелудяков Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні