Ухвала
від 16.03.2020 по справі 923/151/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

16 березня 2020 року Справа № 923/151/20

Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. розглянувши клопотання ПСП "Садове" про перехід до розгляду справи 3923/151/20 за правилами загального позовного провадження, у справі

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРОУ СІДС", м. Вінниця, код ЄДРПОУ 40884934,

до: Приватного сільськогосподарського підприємства "Садове", селище Садове Голопристанського району Херсонської області, код ЄДРПОУ 30713404,

про стягнення 183907,71 грн.

Без виклику сторін.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд -

в с т а н о в и в:

17 лютого 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "ГРОУ СІДС" звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовом по стягнення з Приватного сільськогосподарського підприємства "Садове" 183907,71 грн. заборгованості.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує порушенням відповідачем зобов`язань за договором №16/07 від 16.07.2018 купівлі-продажу товару на умовах відстрочення платежу та за договором №20/04-2 від 20.04.2018 купівлі-продажу товару на умовах відстрочення платежу.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.02.2020 визначено суддю по справі - Нікітенко С.В.

Ухвалою від 20 лютого 2020 року суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі. Розгляд справи № 923/151/20 визначено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

11 березня 2020 року через відділ документального забезпечення роботи Господарського суду Херсонської області надійшов від відповідача відзив на позовну заяву з клопотанням про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРОУ СІДС", про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, суд зазначає наступне.

В обґрунтування вказаної заяви відповідач посилається на частину 4 та частину 5 статті 250 ГПК України те, що справа потребує детального розгляду спору по суті та з`ясування всіх обставин.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:

1) наказного провадження;

2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

За змістом ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ч.ч. 1, 2, 3 ст. 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 250 ГПК України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Частиною 6 ст. 250 ГПК України передбачено, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Водночас, положенням ч. 7 ст. 250 ГПК України встановлено, що частини друга - шоста цієї статті не застосовуються, якщо відповідно до цього Кодексу справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного провадження .

Положення ч. 1 ст. 247, ч. 1, 7 ст. 250 ГПК України слід розуміти так, що малозначна справа (справа незначної складності) розглядається виключно за правилами спрощеного позовного провадження та не може бути розглянута за правилами загального позовного провадження навіть з урахуванням критеріїв, установлених ч. 3 ст. 247 ГПК України.

Отже, приписами Господарського процесуального кодексу України надано чітке визначення малозначних справ, які повинні розглядатися судом виключно за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи, що ціна позову у справі № 923/151/20 становить 183907,71 грн., тобто не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2020р. (210200,00 грн.), а тому вказана справа є малозначною та повинна розглядатись виключно за правилами спрощеного позовного провадження, у зв`язку з чим у суду відсутні підстави для переходу до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

З огляду на викладене, суд відмовляє Приватному сільськогосподарському підприємству "Садове" у задоволені клопотання про перехід у справі № 923/151/20 від спрощеного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Одночасно судом враховано, що відповідно до ч.ч.1, 2, 3 ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

За приписами ч. 1 ст. 9 Конституції України чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Згідно статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку. В свою чергу, розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору (пункти 66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

Так, стаття 15 ГПК України передбачає необхідність дотримання судом принципу пропорційності, враховуючи, зокрема, значення розгляду справи для сторін.

У пункті 26 рішення Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) у справі "Надточій проти України" та пункті 23 рішення ЄСПЛ "Гурепка проти України № 2" наголошено, що принцип рівності сторін - один зі складників ширшої концепції справедливого судового розгляду, за змістом якого кожна сторона повинна мати розумну можливість обстоювати свою позицію у справі в умовах, які не ставлять її у суттєво менш сприятливе становище порівняно з опонентом.

Рішенням у справі Ruiz-Mateos проти Іспанії від 23.05.1993 р., п. 63 ЄСПЛ вказав, що принцип змагальності процесу означає, що кожній стороні повинна бути надана можливість ознайомитися з усіма доказами та зауваженнями, наданими іншою стороною, а також, що вкрай важливо, відповісти на них.

З урахуванням вища зазначеного, суд дійшов висновку про доцільність розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 12, 233, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд -

п о с т а н о в и в :

1. У задоволенні клопотання Приватного сільськогосподарського підприємства "Садове" про перехід до розгляду справи № 923/151/20 за правилами загального позовного провадження відмовити.

2. Призначити перше судове засідання у справі на 01 квітня 2020 року на 10:30 год., яке відбудеться в залі судових засідань № 207 Господарського суду Херсонської області (м. Херсон, вул. Театральна, 18).

3. Викликати у судове засідання представників сторін. У разі направлення учасниками справи (за власним бажанням) у судове засідання уповноважених представників, останнім мати при собі, відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, документи, що підтверджують їх повноваження.

4. Звернути увагу сторін, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими ГПК України для розгляду справ в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 ГПК України.

5. Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 року.

6. Копію ухвали направити сторонам у справі.

Ухвала набирає чинності з моменту її прийняття та оскарженню поза межами судового рішення, прийнятого за результатами розгляду справи, не підлягає.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.

Ухвалу підписано 16.03.2020р.

Суддя С.В. Нікітенко

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення16.03.2020
Оприлюднено17.03.2020
Номер документу88211801
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/151/20

Ухвала від 22.04.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 01.04.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 16.03.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 20.02.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні