У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
16 березня 2020 року м. Чернігів справа № 927/190/20
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Фетисової І.А., перевіривши матеріали позовної заяви № ПЗ-20 від 05.03.2020
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю СМЕНА
вул. Ділова, 5, корпус 2, м. Київ, 03150
поштова адреса: вул. 77 Гвардійської дивізії, 1, м. Чернігів, 14034
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю ПРОУН-МОДЕРН
вул. Чернігівська, 14, смт. Короп, Чернігівська область, 16200
про стягнення 20507,40 грн
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю СМЕНА до Товариства з обмеженою відповідальністю ПРОУН-МОДЕРН про стягнення 20507,40 грн боргу за отриманий товар по видатковій накладній № 60007290 від 28.10.2019.
Поданий позов обґрунтований невиконанням відповідачем зобов`язань по оплаті отриманого товару на суму 25507,4 грн. по видатковій накладній № 60007290 від 28.10.2019, з урахуванням часткової оплати в розмірі 5000 грн..
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для залишення без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, визначені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Позивачем заявлено клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного провадження без виклику сторін.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує розміру ста прожиткових мінімумів для працездатних осіб, який станом на 05.03.2020 складає 210200 грн.
Оскільки ціна даного позову складає 20507,40 грн, що є менше 210200 грн, це свідчить про малозначність справи, тому в силу приписів ч.1 ст.247 Господарського процесуального кодексу України справу належить розглядати виключно за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.5 ст.252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи викладене, клопотання позивача не підлягає задоволенню, оскільки в силу процесуального законодавства справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного позовного провадження, що виключає необхідність формування окремого клопотання позивачем.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч.7 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України).
Враховуючи вищевикладені обставини, суд доходить висновку про відкриття провадження у даній справі та її розгляд у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Керуючись ст. 12, 176, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України,
У Х В А Л И В :
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Відмовити в задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
3. Здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (без проведення судового засідання) та встановити сторонам строк для подачі додаткових письмових доказів, висновків експертів, клопотань, заяв, крім визначених заяв по суті спору в п.4,5 цієї Ухвали, до 14.04.2020 року.
4. Запропонувати відповідачу: подати до суду відзив на позовну заяву, до відзиву додати всі докази, що підтверджують заперечення проти позову, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали суду про відкриття провадження у справі (ст.165, 251 ГПК України), при цьому звернути увагу, що копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду (ч. 5 ст. 165 ГПК України); у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 9 ст. 165 ГПК України);
- подати до суду протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив (якщо така буде подана) заперечення на відповідь на відзив (ст.167, 251 ГПК України).
5. Запропонувати позивачу: подати до суду протягом п`яти днів з дня отримання відзиву відповідь на відзив (ст. ст. 166, 251 ГПК України), при цьому звернути увагу, що згідно ч. 3 ст. 166 ГПК України до відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 165 цього Кодексу, а отже, копія відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
6. Запропонувати сторонам: позивачу надати до матеріалів справи всі докази, які підтверджують викладені у позовній заяві обставини, крім доданих до позовної заяви та оригінали документів та доказів наданих до позовної заяви в копіях - для огляду в судовому засіданні , докази оплати відповідачем суми 20507,40 грн (за наявності) до 14.04.2020.
Запропонувати учасникам справи: повідомити суд про наявність обставин, які є підставами для закриття провадження у справі (ч. 1 ст. 231 ГПК України).
Звернути увагу учасників справи, що подання ними заяв по суті справи (відзиву; відповіді на відзив; заперечення на відповідь на відзив) у строки, встановлені судом, доводиться учасником справи, який подає відповідні заяви.
7. Звернути увагу сторін на наступне : відповідно до п. 4 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів. Докази подаються у порядку і строки, які чітко визначені, зокрема, ст. 80 Господарського процесуального кодексу України. Відповідно до п.8 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
8. Повідомити позивача та відповідача про вимоги ст. 80 ГПК України, що копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.
9. Роз`яснити учасникам справи , що відповідно до частини 7 статті 252 ГПК України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
10. Звернути увагу учасників справи , що заяви з процесуальних питань (заяви, клопотання, заперечення) учасники справи подають з дотриманням вимог ст. 169, 170 ГПК України.
11. Звернути увагу позивача, що у разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої, частиною третьою або четвертою статті 46 ГПК України, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі (ч. 5 ст. 46 ГПК України).
12. Звернути увагу сторін, що відповідно до ч. 2 ст. 192 ГПК України вони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши про це спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
13. Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 16.03.2020 та оскарженню не підлягає.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/ Відомості про адреси для листування та зв`язку Господарського суду Чернігівської області: пр-т. Миру, 20, м. Чернігів, 14000 , e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua; тел. 676-311, факс 77-44-62.
Суддя І.А. Фетисова
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2020 |
Оприлюднено | 18.03.2020 |
Номер документу | 88211859 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Фетисова І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні