Рішення
від 11.03.2020 по справі 388/1639/19
ДОЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 388/1639/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.03.2020 року Долинський районний суд Кіровоградської області

у складі: головуючого - судді Баранського Д.М.,

за участю секретаря Поліщук Т.І.,

представника ОСОБА_1 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні, у приміщенні суду в м. Долинській цивільну справу за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Долинська міська рада Долинського району Кіровоградської області, Долинська державна нотаріальна контора Кіровоградської області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки у порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2019 року ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звернулись до суду з цим позовом, посилаючись на те, що 24 листопада 2004 року ОСОБА_5 звернувся до Долинської районної державної адміністрації Кіровоградської області із заявою про виділення у власність земельної ділянки для ведення фермерського господарства в розмірі середньої частки (паю) по Долинській міській раді Долинського району Кіровоградської області із земель наданих Фермерському господарству Обрій у постійне користування.

Розпорядженням голови Долинської районної державної адміністрації Кіровоградської області № 955-р від 20 грудня 2004 року надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_5 для ведення фермерського господарства в розмірі середньої земельної частки (паю) по Долинській міській раді Долинського району Кіровоградської області - 3,2 умовних кадастрових гектарів із земель Фермерського господарства Обрій .

Згідно з проектом землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власність для ведення фермерського господарства на території Долинської міської ради Долинського району Кіровоградської області, виготовленого Державним підприємством Кіровоградський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою , зареєстрованого 22 жовтня 2007 року за № 591, передбачено відведення ОСОБА_5 у власність конкретної земельної ділянки із зазначенням відповідних координат площею 4,8842 га ріллі.

Відповідно до висновку державної експертизи землевпорядної документації від 5 листопада 2007 року за № 591 вищезазначений проект землеустрою затверджено Головним управлінням земельних ресурсів у Кіровоградській області.

Проект землеустрою був погоджений Долинською міською радою Долинського району Кіровоградської області, Долинським районним відділом земельних ресурсів, відділом архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства Долинської районної державної адміністрації, екологічною інспекцією в Долинському районі Кіровоградської області, Долинською районною санітарно-епідеміологічною станцією, відділом охорони культурної спадщини, туризму та культури управління культури та туризму Кіровоградської обласної державної адміністрації.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 помер. Позивачі є його спадкоємцями за законом першої черги, а також отримали після його смерті свідоцтва про право на спадщину за законом.

Постановою державного нотаріуса Долинської державної нотаріальної контори Кіровоградської області № 579/02-31 від 6 грудня 2019 року позивачам відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку площею 4,8842 грн, приватизацію якої не завершено спадкодавцем, оскільки відсутні документи, що підтверджують належність спадкодавцю цієї землі.

Позивачі зазначають, що у зв`язку зі смертю ОСОБА_5 розпочата ним приватизація земельної ділянки не була завершена, державна реєстрації права власності на земельну ділянку не здійснена, а отже спадкодавець за життя не набув у власність земельну ділянку.

Право на приватизацію земельної ділянки - це особисте немайнове право, яким після подачі відповідної заяви до органу виконавчої влади скористався за життя ОСОБА_5 , та на завершення процедури реалізації якого (приватизації спірної земельної ділянки у порядку спадкування) мають право спадкоємці.

Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області надіслало до суду відзив на позовну заяву. Зазначає, що в судовому порядку право власності на спадкове майно підлягає захисту шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, що посвідчує право власності та є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку, у тому числі й у випадку визначення судом за позовом спадкоємця додаткового строку для прийняття спадщини.

Спадкоємці вступили у спадщину в 2010 році, були усвідомлені про порушення їх права, однак до суду не звертались для оскарження порушення права, тому пропустили строк подання позовної заяви.

Позивачі надіслали до суду відповідь на відзив. Згідно з цією відповіддю зазначають, що їх право стало порушеним саме з моменту винесення державним нотаріусом постанови про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину від 6 грудня 2019 року № 579/02-31.

Земельна ділянка, право на завершення процедури приватизації якої просять позивачі, є земельною ділянкою державної форми власності сільськогосподарського призначення, що знаходиться за межами населеного пункту на території Долинської міської ради Долинського району Кіровоградської області. Правом розпорядження цією землею наділено Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.

У судове засідання позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не з`явились, повідомлялись про місце та час розгляду справи, однак надіслали до суду заяви про розгляд справи за їх відсутності, позов підтримують.

Представник позивачки ОСОБА_4 , ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримав за обставин зазначених у ньому, попросив позов задовольнити. Суду пояснив, що третьою особою, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору у цій справі є саме Долинська державна нотаріальна контора Кіровоградської області.

Представник відповідача Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області у судове засідання не з`явився, повідомлявся про місце та час розгляду справи, про причину неявки не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не надіслав.

Представник Долинської міської ради Долинського району Кіровоградської області у судове засідання не з`явився, повідомлявся про місце та час розгляду справи, про причину неявки не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності на надіслав.

Представник Долинської державної нотаріальної контори Кіровоградської області надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, не заперечує проти позову.

Суд, заслухавши пояснення представника одного з позивачів, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов до висновку про задоволення позову з таких підстав.

Судом установлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5 , який при житті був засновником та головою Фермерського господарства Обрій .

Після смерті ОСОБА_5 його спадкоємцями за законом першої черги є дружина - ОСОБА_2 , а також діти, ОСОБА_3 , ОСОБА_6

24 травня 2008 року Долинською державною нотаріальною конторою Кіровоградської області ОСОБА_2 , ОСОБА_7 , ОСОБА_3 видано свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_5 на конкретно визначене спадкове майно, зареєстровані у реєстрі за номерами: 1080, 1082, 1086, 1092, 1094, 1099, 1102, 1104, 1107.

26 травня 2010 року Долинською державною нотаріальною конторою Кіровоградської області ОСОБА_2 , ОСОБА_7 , ОСОБА_3 видано свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_5 на конкретно визначене спадкове майно, зареєстровані у реєстрі за номерами: 737, 739, 741, 743.

27 березня 2013 року Долинською державною нотаріальною конторою Кіровоградської області ОСОБА_2 , ОСОБА_7 , ОСОБА_3 видано свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_5 на конкретно визначене спадкове майно, зареєстровані у реєстрі за номерами: 93, 95.

Інші спадкоємці за законом чи за заповітом відсутні.

Згідно з проектом землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність із земель сільськогосподарського призначення наданих у постійне користування Фермерському господарству Обрій , складеного Державним підприємством Кіровоградський науково дослідний та проектний інститут землеустрою , 30 листопада 2004 року ОСОБА_5 звернувся до Долинської районної державної адміністрації Кіровоградської області із заявою про дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо виділення у власність земельної ділянки у розмірі середньої частки (паю) по Долинської міській раді Долинського району Кіровоградської області для ведення фермерського господарства із земель наданих у постійне користування фермерському господарству, вхідний номер заяви: 01/12/639 (а. с. 31).

За змістом державного акта на право постійного користування землею серії КР000190, виданого 3 листопада 1995 року, зареєстрованого у Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 189, ОСОБА_8 на підставі рішення Долинської районної ради Кіровоградської області від 12 травня 1995 року № 130 надана у постійне користування земельна ділянка площею 11,10 га в межах згідно з планом, розташована на території Долинської міської ради Долинського району Кіровоградської області для ведення селянського (фермерського) господарства (а. с. 35).

22 грудня 1995 року зареєстровано Фермерське господарство Обрій , ідентифікаційний код: 23897004, керівником якого був ОСОБА_5 (а. с. 72).

Розпорядженням голови Долинської районної державної адміністрації Кіровоградської області № 955-р від 20 грудня 2004 року надано голові та членам Фермерського господарства Обрій згоду на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність в розмірі середньої земельної частки (паю) по Долинській міській раді по 3,2 умовних кадастрових гектарів кожному із земель Фермерського господарства Обрій наданих у постійне користування, зокрема голові фермерського господарства ОСОБА_5 для ведення фермерського господарства (а. с. 39).

Рішенням Долинської районної ради Долинського району Кіровоградської області № 126 від 22 грудня 2006 року погоджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 26,4787 га угідь, у тому числі: ріллі 16,4002 га, пасовищ 10,0785 га, зокрема голові Фермерського господарства Обрій ОСОБА_5 у власність для ведення фермерського господарства із земель сільськогосподарського призначення, наданих в постійне користування ОСОБА_5 для ведення фермерського господарства на території Долинської міської ради Долинського району Кіровоградської області (а. с. 54).

За змістом проекту землеустрою погодженого рішенням Долинської районної ради Долинського району Кіровоградської області № 126 від 22 грудня 2006 року, ОСОБА_5 підлягає відведенню земельна ділянка площею 4,8842 га.

Згідно з інформацією Відділу у Долинському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області № 100/111-20 від 10 березня 2020 року земельна ділянка площею 4,8842 га знаходиться за межами населеного пункту.

Постановою державного нотаріуса Долинської державної нотаріальної контори Кіровоградської області Фоміних В.В. № 579/02-31 від 6 грудня 2019 року ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_5 на земельну ділянку площею 4,8842 га, що розташована на території Долинської міської ради Долинського району Кіровоградської області, призначену для ведення фермерського господарства (а. с. 25).

Спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст. 1216 ЦК України).

Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно зі ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Згідно з ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

За змістом чч. 1-3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Згідно з ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі, зокрема приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян (ч. 2, п. а ч. 3 ст. 116 ЗК України).

За змістом п. а ч. 1 ст. 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району.

Положеннями чч. 6-9 ст. 118 ЗК України (у редакції на момент звернення спадкодавця із заявою про приватизацію земельної ділянки) громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання. Відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву, а при передачі земельної ділянки фермерському господарству - також висновки конкурсної комісії, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відведення. Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін. Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 1 ст. 125 ЗК України (у редакції на момент здійснення спадкодавцем дій щодо приватизації земельної ділянки) право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.

У чинній редакції ст. 125 ЗК України передбачено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Суд у цій справі установив, що спадкодавець ОСОБА_5 при житті звернувся за приватизацією земельної ділянки площею 4,8842 га, що знаходиться на території Долинської міської ради Долинського району Кіровоградської області за межами населеного пункту, однак у зв`язку з його смертю приватизація цієї земельної ділянки не була завершена, спадкодавцем не отримано документа, що посвідчує право власності земельною ділянкою, та його державної реєстрації, а відтак не набуто у власністю цю земельну ділянку.

Набуття права власності на земельну ділянку та перехід права власності на земельну ділянку в порядку спадкування має місце за наявності наступних юридичних фактів у їх сукупності: ухвалення рішення компетентного органу про передачу у власність земельної ділянки спадкодавцю, укладення спадкодавцем правочинів щодо набуття права власності на земельні ділянки; виготовлення технічної документації на земельні ділянки; визначення меж земельної ділянки в натурі; погодження із суміжними землевласниками та землекористувачами; одержання у встановленому порядку державного акта на землю; реєстрація права власності на земельну ділянку. Якщо зазначені вимоги спадкодавцем не дотримано - право власності на конкретні земельні ділянки не виникає та відповідно до ст. 1226 ЦК України не переходить до спадкоємців у порядку спадкування, за винятком встановлених випадків, на які поширюється дія пункту 1 розділу Х Перехідні положення ЗК України.

Якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі ст. 125 ЗК України, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, то спадкоємці мають право звертатися до суду із позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім`я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку.

На підставі абз. 2 п. 1 розділу Х Перехідні положення ЗК України рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок", є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цих громадян або їх спадкоємців відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Державна реєстрація таких земельних ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Зазначений порядок встановлений законодавством у разі набуття права власності на земельні ділянки шляхом їх приватизації громадянами (ч. 3 ст. 116 ЗК України).

Громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини (п. г ч. 1 ст. 81 ЗК України).

Статтею 126 ЗК України передбачено, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Відповідно до п. а ч. 3 ст. 152 ЗК України захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання прав.

Частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними (ч. 1 ст. 1267 ЦК України).

З огляду на вищезазначене, оскільки спадкодавець ОСОБА_5 при житті не набув право власності на земельну ділянку площею 4,8842 га, що знаходиться на території Долинської міської ради Долинського району Кіровоградської області за межами населеного пункту, призначену для ведення фермерського господарства, однак розпочав процедуру приватизації цієї земельної ділянки відповідно до чинного законодавства, його спадкоємцям нотаріусом відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, відповідно вини мають право вимагати визнання цього права в порядку спадкування - права на завершення приватизації.

До вищезазначеного висновку доходив Верховний Суду у постанові від 21 березня 2018 року у справі № 623/633/17.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 ЗК України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року № 15 передбачено, що Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.

Відповідно до п. 13 Положення про Головне управління Держгеокадастру в області, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 29 вересня 2016 року № 333, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2016 року за № 1391/29521, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному чинним законодавством.

Отже, повноваження, що стосуються передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування для всіх потреб тепер належать Головному управлінню Держгеокадастру в області.

Таким чином, відповідати за цим позов має Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, оскільки саме йому належить право передачі, зокрема у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 4,8842 га, що знаходиться на території Долинської міської ради Долинського району Кіровоградської області за межами населеного пункту, призначеної для ведення фермерського господарства.

Суд вище зазначав, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Постановою нотаріуса від 6 грудня 2019 року № 579/02-31 позивачам відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на право на земельну ділянку площею 4,8842 га після смерті ОСОБА_5 , тобто саме тепер виник спір про право, а відтак й право у позивачів на позов.

Отже, позивачами у цій справі з огляду на встановлені фактичні обставини не пропущено строк позовної давності, відповідно доводи відповідача з цього приводу є необґрунтованими.

Окремо слід зазначити, що згідно з п. 18 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року N 7 "Про судову практику у справах про спадкування" у справах про спадкування нотаріуси не є заінтересованими особами і не повинні залучатися до участі у справі".

Таким чином, суд дійшов висновку про обґрунтованість та, відповідно задоволення цього позову ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Долинська міська рада Долинського району Кіровоградської області, Долинська державна нотаріальна контора Кіровоградської області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки у порядку спадкування.

У змісті позову позивачі просять залишити за ними понесені судові витрати, а відтак зважаючи на принцип диспозитивності цивільного процесу, судові витрати позивачів розподіленню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1216-1218, 1220, 1221, 1222, 1261, 1267-1269 ЦК України, ст. ст. 81, 118, 121, 122, 126, 152 ЗК України, ст. ст. 4, 12, 13, 19, 42, 48, 76, 81, 82, 83, 95, 133, 141, 258, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Задовольнити позов ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Долинська міська рада Долинського району Кіровоградської області, Долинська державна нотаріальна контора Кіровоградської області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки у порядку спадкування.

Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ), ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (проживає за адресою: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 ), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_3 ) у порядку спадкування за законом право на завершення приватизації у рівних частках земельної ділянки для ведення фермерського господарства площею 4,8842 га, що знаходиться на території Долинської міської ради Долинського району Кіровоградської області після смерті ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Апеляційна скарга подається до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складений 16 березня 2020 року.

Суддя Долинського районного суду Д. М. Баранський

СудДолинський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення11.03.2020
Оприлюднено17.03.2020
Номер документу88217703
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —388/1639/19

Рішення від 11.03.2020

Цивільне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Рішення від 11.03.2020

Цивільне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 05.02.2020

Цивільне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 23.12.2019

Цивільне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 18.12.2019

Цивільне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні