Дата документу 24.02.2020
ЄУ № 942/2023/19
Провадження №2-о/942/15/20
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
24 лютого 2020 року Новопсковський районний суд Луганської області у складі:
головуючого судді Чалого А.В.,
за участю секретаря судового засідання Сіренко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Новопсков в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, заінтересовані особи - Козлівська сільська рада Новопсковського району Луганської області, Головне управління Держгеокадастру у Луганській області,
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернулась до суду з заявою в якій просить встановити факт належності їй Державного акту на право приватної власності на землю IV-ЛГ №084259 виданого Козлівською сільською радою народних депутатів 17 січня 2002 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №261, на ім`я ОСОБА_1 та Сертифікату на право на земельну частку (пай) серія ЛГ №0058768 виданого 16 грудня 1996 року на підставі рішення Новопсковської районної державної адміністрації від 06 грудня 1996 року №611, зареєстрованого 27 грудня 1996 року у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №27 на ім`я ОСОБА_1 .
Заявник в судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, в заяві просила розглянути справу без її участі.
Представники заінтересованих осіб в судове засідання не з`явилися. Від представника Козлівської сільської ради Новопсковського району Луганської області надійшла заява про розгляд справи без його участі. Представник Головного управління Держгеокадастру у Луганській області надав відзив на заяву, просив вирішити справу відповідно до вимог чинного законодавства.
В судовому засіданні встановлено, що ухвалою Новопсковського районного суду Луганської області від 27 грудня 2019 року відкрито провадження у даній справі, однак заява не відповідає вимогам ст. 175, 318 ЦПК України.
Відповідно до ч. 3. ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно вимог ст. 318 ЦПК України у заяві про встановлення факту повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
Так, заявник просить встановити факт належності їй Державного акту на право приватної власності на землю IV-ЛГ №084259 виданого Козлівською сільською радою народних депутатів 17 січня 2002 року та Сертифікату на право на земельну частку (пай) серія ЛГ №0058768 виданого 16 грудня 1996 року.
Проте в заяві не чітко викладені обставини, якими заявник обґрунтовує вимоги заяви, а саме, зі змісту заяви не вбачається вказані правовстановлюючі документи були видані на одну, чи на окремі земельні ділянки, тобто заявнику необхідно визначити, вказана заява містить одну чи дві окремих вимоги.
Також в заяві чітко не зазначено, з якою саме метою заявник просить встановити факт належності їй вказаних документів, у випадку, якщо заявник зазначить в обставинах про наявність двох окремих вимог, мету необхідно зазначити щодо кожної окремої вимоги.
Відповідно до ч. 11 ст.187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне надати заявнику строк для усунення вищезазначених недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали.
Відповідно до ч. 12, 13 ст. 187 ЦПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Суд акцентує увагу заявника на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях Голдер проти Великої Британії від 21.02.1975 року, Де Жуффр де ля Прадель проти Франції від 16.12.1992 року. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Дотримання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України при пред`явленні заяви в суд є імперативним правилом, в тому числі і для суду.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Враховуючи зазначене, залишення заяви без руху жодним чином не перешкоджає заявнику у доступі до правосуддя після усунення недоліків наявних у заяві.
Керуючись ст.ст. 175, 318, 187, 260, 261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, заінтересовані особи - Козлівська сільська рада Новопсковського району Луганської області, Головне управління Держгеокадастру у Луганській області залишити без руху, про що сповістити заявника, надавши їй строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання заявником копії ухвали.
Роз`яснити, що у разі, якщо недоліки не буде усунено, заява буде залишена без розгляду, відповідно до ч. 13 ст. 187 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Новопсковського районного суду
Луганської області А.В. Чалий
Суд | Новопсковський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2020 |
Оприлюднено | 17.03.2020 |
Номер документу | 88218622 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новопсковський районний суд Луганської області
Чалий А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні