Рішення
від 06.03.2020 по справі 442/636/20
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №442/636/20

Провадження №2/442/470/2020

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 березня 2020 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Хомика А.П.,

з участю секретаря судового засідання - Лужецької С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дрогобичі в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Попів-Кішко Роксолана Йосипівна, до Підбузької селищної ради про визнання права власності на майно в порядку спадкування за заповітом,-

встановив :

29.01.2020 адвокат позивача звернулася до суду з позовом до відповідача, в якому просить визнати за позивачем право власності в порядку спадкування за заповітом на житловий будинок, що в АДРЕСА_1 , який складається з житлового будинку літ. А1 , загальною площею 74,6 кв.м., житловою площею 48,0 кв.м., та господарських будівель та споруд: літня кухня - літ. Б , веранда а , гараж - літ. В , навіс в , погріб - пд. , колодязь - к , ворота №1, після смерті її батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування позову вказує на те, що після смерті батька позивача - ОСОБА_2 , яка сталась ІНФОРМАЦІЯ_1 , відкрилась спадщина за заповітом. Заповіт складено в користь позивача. У склад спадкового майна увійшов, зокрема житловий будинок з надвірними спорудами, що по АДРЕСА_1 . Позивач не може оформити спадщину у нотаріальній конторі, оскільки батько не оформив за життя право власності на будинок. Прийняла спадщину, бо на день смерті батька проживала з ним.

Представник позивача - адвокат Попів - Кішко Р.Й. подала заяву про розгляд справи без її участі та підтримання позову. Позов просить задоволити.

Від представника відповідача надійшла заява про розгляд справи у відсутності їх представника, відносно задоволення позову покладаються на думку суду.

Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов є підставним та підлягає до задоволення.

Як стверджується матеріалами справи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 -батько позивача ОСОБА_1 (свідоцтво про смерть серія НОМЕР_1 , видане 20.04.2001 Підбузькою селищною радою Дрогобицького району Львівської області), який за життя, 06.07.2000 склав заповіт, посвідчений секретарем Підбузької селищної ради Куцір Марією Іванівною, в користь дочки дочки ОСОБА_1 .

В склад спадкового майна після смерті ОСОБА_2 увійшов, зокрема, житловий будинок, що в АДРЕСА_1 , загальною площею 476,6 кв.м., житловою 48,0 кв.м. Рік побудови будинку 1972 ( технічний паспорт на будинковолодіння, виданий 25.12.2012 КПЛОР ДМБТІ та ЕО).

Згідно ст. ст. 1217 , 1218 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права і обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

За приписами ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст. ст. 1217, 1218 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права і обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

За нормами ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 ЦК України.

Згідно із ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України ( шість місяців) він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до пункту 3.1 Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та ІІ категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт і проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 24.06.2011 року №91, документом, який засвідчує відповідність закінчених будівництвом до 5 серпня 1992 року індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, які не підлягають прийняттю в експлуатацію, вимогам законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, зокрема для потреб державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, є технічний паспорт, складений за результатами технічної інвентаризації.

Разом з тим, враховуючи те, що спадковий будинок побудований ще в 1972 році, коли законодавство не вимагало державної реєстрації права власності на нерухоме майно, спадкодавець не оформив право власності на такий, позивач як спадкоємець за заповітом фактично вступила в управління і володіння спадковим майном, інших спадкоємців, які б претендували на спадкове майно не встановлено, то суд дійшов висновку, що право власності на спірне спадкове майно перейшло у порядку спадкування до позивача, а тому є підстави для визнання за нею права власності на таке.

Керуючись ст. ст. 10, 12, 81, 141, ч. 4 ст. 206, 258, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -

ухвалив :

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, що в АДРЕСА_1 , який складається з житлового будинку літ. А1 , загальною площею 74,6 кв.м., житловою площею 48,0 кв.м. та господарських будівель та споруд: літня кухня - літ. Б , веранда а , гараж - літ. В , навіс в , погріб - пд. , колодязь - к , ворота №1, після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Апеляційну скарга на рішення суду може бути подано до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Сторони:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 .

Відповідач: Підбузька селищна рада Дрогобицького району Львівської області, код ЄДРПОУ: 04374754, адреса: вул. Шевченка, 2, смт. Підбуж Дрогобицького району Львівської області.

Суддя Хомик А.П.

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення06.03.2020
Оприлюднено17.03.2020
Номер документу88222147
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —442/636/20

Рішення від 06.03.2020

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Хомик А. П.

Ухвала від 20.02.2020

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Хомик А. П.

Ухвала від 03.02.2020

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Хомик А. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні