Ухвала
від 10.03.2020 по справі 755/3550/20
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/3550/20

1кс/755/1251/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"10" березня 2020 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020101040000012 від 13.02.2020 року про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці с. Калинівка Васильківського району Київської області, українці, громадянці України, з вищою освітою, заміжній, яка має на утриманні трьох малолітніх дітей, працюючій на посаді фахівця 1 категорії відділу забезпечення зайнятості та соціального захисту осіб з інвалідністю Київського міського відділення фонду соціального захисту інвалідів, зареєстрованій та проживаючій за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимій,

підозрюваній у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.368 КК України,

за участю учасників кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_5 ,

захисника ОСОБА_6 ,

підозрюваної ОСОБА_4 ,

в с т а н о в и в:

Слідчий Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві звернувся до суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту підозрюваній ОСОБА_4 .

Клопотання погоджено з прокурором Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_7 .

Клопотання обґрунтоване тим, що ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді фахівця 1 категорії відділу забезпечення зайнятості та соціального захисту осіб з інвалідністю Київського міського відділення фонду соціального захисту інвалідів, і будучи службовою особою одержала неправомірну вигоду за не вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням службового становища.

Наказом директора Київського міського відділення фонду соціального захисту інвалідів №2-к від 24 січня 2019 року, ОСОБА_4 , з 23.01.2019 року прийнято на посаду фахівця 1 категорії відділу забезпечення зайнятості та соціального захисту осіб з інвалідністю Київського міського відділення фонду соціального захисту інвалідів (до цього працювала на посаді фахівця 1 категорії відділу взаємодії з роботодавцями і громадськістю, організаційної та кадрової роботи)

04.09.2017 року, ОСОБА_4 була особисто ознайомлена з чинною посадовою інструкцією фахівця 1 категорії відділу взаємодії з роботодавцями і громадськістю, організаційної та кадрової роботи, затвердженою директором Київського міського відділення фонду соціального захисту інвалідів ОСОБА_8 від 07.12.2016 року.

Відповідно до вказаної чинної посадової інструкції фахівця 1 категорії відділу взаємодії з роботодавцями і громадськістю, організаційної та кадрової роботи (далі фахівець 1 категорії) належить до професійної групи «Фахівці».

Крім того, відповідно до вказаної посадової інструкції фахівець 1 категорії призначається на посаду і звільняється з неї наказом директора підприємства з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України та чинного законодавства про працю.

Фахівець 1 категорії безпосередньо підлеглий начальнику відділу, а в разі його відсутності заступнику начальника відділу.

Фахівець 1 категорії повинен знати: Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України», Постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України, накази і розпорядження Міністерства праці та соціальної політики України, Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України, Положення про відділ, накази та розпорядження Фонду, документи, що стосуються організації роботи по реєстрації підприємств, установ та організацій, як сплатників внесків та перерахуванню коштів до бюджету Фонду, інструкцію з діловодства, правила ділового етикету, правила та норми охорони праці та протипожежного захисту, основні принципи роботи на комп`ютері та відповідні програмні засоби, а також посадову інструкцію.

Відповідно до розділу 2 «Посадові обов`язки» посадової інструкції, фахівець 1 категорії:

-п.2.1. здійснює в установленому порядку виконання загальнодержавних програм соціального захисту інвалідів та професійної реабілітації інвалідів.

-п.2.3.здійснює організацію та прийом звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів, зарахування кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів до нормативу таких робочих місць, їх аналіз та перевірку правильності розрахунків.

Відповідно до розділу 4 «Відповідальність» фахівець 1 категорії відділу несе відповідальність згідно чинним законодавством за:

- правопорушення, вчинені в процесі своєї трудової діяльності в межах, визначених чинним адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством;

Крім того, у Положенні про відділ забезпечення зайнятості та соціального захисту осіб з інвалідністю, затверджене директором Київського міського відділення фонду соціального захисту інвалідів ОСОБА_8 від 30.01.2019 року, зазначено, що:

- відповідно розділу 3 «Основні функції, завдання відділу»:

п. 3.2. організовує контроль за прийомом, обліком, «Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів» по встановленій формі № 10-ПІ від підприємств, установ, організацій, у томі числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, на яких працює 8 і більше чоловік, за встановленою формою, один раз на рік.

п. 3.9. здійснює контроль за дотриманням термінів надходження звітів від підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, на яких працює 8 і більше чоловіків.

п. 3.12. здійснює контроль за перерахуванням адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом від підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, на яких працює 8 і більше чоловіків.

З вищевказаного слідує, що ОСОБА_4 , обіймає посаду в органах державної влади пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, тобто є службовою особою.

Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час та при невстановлених обставинах у ОСОБА_4 виник злочинний умисел, направлений на одержання неправомірної вигоди.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , будучи службовою особою, достовірно знаючи вимоги законодавства України та свої посадові обов`язки, вчинила дії, направленні на одержання неправомірної вигоди за невжиття заходів, направлених на стягнення адміністративно-господарських санкцій щодо невиконання нормативу (квоти) робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час прийняття звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2019 рік від ТОВ «Софія Сіті» (ЄДРПОУ 43050820).

В подальшому, 03.03.2020 року приблизно о 13 годині 00 хвилин, перебуваючи в приміщенні адміністративної будівлі Київського міського відділення фонду соціального захисту інвалідів, яке розташоване за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 104, фахівець 1 категорії відділу забезпечення зайнятості та соціального захисту осіб з інвалідністю Київського міського відділення фонду соціального захисту інвалідів ОСОБА_4 , під час зустрічі з ОСОБА_9 , який обіймає посаду директора ТОВ «Софія Сіті» (ЄДРПОУ 43050820), одержала від останнього в якості неправомірної вигоди раніше обумовлену нею суму в розмірі 17 000 гривень (25 % від суми адміністративно-господарської санкції) за невжиття заходів, направлених на стягнення адміністративно-господарських санкцій щодо невиконання нормативу (квоти) робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час прийняття звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2019 рік від ТОВ «Софія Сіті» (ЄДРПОУ 43050820).

Після одержання неправомірної вигоди, злочинна діяльність ОСОБА_4 була припинена працівниками поліції.

У діях ОСОБА_4 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.368 КК України.

04 березня 2020 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.368 КК України.

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 інкримінованого їй кримінального правопорушення підтверджуються зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: протокол допиту свідка ОСОБА_9 від 14.02.2020 року; протоколом додаткового допиту свідка ОСОБА_9 від 28.02.2020 року та від 03.03.2020 року; протоколом отримання грошових коштів від 03.03.2020 року; протоколом ідентифікації (помічення) та вручення грошових коштів від 03.03.2020 року; протоколом затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 03.03.2020 року; протоколом обшуку від 03.03.2020 року; протоколом допиту свідка ОСОБА_10 від 03.03.2020 року; протоколом допиту свідка ОСОБА_11 від 03.03.2020 року.

Згідно зі змістом ст.ст. 131-132 КПК України, запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду. Згідно ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків.

Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором, а саме:

1) прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю;

2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

4) утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною слідчим суддею, судом, або спілкуватися з нею із дотриманням умов, визначених слідчим суддею, судом;

5) не відвідувати місця, визначені слідчим суддею або судом;

6) пройти курс лікування від наркотичної або алкогольної залежності;

7) докласти зусиль до пошуку роботи або до навчання;

8) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;

9) носити електронний засіб контролю.

Домашній арешт полягає в забороні підозрюваному залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Слідчий суддя, дослідивши надані матеріали, вислухавши доводи прокурора, який обґрунтував клопотання та зазначив обставини які свідчать про існування ризиків, передбачених ст.177 КПК України, підозрюваної та її захисника, які заперечував проти задоволення клопотання, зазначаючи про відсутність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наявності обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 злочину, передбаченого ч.1 ст.368 КК України, та наявності ризиків, передбачених п. 1, 3, 4, 5 ч.1 ст.177 КПК України. Підстав для застосування більш м`якого запобіжного заходу слідчий суддя не вбачає.

Керуючись вимогами ст.ст.131, 132, 176-179, 181, 193, 194 КПК України, слідчий суддя,-

у х в а л и в:

Клопотання слідчого Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві ОСОБА_3 задовольнити.

Застосувати відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Калинівка Васильківського району Київської області, українки, громадянки України, з вищою освітою, заміжньої, яка має на утриманні трьох малолітніх дітей, працюючої на посаді фахівця 1 категорії відділу забезпечення зайнятості та соціального захисту осіб з інвалідністю Київського міського відділення фонду соціального захисту інвалідів, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , запобіжний захід у виді домашнього арешту в певний період доби, заборонивши їй залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу слідчого, прокурора або суду.

Роз`яснити підозрюваній, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України, працівники органу внутрішніх справ з метою контролю за її поведінкою мають право з`являтися в житло, під арештом в якому вона перебуває, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на неї зобов`язань.

Покласти на ОСОБА_4 обов`язки:

-прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, або суду;;

-в період часу з 23 години 00 хвилин по 05 годину 00 хвилин не залишати місце постійного проживання будинок АДРЕСА_1 , без дозволу слідчого, прокурора, або суду;

-утриматись від спілкування з колегами з відділу забезпечення зайнятості та соціального захисту осіб з інвалідністю Київського міського відділення фонду соціального захисту інвалідів та свідком ОСОБА_9 .

Встановити строктримання ОСОБА_4 під домашнімарештом,в межахстроку досудовогорозслідування,до 04 травня 2020 року, включно.

Ухвалу про обрання запобіжного заходу у виді домашнього арешту передати для виконання органу внутрішніх справ за місцем проживання підозрюваної.

Органу внутрішніх справ негайно поставити на облік особу, щодо якої застосовано запобіжний захід у виді домашнього арешту, і повідомити про це слідчому.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.03.2020
Оприлюднено08.02.2023
Номер документу88225260
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт

Судовий реєстр по справі —755/3550/20

Ухвала від 10.03.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Старовойтова С. М.

Ухвала від 10.03.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Старовойтова С. М.

Ухвала від 04.03.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Старовойтова С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні