ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/23201/19-к

Примірник № ___

УХВАЛА

13 травня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Підпалий В.В., при секретарі Дахно С.С., розглянувши у засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №6 Мазурика С.В. про тимчасовий доступ до речей та документів,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Київської місцевої прокуратури №6 Мазурик С.В., звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва із клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації (відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців).

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження, вказує, що Київською місцевою прокуратурою № 6 здійснюється процесуальне керівництво по матеріалам досудового розслідування кримінального провадження від 25.11.2018 № 42018101060000226, зареєстрованого за фактом вчинення службовими особами АТ Сбербанк кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364-1 КК України.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Згідно з ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, конфіденційна інформація, яка містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Вимогами ст.ст. 60, 61 Закону України Про банки і банківську діяльність передбачено, що інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею, та на банки покладається обов`язок забезпечити збереження банківської таємниці.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, враховуючи обставини вчинення кримінального правопорушення, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке ґрунтується на положеннях ст. ст. 161, 162 КПК України, приходжу до висновку про наявність підстав для надання доступу до запитуваних стороною кримінального провадження документів, фактичні дані яких можуть мати суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню в кримінальному провадженні.

На підставі викладеного і керуючись ст. 160, 161, 162, 163, 164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №6 Мазурика С.В. про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати дозвіл прокурору Київської місцевої прокуратури №6 Мазурику Святославу Володимировичу, слідчому групи слідчих у кримінальному провадженні, або за дорученням прокурора оперативним співробітникам ГУ КЗЕ СБ України на проведення тимчасового доступу до документів, які перебувають у розпорядженні Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації (відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), за адресою: м. Київ, Повітрофлотський проспект, 41, та можливість здійснити їх вилучення (виїмку), а саме копій реєстраційної справи ТОВ "СІКЛУМ" (ЄДРПОУ 31902643): (статут, протоколи зборів учасників Товариства, установчі договори, реєстраційні картки, довіреності на право проведення реєстрації Товариства, довіреності по підприємству, накази по підприємству, квитанції про оплату послуг при реєстрації, копії паспортів засновників та посадових осіб), інші документи які знаходяться в реєстраційній справі ТОВ "СІКЛУМ" (ЄДРПОУ 31902643), для подальшого їх використання при встановленні осіб причетних до вчиненого кримінального правопорушення та в доведеності їх вини, в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42018101060000226 від 25.11.2018.

Визначити строк дії ухвали протягом одного місяця, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня отримання її копії.

Слідчий суддя В.В. Підпалий

Перший примірник оригіналу знаходиться в матеріалах судового провадження

№ 757/23201/19-к

Другий примірник оригіналу наданий прокурору Мазурику С.В.

Копія - Солом`янській районній в місті Києві державній адміністрації (відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців)

Слідчий суддя В.В. Підпалий

Дата ухвалення рішення 13.05.2019
Зареєстровано 17.03.2020
Оприлюднено 18.03.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону