Ухвала
від 03.03.2020 по справі 761/34873/18
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/34873/18

Провадження № 2/761/615/2020

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2020 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

головуючого: судді - Притула Н.Г.

при секретарі: Борисенко Д.О.,

за участю:

представника третьої особи ОСОБА_1 .

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Михайленко Сергія Анатолійовича, Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Малого Олексія Сергійовича, треті особи - ОСОБА_3 , Товариство з обмеженою відповідальністю "Танміра" про визнання протиправними та скасування рішень про реєстрацію прав та їх обтяжень, -

в с т а н о в и в :

У вересні 2018 року до суду надійшла вказана позовна заява.

Позивач та його представник повторно не з`явилися в судове засідання, про поважні причини неявки в судове засідання суд не повідомили, не звернулися до суду з клопотанням про слухання справи в їх відсутність.

Відповідачі в судове засідання не з`явились до суду подали клопотання про розгляд справи у їх відсутність.

Уповноважений представник третьої особи в судовому засіданні заявила клопотання про залишення даного позову без розгляду, у зв`язку із повторною неявкою позивача.

Суд, вивчивши матеріали справи, враховуючи клопотання представника третьої особи, приходить до висновку про залишення позову без розгляду з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач чи його уповноважений представник в судові засідання, які відбулись 21.11.2019 року та 03.03.2020 року не з`явилися, хоча належним чином були повідомлені про час та місце слухання справи, про поважні причини неявки в судове засідання суд не повідомили, до суду не надійшла заява про розгляд справи за відсутності позивача та його уповноваженого представника. На день розгляду справи будь-яких клопотань чи заяв від позивача та його представника до суду не надійшло. Позивач справою не цікавиться, уповноваженого представника до суду не направив.

Частина 6 статті 128 ЦПК України передбачає, що судова повістка, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається на офіційну електронну адресу відповідного учасника справи, у випадку наявності у нього офіційної електронної адреси або разом із розпискою рекомендованим листом з повідомленням про вручення у випадку, якщо така адреса відсутня, або через кур`єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншим учасником справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 ЦПК України, учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи.

У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.

Суд направляв судове повідомлення позивачу за адресою, зазначеною в позовній заяві.

Положеннями ч. 3 ст. 131 ЦПК України визначено, що учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.

У разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору. (ч.5 ст.223 ЦПК України).

Відповідно до частини 1 пункту 3 статті 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.

Зазначена норма дисциплінує позивача, як ініціатора судового розгляду, стимулює його належно користуватися своїми правами та не затягувати розгляд справи. Якщо позивач не може взяти участь в судовому засіданні, він може подати заяву про розгляд справи за його відсутності. Така заява може бути подана на будь-якій стадії розгляду справи.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 №475/97- ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також, справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.

Рішеннями Європейського суду визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 року у справі Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосується безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях. Відтак в кожному випадку заявник при зверненні до суду повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Суд, вивчивши матеріали справи, враховуючи, що суд належним чином повідомляв позивача про час та місце слухання справи, до суду не надійшла заява позивача чи уповноваженого представника про слухання справи в їх відсутність, приходить до висновку про задоволення клопотання представника третьої особи та можливість залишення позовної заяви без розгляду в зв`язку з повторною неявкою позивача в судове засідання.

Керуючись ст. ст. 128, 131, 223, 257 ЦПК України, суд

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_2 до Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Михайленко Сергія Анатолійовича, Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Малого Олексія Сергійовича, треті особи - ОСОБА_3 , Товариство з обмеженою відповідальністю "Танміра" про визнання протиправними та скасування рішень про реєстрацію прав та їх обтяжень - залишити без розгляду.

На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

У відповідності до п.15.5 Перехідних положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Шевченківський районний суд міста Києва.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.

Суддя : Н.Г. Притула

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.03.2020
Оприлюднено17.03.2020
Номер документу88226347
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/34873/18

Ухвала від 03.03.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Притула Н. Г.

Ухвала від 19.08.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Притула Н. Г.

Ухвала від 19.08.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Притула Н. Г.

Ухвала від 23.10.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Притула Н. Г.

Ухвала від 14.09.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Притула Н. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні