Справа № 286/675/20
УХВАЛА
13 березня 2020 року
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Гришковець А. Л. , розглянувши ОСОБА_1 до Нововелідницької сільської ради Овруцького району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до Нововелідницької сільської ради Овруцького району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно.
Зазначена позовна заява не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України.
Так, позовна заява повинна містити серед інших відомостей і зміст позовних вимог та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину.
Згідно ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Водночас, слід звернути увагу, що постановою Кабінету Міністрів України №1127 від 25.12.2015 Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень було затверджено Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, зі змісту якого вбачається можливість реєстрації речових прав на нерухоме майно на померлу особу.
Вказаним порядком передбачено, що якщо до складу спадщини входить нерухоме майно, право власності, на яке спадкодавцем набуто за життя, але не було зареєстроване належним чином державна реєстрація права власності проводиться на підставі заяви спадкоємця шляхом внесення до Державного реєстру прав відомостей про суб`єкта права власності спадкодавця з обов`язковим зазначенням відомостей про смерть такої особи.
Для державної реєстрації права власності на підставі заяви спадкоємця подаються документи, необхідні для відповідної реєстрації, які передбачені ст. 27 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою КМУ №1127 від 25.12.2015, що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно, витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ, що містить відомості про склад спадкоємців, виданий нотаріусом чи уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими заведено відповідну спадкову справу.
З позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати за нею право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 , що належало її батьку ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Разом з тим позивач зазначила, що за життя спадкодавець право власності на належний йому будинок не зареєстрував, а звернутися до органів, що здійснюють державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно з вимогою щодо реєстрації житлового будинку , який належав її батьку, вона не вправі, так як на померлу особу власність не реєструється.
Однак, доказів, які б підтверджували вказану обставину, нею не зазначено та до позовної заяви не долучено (наприклад, лист-відмова державного реєстратора, інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, а саме: спадкового будинку та довідка сільської ради про те, що земельна ділянка для будівництва і обслуговування жилого будинку і господарських будівель та споруд, а також для ведення особистого селянського господарства, які рахуються за ним, в приватну власність не передавалися, тощо).
Тобто, позовні вимоги ОСОБА_1 не узгоджені з вимогами вказаних правових норм та не обґрунтовані належним чином. Відсутнє посилання на докази, які підтверджують виникнення спору, неможливість оформити право власності в позасудовому порядку.
Виходячи з вищевикладеного, позовну заяву слід залишити без руху до виправлення вказаних недоліків, шляхом зазначення доказів, які підтверджують виникнення спору, неможливість оформити право власності в позасудовому порядку та долучення їх до позовної заяви.
Керуючись ст.185 ЦПК України суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Нововелідницької сільської ради Овруцького району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно залишити без руху і надати позивачеві строк для виправлення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ : А. Л. Гришковець
Суд | Овруцький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2020 |
Оприлюднено | 18.03.2020 |
Номер документу | 88242450 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Овруцький районний суд Житомирської області
Гришковець А. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні