УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
17.03.2020 м. Івано-ФранківськСправа № 909/208/20
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Малєєвої О. В., розглянувши матеріали справи
за позовом Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа"
про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок порушення вимог законодавства України про охорону земель, в розмірі 28 023, 87 грн,
установив таке.
Головне управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області звернулося з позовом до ТОВ "Альфа" про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок порушення вимог законодавства України про охорону земель, в розмірі 28 023, 87 грн.
Дослідивши подану позовну заяву, суд встановив таке.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів. Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
Як доказ направлення позовної заяви і доданих до неї документів позивач надав реєстр відправленої пошти простим листом Головним управлінням Держгеокадастру в Івано-Франківській області, в якому зазначено ТОВ "Альфа" та його адресу. У вказаному реєстрі не зазначено, які саме документи надіслано на адресу відповідача, немає відмітки пошти чи будь-яких доказів, які підтверджують прийняття вказаного відправлення поштою для надсилання.
Відповідно до п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Отже, належним доказом направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками є опис вкладення з поіменним переліком документів, які надсилаються, із зазначенням номеру поштового відправлення.
При направленні позовної заяви з додатками відповідачу вказаних вимог не було дотримано. Зокрема, відсутній опис вкладення з чітким переліком документів, які направлені на адресу відповідача і доказів, які підтверджують прийняття поштовою установою документів для пересилання.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вказані недоліки позовної заяви, суд доходить висновку про необхідність залишити подану позовну заяву без руху.
Крім того, слід роз`яснити позивачу, що відповідно до приписів ч. 3 ст. 74, ч. 2 ст. 91 ГПК України письмові докази, які подаються сторонами та іншими учасниками справи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч. 4 ст. 91 ГПК України). Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч. 5 ст. 91 ГПК України). Долучені до позовної заяви документи подані в копіях та не засвідчені.
Керуючись ст. 162-164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення ухвали суду.
Позивачу належить надати суду:
- належні докази відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (листом з описом вкладення).
3. Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що з нею звернулась.
Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на вебсторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за вебадресою http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Ухвалу підписано 17.03.2020.
Суддя О. В. Малєєва
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2020 |
Оприлюднено | 19.03.2020 |
Номер документу | 88242512 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Малєєва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні