ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 березня 2020 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Соловей Г.В.,
з участю секретаря Момот Л.С.,
за участю представника позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні в м. Фастові Київської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Триліської сільської ради Фастівського району Київської області про визнання права власності на спадщину,-
ВСТАНОВИВ:
18.02.2020 року в інтересах позивача ОСОБА_2 , звернулася адвокат Дергачова Н.М. з позовною заявою до Триліської сільської ради Фастівського району Київської області про визнання права власності на спадщину, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_3 , після смерті якого залишилося спадкове майно до складу якого уввійшла земельна ділянка площею 2,3901 га розташована на території Триліської сільської ради Фастівського району Київської області, цільове призначення - ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 3224986600:02:002:0064. Спадкодавець заповіту не залишив. Спадкоємцем першої черги за законом є позивач, як донька спадкодавця. Позивач на час смерті спадкодавця проживала разом із спадкодавцем і в продовж шести місяців не заявила про відмову від спадщини, однак при зверненні до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, нотаріусом у видачі свідоцтва про право на спадщину позивачу було відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно.
Ухвалою Фастівського міськрайонного суду Київської області від 19 лютого 2020 року провадження у справі було відкрито за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
В підготовчому судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила їх задовільнити, а також зазначила, що іншим чином ніж у судовому порядку визнати право на спадкове майно у позивача немає можливості.
Представник відповідача надав до суду лист про те, що проти позову не заперечують та просять справу слухати у їх відсутність.
Відповідно до ст. 200 ЦПК України, у разі визнання позову відповідачем, суд ухвалює рішення в підготовчому судовому засіданні.
Заслухавши представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази у їх сукупності, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюванних прав, свобод чи інтересів.
При розгляді справи судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим виконавчим комітетом Триліської сільської ради Фастівського району Київської області від 01.08.2014 року.
Спадкування є перехід прав та обов"язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Спадщина відкривається внаслдок смерті особи або оголошення її померлою.
Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (ч.1,2 ст.1220 ЦК України).
Згідно ст.1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
За життя спадкодавець заповіту не залишив.
Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово (ст.1258 ЦК України).
У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Позивач є спадкоємцем першої черги за законом так, як є донькою спадкодавця, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 виданим Тростянецькою сільською радою, Корсунь-Шевченківський район, Черкаська область від 02.04.1963 року.
Стаття 1268 ЦК України передбачає, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Позивач реалізовуючи своє право звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини на підставі якої, Бігіч С.Ю., державним нотаріусом Фастівської районної державної нотаріальної контори Постановою від 31.11.2009 року було відмовлено позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв"язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно.
Виходячі з умов Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України та ст.49 ЗУ "Про нотаріат" відмова нотаріуса є обгрунтованою.
Пленум Верховного Суду України в своїй постанові №7 від 30.05.2008 року "Про судову практику у справах про спадкування" передбачив, що у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду, що було зроблено позивачем.
В своєму позові позивач зазначає, що батько за життя отримав право на земельну ділянку площею 2,3901 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розташовану на території Триліської сільської ради Фастівського району Київської області та отримав Державний акт на право власності на земельну ділянку але його було втрачено, про що було зроблено оголошення в газеті "Перемога" № 14 (10240) від 04.04.2019 року.
Перевіряючи доводи позивача судом встановлено, що відповідно до розпорядження голови Фастівської районної державної адміністрації Київської області № 565 від 27 липня 2006 року ОСОБА_3 є власником земельної ділянки площею 2,3901 га, яка розташована на території Триліської сільської ради Фастівського району Київської області, кадастровий номер: 3224986600:02:002:0064 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Згідно п.3.1 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №24-753/0/4-13 від 16.05.2013 року "Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування" умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об"єкти нерухомості, в тому числі житловий будинок, інші споруди, земельну ділянку є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством порядку.
Відповідно до роз`яснень, викладених в пунктах 10, 11 ППВСУ від 30 травня 2008 року № 7, про те, що відповідно до статті 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.
Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов"язки, що належать спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1 Першого протоколу кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Відповідно до ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Зважаючи на викладене та враховуючи з`ясовані обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, суд приходить до висновку позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 4,12,13,76-82,133,141,258,259,263,265,268 ЦПК України, на підставі ст.220-1222, 1225, 1258, 1261, 1267, 1268, 1269, 1270,1273 ЦК України, суд
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідент.номер: НОМЕР_2 , прож.: АДРЕСА_1 до Триліської сільської ради Фастівського району Київської області код. ЄДРПОУ 04360043, місцезнаходження: Київська область, Фастівський район, с. Триліси, вул. Горького, 22 про визнання права власності на спадщину задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідент.номер: НОМЕР_2 право власності на земельну ділянку площею 2,3901 га, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 3224986600:02:002:0064, розташована на території Триліської сільської ради, Фастівського району Київської області в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Фастівський міськрайонний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий судя Г.В.Соловей
Суд | Фастівський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2020 |
Оприлюднено | 18.03.2020 |
Номер документу | 88247784 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Фастівський міськрайонний суд Київської області
Соловей Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні