Ухвала
від 13.03.2020 по справі 554/69/20
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 13.03.2020 Справа № 554/69/20

Провадження № 2/554/499/2020

У Х В А Л А

Іменем України

13 березня 2020 року Октябрський районний суду м. Полтави у складі:

головуючого - судді Троцької А.І.,

розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, -

в с т а н о в и в :

03 січня 2020 року ОСОБА_1 звернулася до Октябрського районного суду м.Полтави із зазначеним позовом.

Ухвалою від 27 січня 2020 року було відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

12.03.2020 року до суду надійшла мирова угода від 12.03.2020 року, яку сторони просили затвердити.

В судове засідання сторони не з`явились, у мировій угоді просили проводити розгляд справи у їх відсутність.

Відповідно до ч. 2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 2 ст. 207 ЦПК України, сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь - якій стадії судового процесу.

Вирішуючи питання щодо затвердження мирової угоди, суд враховує, що одним із способів врегулювання спору між сторонами судової справи є укладення мирової угоди.

Мирова угода - це угода сторін, в якій вони викладають прийнятний для них варіант вирішення судової справи, розподіляють спірні права та обов`язки, або відмовляються від таких шляхом досягнення компромісу. Наслідком затвердження мирової угоди судом є припинення провадження по справі, а також встановлення, припинення чи зміна прав та обов`язків для сторін.

Відповідно до ч. 1 ст. 207 ЦПК України, мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і може стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.

Вирішуючи питання щодо затвердження мирової угоди, суд має з`ясувати чи не суперечать умови мирової угоди вимогам закону.

Так, за змістом позовної заяви ОСОБА_1 просить стягнути з її матері ОСОБА_2 аліменти на її утримання у розмірі однієї четвертої частини від всіх доходів відповідача до досягнення нею 23-річного віку, а також аліменти за минулий час у розмірі однієї четвертої частини від всіх доходів відповідача за період з 28.12.2016 року по 28.12.2019 року.

Сторони просили затвердити мирову угоду і закрити провадження у справі.

За умовами складеної сторонами мирової угоди: ОСОБА_1 з однієї сторони та ОСОБА_2 з іншої сторони, на підставі ст. 205 ЦПК України з метою мирного вирішення спору уклали мирову угоду по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, за якою:

1.За ОСОБА_1 , визнається право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 6,6699 га кадастровий номер 5323087200:00:002:0051, цільове призначення 01.01 для ведення товарного сільгоспвиробництва, місце розташування Полтавська область, Машівський район Старицьківська сільська рада, яка належить ОСОБА_2 , дата державної реєстрації 04.04.2018р., номер запису про право (в державному реєстрі прав 25579534, орган що здійснив державну реєстрацію (в державному реєстрі) - Машівська державна нотаріальна контора.

2. ОСОБА_1 відмовляється від будь-яких майнових претензій до

ОСОБА_2 , які існували до звернення до суду або такі, які можуть виникнути після

затвердження цієї мирової угоди з приводу сплати аліментів на утримання, в т.ч. і на нерухоме майно, на яке визнається право власності за цією мировою угодою;

3.Позовні вимоги ОСОБА_1 в іншій частині залишаються без розгляду.

Разом з тим, на час подання заяви про укладення мирової угоди суду не надано належних та допустимих доказів власника майна та вартості майна, яке є предметом мирової угоди.

Крім цього, мирова угода містить умови щодо майна та зобов`язань, які не є предметом розгляду та щодо яких не заявлялись вимоги в позовній заяві.

Суд зазначає, що, можливість виникнення права власності за рішення суду передбачена у ст.335,376 ЦК України. В інших випадках право власності набувається з інших, не заборонених законом підстав, зокрема з правочинів. (ч. 1ст. 328 ЦК України)

З матеріалів справи вбачається, що позивачем ставиться питання про стягнення аліментів з відповідача на її утримання та за минулий період.

Проте, у разі затвердження мирової угоди, судом фактично буде узаконено перехід права власності на нерухоме майно від однієї особи до іншої всупереч встановленого законом порядку його відчуження.

Сторони не позбавлені права, за відсутності заборони відчуження та обтяжень нерухомого майна вчинити відповідний правочин у встановленому законом порядку.

Приймаючи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що мирова угода не направлена на врегулювання спору, а є вимогою про перехід права власності на майно, коли предметом спору є стягнення грошових коштів. Сторони не бажають настання правових наслідків, передбачених укладенням мирової угоди з огляду на предмет спору, а фактично намагаються діяти всупереч встановленому законом порядку відчуження права власності на об`єкт нерухомого майна.

За положеннями ч. 5 ст. 207 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо:

1) умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, або є не виконуваними;

2) одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Укладення мирової угоди неможливе і в тих випадках, коли ті чи інші відносини одночасно врегульовані законом і не можуть змінюватись волевиявленням сторін. Умови мирової угоди повинні безпосередньо стосуватися предмета позову, що виключає зазначення в ній дій, коштів чи майна, які не відносяться до предмету спору.

Суд не затверджує мирову угоду, якщо вона не відповідає закону, або за своїм змістом вона є такою, що не може бути виконана у відповідності з її умовами, або якщо така угода остаточно не вирішує спору чи може призвести до виникнення нового спору.

Враховуючи викладене, на думку суду, умови мирової угоди суперечать закону, а тому в її затвердженні необхідно відмовити.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 207,260, 353 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

Відмовити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у затвердженні мирової угоди.

Продовжити судовий розгляд справи, судове засідання призначити на 13.05.2020 об 11.00 год.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Октябрського районного

суду м. Полтави А.І.Троцька

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення13.03.2020
Оприлюднено18.03.2020
Номер документу88248884
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —554/69/20

Ухвала від 10.07.2020

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Троцька А. І.

Ухвала від 13.03.2020

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Троцька А. І.

Ухвала від 27.01.2020

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Троцька А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні