Постанова
від 18.03.2020 по справі 400/2193/19
П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 березня 2020 р.м.ОдесаСправа № 400/2193/19 Головуючий в 1 інстанції: Лісовська Н. В.

П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

доповідача - судді Косцової І.П.,

суддів - Осіпова Ю.В., Скрипченка В.О.

за участі секретаря - Стефанцевої Ю.П.

представника апелянта - Мірошніченка С.С.

представник позивача - не з`явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Миколаївській області на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2019 року у справі за позовом приватного підприємства "АВ Енерджі Ойл" до Головного управління ДФС у Миколаївській області про скасування податкового повідомлення-рішення,-

В С Т А Н О В И В:

Короткий зміст позовних вимог.

Приватне підприємства "АВ Енерджі Ойл" (далі - ПП "АВ Енерджі Ойл") звернулось до суду першої інстанції з позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Миколаївській області від 03 травня 2019 року №00031054005 про застосування штрафних санкції за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних на суму 1 077,35 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що рішення податкового органу про застосування штрафної санкції за невчасну реєстрацію акцизної накладної №40/1 від 08.02.2019 року в ЄРАН є незаконним, оскільки в останній допущено технічну помилку у даті її складення, у зв`язку з чим позивачем у встановленому законом порядку 26.02.2019 року зареєстровано відповідний розрахунок коригування та вірну акцизну накладну №54/1 від 15.02.2019 року.

Короткий зміст рішення суду першої інстанції.

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2019 року позов ПП "АВ Енерджі Ойл" задоволено.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив із того, що 08.02.2019 року Підприємство не проводило операцій з реалізації пального на адресу своїх контрагентів, отже у нього не виникало обов`язку з реєстрації акцизної накладної №40/1 від 08.02.2019 року в ЄРАН, а зазначена у накладній дата є технічною помилкою, допущеною Підприємством при її складанні, отже підстави для застосування штрафної санкції за невчасну реєстрацію акцизної накладної в ЄРАН відсутні.

Короткий зміст вимог апеляційної скарги та відзиву (заперечень).

В апеляційний скарзі ГУ ДФС у Миколаївській області, посилаючись на невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати прийняте у справі судове рішення та постановити нове про відмову у задоволенні позову.

В обґрунтування своїх доводів апелянт зазначив, що суд першої інстанції при прийнятті рішення у справі не врахував, що згідно даних інформаційної системи електронної реєстрації акцизних накладних ПП "АВ Енерджі Ойл" 26.02.2019 року зареєструвало в ЄРАН акцизну накладну №40/1 від 08.02.2019р. (через 18 календарних днів з дати її складення), тобто з порушенням граничних термінів, а відтак рішення про застосування штрафних санкції прийнято законно та обґрунтовано.

У відзиві на апеляційну скаргу ПП "АВ Енерджі Ойл" зазначило, що суд першої інстанції вірно встановив усі обставини справи та надав їм належну правову оцінку, у зв`язку з чим, просив залишити судове рішення без змін.

Представник ПП "АВ Енерджі Ойл" у судове засідання не з`явився про дату, час і місце розгляду справи належним чином повідомлений.

Відповідно до ч.2 ст.313 КАС України неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

Фактичні обставини справи.

09 квітня 2019 року Головним управлінням ДФС у Миколаївській області проведено камеральну перевірку ПП "АВ Енерджі Ойл" з питань своєчасності реєстрації останнім акцизних накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН).

За наслідками проведеної перевірки складено акт №482/14-29-40-05-15/42575858, яким зафіксовано факт порушення Підприємством граничного терміну реєстрації акцизної накладної №40 від 08.02.2019 року в ЄРАН, відповідальність за яке передбачена п. 120-2.1 ст. 120 ПК України.

На підставі вказаного вище акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 03 травня 2019 року №00031054005, яким до позивача застосовано штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН на суму 1 077,35 грн.

Законність наведеного вище рішення є предметом спору у даній справі.

Джерела правового регулювання (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) та позиція суду апеляційної інстанції щодо доводів апеляції та висновків суду першої інстанції.

Переглянувши справу за наявними у ній доказами, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення апеляції, виходячи з наступного.

Відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.

Платник податку при реалізації пального зобов`язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи (п.231.1 ст. 231 ПК України).

Акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального (п.231.3 ст. 231ПК України).

При реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов`язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб`єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних (п. 231.5 ст. 231 ПК України).

Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п`ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (п. 231.6 ст. 231 ПК України).

Якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, яка реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних: особою, яка реалізує пальне, якщо передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або якщо коригування показників у підсумку не змінює обсяг реалізованого пального; отримувачем пального, якщо передбачається зменшення обсягів реалізованого пального, для чого особа, яка реалізує пальне, надсилає складений розрахунок коригування отримувачу пального. При цьому особа, що реалізує пальне, має право зменшити обсяг реалізованого пального за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального.

Розрахунок коригування, складений платником податку до акцизних накладних з реалізації пального не платникам акцизного податку, або розрахунок коригування, складений за іншими операціями, ніж реалізація пального отримувачам пального, підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних таким платником податку (п. 231.7 ст. 231 ПК України).

Порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів (п. 120-1.1.ст. 120-1 ПК України).

Аналіз наведених вище положень податкового законодавства дає підстави для висновку, що реалізація пального зобов`язує продавця в установлені терміни скласти акцизну накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, порушення чого є підставою для застосування штрафних санкцій. У випадку допущення помилки в оформленні такої накладної остання підлягає усуненню шляхом складання розрахунку коригування до такої накладної з реєстрацією його в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Як вірно встановлено судом першої інстанції, на виконання умов договору поставки від 12.02.2019р. №ГЛУ-Д-371, 14.02.2019 року ТОВ "Глуско Україна" поставило на адресу ПП "АВ Енерджі Ойл" 17,410 т газу на суму з ПДВ 256 814,92 грн.

15 лютого 2019 року придбане Підприємством пальне було поставлено на адресу ТОВ "Торговий дім "Агро-Верест", про що складено акцизну накладну №40/1, але із зазначенням дати її складання - 08.02.2019 року.

При реєстрації вказаної вище накладної в ЄРАН 26.02.2019 року Підприємство виявило помилку в даті її оформлення (08.02.2019р.), у зв`язку з чим в той же день склало та зареєструвало в ЄРАН розрахунок коригування від 15.02.2019 р. № 2/1, а також склало та зареєструвало акцизну накладну №45/1.

Враховуючи, що позивач 08.02.2019 року не реалізовував пальне, а фактично реалізацію було здійснено 15.02.2019 року, технічна помилка у даті складення акцизної накладної №40/1 від 08.02.2019р., в подальшому була усунута шляхом реєстрації відповідного розрахунку коригування, судова колегія вважає, що висновок податкового органу про порушення Підприємством граничного терміну реєстрації акцизної накладної в ЄРАН є передчасним, а відтак підстави для застосування до ПП "АВ Енерджі Ойл" штрафних санкцій відсутні.

Беручи до уваги викладене, колегія суддів вважає, що при розгляді справи судом першої інстанції правильно застосовано норми матеріального та процесуального права, вірно встановлено фактичні обставини справи, яким надано змістовну правову оцінку.

Постанова суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні норми Законів України та відповідають чинному законодавству та доводи апеляційної скарги цих висновків суду не спростовують.

За таких обставин підстав для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції колегія суддів не вбачає, а доводи апеляційної скарги вважає такими, що висновків суду не спростовують.

Враховуючи, що дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, що підтверджується ухвалою суду про відкриття провадження від 23 липня 2019 року, постанова суду апеляційної інстанції відповідно до ч.5 ст.328 КАС України в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 308, 310,316, 320, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Миколаївській області - залишити без задоволення.

Рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2019 року - залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Косцова І.П. Судді Осіпов Ю.В. Скрипченко В.О. Повне судове рішення складено 18.03.2020 року.

СудП'ятий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.03.2020
Оприлюднено20.03.2020
Номер документу88273975
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —400/2193/19

Ухвала від 15.04.2020

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Блажівська Н.Є.

Постанова від 18.03.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Косцова І.П.

Постанова від 18.03.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Косцова І.П.

Ухвала від 05.03.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Косцова І.П.

Ухвала від 02.03.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Косцова І.П.

Ухвала від 13.02.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Косцова І.П.

Ухвала від 15.01.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Косцова І.П.

Рішення від 21.11.2019

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Лісовська Н. В.

Ухвала від 23.07.2019

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Лісовська Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні