Вирок
від 17.03.2020 по справі 635/7059/17
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/7059/17

Провадження № 1-кп/635/255/2020

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2020 року селище Покотилівка

Харківський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участі секретаря ОСОБА_2

сторона обвинувачення: прокурор ОСОБА_3

сторона захисту: обвинувачений ОСОБА_4

захисник - адвокат ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження № 12017220430001600 від 30 липня 2017 року за обвинуваченням

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харків, громадянина України, який має середню освіту, не працевлаштований, не одружений, засуджений за вироком Харківського районного суду Харківської області від 18 червня 2008 року за ч. 1 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ст. 70 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі, звільнений 08 вересня 2011 року, зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 121, ч. 2 ст. 185 КК України,

ВСТАНОВИВ:

що 29 липня 2017 року приблизно о 22:00 ОСОБА_4 , перебуваючи на літньому майданчику продуктового магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , в ході вживання спиртних напоїв, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, реалізуючи раптово виниклий умисел направлений на спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_6 , схопив правою рукою ніж, який знаходився на столі, та тримаючи його у правій руці, умисно наніс останньому один удар ножем в область черевної порожнини, чим спричинив останньому колото-різане поранення грудної клітини, яке по своєму ходу проникає до черевної порожнини із пошкодженням лівої частки печінки, малого сальника й шлунково-селезінкової зв`язки, яке відноситься до категорії тяжких тілесних ушкоджень за критерієм небезпеки для життя.

Крім того, в середині жовтня 2017 року ОСОБА_4 , знаходячись за адресою: АДРЕСА_3 , повторно, діючи з умислом, направленим на таємне викрадення чужого майна, із корисливих мотивів, з неогородженої території вказаної земельної ділянки, скориставшись, що за його діями ніхто із сторонніх осіб не спостерігає, шляхом демонтажу зі стіни приміщення гаражу належного ОСОБА_7 вчинив крадіжку алюмінієвого листа вагою 18 кг, вартістю 23 гривні за один кілограм алюмінію, на загальну суму 414,00 гривень. Після чого, із викраденим з місця вчинення кримінального правопорушення зник та розпорядився ним на власний розсуд, чим спричинив ОСОБА_8 матеріальну шкоду на суму 414,00 гривень.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 за пред`явленим обвинуваченням повністю визнав себе винним у вчиненні злочинів, щодо обставин їх вчинення дав пояснення, як це зазначено у вироку та підтвердив, що ввечері 29 липня 2017 року на літньому майданчику продуктового магазину за адресою: АДРЕСА_2 , вони з ОСОБА_6 розпивали спиртні напої і у них виникла сварка, в ході якої він узяв ніж, що лежав на столі та наніс ОСОБА_6 один удар ножем в область живота. Також підтвердив, що в середині жовтня 2017 року він пройшов на територію будинку сусіда ОСОБА_7 за адресою: АДРЕСА_3 , та зірвав зі стіни приміщення гаражу лист алюмінієвого металу. Цивільний позов прокурора визнав у повному обсязі та не заперечував проти його задоволення.

З урахуванням такої позиції обвинуваченого, суд за згодою учасників судового провадження, на підставі ч. 3 ст. 349 КПК України, визнав недоцільним досліджувати докази щодо тих обставин, які ніким не оспорюються та обмежився допитом обвинуваченого ОСОБА_9 , оголошенням матеріалів, що характеризують особу обвинуваченого, при цьому суд з`ясував, що учасники судового провадження правильно розуміють зміст цих обставин, їх позиція є добровільною і роз`яснив, що у такому випадку учасники судового провадження будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.

Таким чином, суд кваліфікує дії ОСОБА_4 за епізодом від 29 липня 2017 року щодо спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_6 за ч. 1 ст. 121 КК України, як умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння;

за епізодом від жовтня 2017 року щодо заволодіння майном, що належить ОСОБА_7 за ч. 2 ст. 185 КК України як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинена повторно.

При призначенні обвинуваченому покарання, необхідного й достатнього для його виправлення та попередження нових злочинів, суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.

Обставинами, які відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 66 КК України пом`якшують покарання ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 121, ч. 2 ст. 185 КК України, суд визнає щире каяття обвинуваченого у вчиненому та активне сприяння розкриттю злочину

Обставиною, яка відповідно до ст. 67 КК України обтяжує покарання ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 121 КК України суд визнає вчинення злочину у стані алкогольного сп`яніння, обставин, які обтяжують покарання за ч. 2 ст. 185 КК України, судом не встановлено.

Вивченням даних про особу обвинуваченого ОСОБА_4 встановлено, що він на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває, неодружений, не працевлаштований, за місцем проживання характеризується добре і скарг щодо нього не поступало, вчинив злочини, які відповідно до ст. 12 КК України класифікуються як злочин середньої тяжкості та тяжкий, раніше засуджений, тому обвинуваченому необхідно призначити покарання в межах санкції статей закону, які передбачають відповідальність за вчинене, із застосуванням правил, що передбачені ч.1 ст. 70 КК України та враховуючи, що обвинувачений позитивно характеризується, повністю визнав свою вину у вчиненому, визнав вимоги за цивільним позовом, відсутність будь яких вимог з боку потерпілих, за наявності двох обставин, що пом`якшують покарання за кожним злочином, однієї обставини, що обтяжує покарання за один із злочинів, суд, приходить до висновку що виправлення ОСОБА_4 можливо без відбування покарання, тому на підставі ст. 75 КК України звільняє його від відбування призначеного покарання з випробуванням, з покладенням обов`язків, передбачених ч. 1 та п. 2 ч. 3 ст. 76 КК України.

Стосовно вимог прокурора Харківської місцевої прокуратури № 6 Харківської області ОСОБА_3 за цивільними позовами про відшкодування витрат на лікування потерпілого ОСОБА_6 у розмірі 6813,36 гривень суд приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 та ч. 5 ст. 128 КПК України, особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової та моральної шкоди, має право під час кримінального провадження пред`явити цивільний позов до обвинуваченого, при цьому цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом, а якщо процесуальні відносини, що виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.

Відповідно до ч. 1 ст. 1206 ЦК України, особа яка вчинила злочин, зобов`язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.

При відшкодуванні шкоди завданої вчиненням злочину, відповідно до ч. 4 ст. 1193 ЦК України, шкода відшкодовується незалежно від матеріального становища особи що завдала шкоди.

Оскільки судом встановлено, що ОСОБА_4 визнаний винним у вчинені злочину передбаченому ч. 1 ст. 121 КК України, в результаті злочинних дій якого потерпілому ОСОБА_6 спричинені тяжкі тілесні ушкодження, потерпілий проходив лікування з 30 липня 2017 року по 07 серпня 2017 року у КЗОЗ «Мереф`янська центральна районна лікарня», де витрати на лікування останнього склали 6813,36 гривень, тому вважає, що сума витрат на лікування потерпілого понесена лікарняним закладом підлягає відшкодуванню за рахунок обвинуваченого і суд стягує з ОСОБА_4 на користь КЗОЗ «Мереф`янська центральна районна лікарня» грошові кошти у розмірі 6813,36 гривень, а позов прокурора Харківської місцевої прокуратури № 6 Харківської області ОСОБА_3 задоволенню в повному обсязі.

Питання щодо речових доказів суд вирішує відповідно до вимог ст.100 КПК України.

Витрати пов`язані із проведенням судово-товарознавчої експертизи № 21568 від 02 листопада 2017 року в розмірі 396,00 гривень, що підтверджені інформацією Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса, відповідно до вимог ч. 2 ст.124 КПК України, суд стягує з обвинуваченого ОСОБА_4 на користь держави.

Керуючись ст. ст. 373-376 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочинів передбачених ч. 1 ст. 121, ч. 2 ст. 185 КК України і призначити йому покарання:

за ч. 1 ст. 121 КК України у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років;

за ч. 2 ст. 185 КК України у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.

Відповідно до ч. 1 ст. 70 КК України ОСОБА_4 призначити покарання за сукупністю злочинів передбачених ч. 1 ст. 121, ч. 2 ст. 185 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно визначивши покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років.

На підставіст.75КК України ОСОБА_4 звільнити відвідбування призначеногоза цимвироком судупокарання увиді позбавленняволі,якщо ОСОБА_4 протягоміспитового строкув 3(три)роки невчинить новогозлочину тавиконає покладеніна ньогосудом обов`язкив силуч.1ст.76КК України: періодично з`являтисядля реєстраціїдо уповноваженогооргану зпитань пробації; повідомляти уповноваженийорган зпитань пробаціїпро змінумісця проживаннячи роботита відповіднодо п.2ч.3ст.76КК України: не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

В строк відбування покарання ОСОБА_4 зарахувати строк перебування під вартою з 30 липня 2017 року по 01 серпня 2017 року включно.

Цивільний позов прокурора Харківської місцевої прокуратури № 6 Харківської області, який діє в інтересах держави - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь Комунального закладу охорони здоров`я «Мереф`янська центральна районна лікарня» (р/р 35415002212079 у ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО 851011, код 26281781, призначення КЄКВ 2230) витрати на лікування потерпілого ОСОБА_6 у розмірі 6813 (шість тисяч вісімсот тринадцять) гривень 36 копійок.

Стягнути з ОСОБА_4 користь держави процесуальні витрати, пов`язані із проведенням судових товарознавчих експертиз в розмірі 396 (триста дев`яносто шість) 00 гривень 00 копійок.

Речові докази:

Три серветки білого кольору; кепка чоловіча біло-синього кольору; кепка чоловіча темно-зеленого кольору; шорти чоловічі темного кольору; футболка чоловіча коричневого кольору; пару чоловічих сандалів; чоловіча кофта; чоловічі шорти; два паперові конверти в яких знаходяться зрізи нігтів з пальців правої та лівої руки; два паперові конверти в яких знаходяться змиви з правої та лівої руки; ніж розкладний; шорти чоловічі; чоловіча мастерка, які зберігаються в камері схову Харківського ВП ГУНП у Харківській області - знищити

Алюмінієвий лист металу розмірами 128см на 102см товщиною 0,5см вагою 18кг - переданий на зберігання ОСОБА_7 - залишити останньому.

Вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Апеляційну скаргу на вирок можуть подати: обвинувачені, його захисник в частині, що стосується інтересів обвинуваченого, прокурор, потерпілий, його представник у частині, що стосується інтересів потерпілого, але в межах вимог, заявлених ними в суді першої інстанції, при цьому вирок не підлягає оскарженню в апеляційному порядку з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним відповідно до положень ч. 3 ст. 349 КПК України.

Апеляція на вирок суду подається до Харківського апеляційного суду через Харківський районний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення вироку суду.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Суддя ОСОБА_1

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення17.03.2020
Оприлюднено07.02.2023
Номер документу88294605
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —635/7059/17

Вирок від 17.03.2020

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Пілюгіна О. М.

Ухвала від 25.11.2019

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Пілюгіна О. М.

Ухвала від 05.08.2019

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Пілюгіна О. М.

Ухвала від 11.06.2018

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Ільїна Г. І.

Ухвала від 30.11.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Ільїна Г. І.

Ухвала від 30.11.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Ільїна Г. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні