Справа № 169/133/20
Провадження № 2-о/169/23/20
ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 березня 2020 року смт Турійськ
Турійський районний суд Волинської області в складі
головуючого судді Тітівалова Р.К.,
з участю
секретаря судового засідання Веремчук Л.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Овлочинська сільська рада Турійського району Волинської області, про встановлення факту родинних відносин,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин.
Заява мотивована тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати заявника ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина. За життя ОСОБА_2 склала заповіт на ім`я заявника. Вказуючи, що в документах, які підтверджують їхні родинні відносини з матір`ю, є розбіжності, що унеможливлюють оформлення спадщини, просила встановити факт, що вона є дочкою ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заявник у судове засідання не з`явилася, 18 березня 2020 року подала до суду заяву, в якій вказала, що заяву про встановлення факту родинних відносин підтримує, просить її задовольнити та розглядати справу за її відсутності (а.с. 46)
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, 19 березня 2020 року подав до суду заяву, в якій зазначив, що не заперечує проти задоволення заяви ОСОБА_1 та просив справу розглядати за його відсутності (а.с. 47) .
Враховуючи, що в судове засідання всі учасники судового розгляду не з`явилися, то відповідно до вимог частини другої статті 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
З`ясувавши всебічно, повно і об`єктивно обставини справи, дослідивши та оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності, суд дійшов до такого висновку.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Овлочин Турійського району Волинської області і після її смерті відкрилася спадщина (а.с. 8).
Зі змісту повних витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб та розірвання шлюбу видно, що спадкодавець ОСОБА_2 тричі укладала шлюб та змінювала дівоче прізвище ОСОБА_3 на ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 . При оформленні зазначених актових записів допущено помилки у написанні прізвищ нареченої до та після розірвання шлюбу (а.с. 31-39).
За життя ОСОБА_2 21 лютого 2019 року склала заповіт, яким усе належне їй майно заповіла своїй дочці ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 13).
Заявник народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 в місті Нововолинськ Волинської області, її матір`ю є ОСОБА_7 (а.с. 9).
Після одруження ІНФОРМАЦІЯ_5 заявник змінила прізвище з ОСОБА_4 на ОСОБА_8 (а.с. 10).
Аналіз змісту зазначених документів та обставин справи дає підстави для висновку, що заявник ОСОБА_1 є дочкою ОСОБА_2 .
Звертаючись до суду заявник вказувала, що вона є єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті матері ОСОБА_2 і підтвердження факту родинних відносин їй необхідне для отримання свідоцтва про право на спадщину, яка залишилася після смерті останньої.
Складений ОСОБА_2 заповіт є дійсним і не змінювався, свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 не видавалися, що підтверджується інформаційними довідками зі Спадкових реєстрів (а.с. 25, 26).
Спадкова справа № 62/2019 до майна померлої ОСОБА_2 заведена на підставі заяви ОСОБА_1 від 3 липня 2019 року і з її матеріалів видно, що ніхто, окрім заявника, із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 до нотаріуса не звертався (а.с. 22-42).
За таких обставин справи та відповідно до зазначених норм процесуального права, а також враховуючи, що розбіжності у документах, що підтверджують родинні відносини між заявником та її матір`ю унеможливлюють використання заявником цих документів для реалізації свого права на спадкування та оформлення права на спадщину після смерті ОСОБА_2 , надані заявником докази на підтвердження факту родинних відносин у контексті положень статей 77-80 ЦПК України є належними, допустимими, достовірними та достатніми, встановлення такого факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про спадкове майно, то суд дійшов висновку, що заява ОСОБА_1 є підставною та її належить задовольнити.
Відповідно до частини сьомої статті 294 ЦПК України при ухваленні судом рішення у справах окремого провадження судові витрати не відшкодовуються.
Керуючись статтями 77-80, 263, 264, 265, 268, 273, 293, 294, 315, 354 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є дочкою ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду через Турійський районний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заявник: ОСОБА_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Заінтересована особа: Овлочинська сільська рада Турійського району Волинської області, адреса місця знаходження: село Овлочин, Турійський район, Волинська область, ЄДРПОУ 04332992.
Повне рішення складено 19 березня 2020 року.
Головуючий
Суд | Турійський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2020 |
Оприлюднено | 20.03.2020 |
Номер документу | 88300165 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Турійський районний суд Волинської області
Тітівалов Р. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні