Рішення
від 17.03.2020 по справі 366/304/20
ІВАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 366/304/20

Провадження № 2/366/245/20

РІШЕННЯ

Іменем України

(заочне)

17 березня 2020 року смт. Іванків

Іванківський районний суд Київської області у складі:

головуючого - судді Слободян Н.П.,

за участю секретаря судового засідання Мартовицької Н.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у спрощеному позовному провадженні в смт. Іванків цивільну справу за позовом Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача: Горностайпільська сільська рада Іванківського району Київської області про відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, мотивуючи тим, що ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 24.01.2018 о 10 год. 00 хв. на р. Тетерів в районі с. Лапутьки Іванківського району Київської області, здійснювали протизаконний лов риби з-під криги забороненим знаряддям лову - сіткою з ліски на ділянці водойми, де забороняється лов риби протягом цього року. При цьому виловили: карась - 65 шт., товстолоб - 2 шт., загальною вагою 33, 5 кг., тим самим спільно завдали збитків рибному господарству України на загальну суму 1615 грн.

Своїми діями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 порушили п.3.15 та п.4.13.3 Правил любительського і спортивного рибальства та ст.63 Закону України Про тваринний світ , відповідальність за яке передбачена ч.4 ст.85 КУпАП.

Відповідно до постанов Іванківського районного суду Київської області від 13.03.2018 ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП та накладено на кожного з них адміністративні стягнення в виді штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень.

Позивач просить стягнути з відповідачів майнову шкоду, заподіяну внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, у розмірі 1615,00 грн. та судовий збір у сумі 2102,00 грн.

Відповідно до ст. 274 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи, справи, що виникають з трудових відносин, а також може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

За змістом ст. 279 ЦПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Заявлена позивачем до стягнення сума складає 1615 грн., що за своїм розміром не перевищує п`ятисот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначених граничним за вимогами ч. 5 ст. 274 ЦПК України.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без участі сторін за наявними у справі матеріалами.

Судом було вжито всіх заходів для повідомлення відповідачів про розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження, однак, як вбачається з матеріалів справи, відповідачі не скористалися своїм процесуальним правом, передбаченим для нього ст. 191 ЦПК України, та не надали відзиву на позовну заяву у встановлений в ухвалі про відкриття провадження від 20.02.2020 строк. В судове засідання 17.03.2020 не з"явилися.

Представник позивача в судове засідання не з"явився, надіслали на адресу суду заяву у якій просили розглядати справу без їхньої участі. Позовні вимоги підтримують у повному обсязі.

Представник третьої особи Горностайпільської сільської ради в судове засідання не з"явились, про дату та час судового засідання повідомлені належним чином.

У відповідності до ст. 280 ЦПК України суд ухвалює рішення про заочний розгляд справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, всебічно з`ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, вважає встановленими такі факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ч. 3 ст. 12, ч. ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 24.01.2018 о 10 год. 00 хв. на р. Тетерів в районі с. Лапутьки Іванківського району Київської області, здійснювали протизаконний лов риби з-під криги забороненим знаряддям лову - сіткою з ліски на ділянці водойми, де забороняється лов риби протягом цього року. При цьому виловили: карась - 65 шт., товстолоб - 2 шт. загальною вагою 33, 5 кг., тим самим спільно завдали збитків рибному господарству України на загальну суму 1615 грн.

Своїми діями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 порушили п.3.15 та п.4.13.3 Правил любительського і спортивного рибальства та ст.63 Закону України Про тваринний світ , відповідальність за яке передбачена ч.4 ст.85 КУпАП.

Відповідно до постанов Іванківського районного суду Київської області від 13.03.2018 ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП та накладено на кожного з них адміністративні стягнення в виді штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень.

Розрахунок збитків, заподіяних рибному господарству проводиться відповідно до такс, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209 Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів . Згідно вказаного розрахунку ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 нанесено збитків рибному господарству України на суму 1615,00 грн.

Відповідно до ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є: втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила, або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки). Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

Статтею 1166 ЦК України передбачено, що шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також, шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

За змістом статті 1192 ЦК України з урахуванням обставин справи суд за вибором потерпілого може зобов`язати особу, яка завдана шкоди майну, відшкодувати її в натурі (передати річ того ж роду і такої ж якості, полагодити пошкоджену річ тощо) або відшкодувати завдані збитки у повному обсязі.

Розмір збитків, що підлягають відшкодуванню потерпілому, визначається відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі.

Статтею 10 Закону України Про тваринний світ передбачено, що громадяни зобов"язані охороняти тваринний світ і середовище перебування диких тварин, сприяти відновленню відновлювальних об"єктів тваринного світу, використовувати об"єкти тваринного світу відповідно до закону, відшкодовувати шкоду заподіяну ними тваринному світу, внаслідок порушення вимог законодавства про охорону, використання і відтворення тваринного світу. Відповідно до ст. 3 Закону України Про тваринний світ об"єкти тваринного світу є дикі тварини - хордові, в тому числі хребетні (ссавці, птахи, плазуни, земноводні, риби та інші) і безхребетні в усьому їх видовому і популярному різноманітті та на всіх стадіях розвитку, які перебувають у стані природної волі, утримуються у напіввільних умовах чи неволі.

Відповідно до ст. 68 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища підприємства, установи, організації та громадяни зобов"язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Застосування заходів дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних від компенсації шкоди, заподіяної забрудненням навколишнього природного середовища та погіршенням якості природних ресурсів.

Згідно із ст. 69 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.

Встановлені судом обставини свідчать про порушення відповідачем природоохоронного законодавства та про його обов`язок відшкодувати заподіяні такими неправомірними діями збитки.

Як вказано вище, відповідача було визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП , яка передбачає відповідальність за грубе порушення правил рибальства та піддано за це адміністративному стягненню.

Постанови Іванківського районного суду від 13.03.2018 відповідачами не оскаржувалася та набрали законної сили.

Відповідно до ч. 4 ст. 82 ЦПК України ,обставини, встановлені рішенням суду у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до ч. 6 ст. 82 ЦПК України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

За таких обставин, вина відповідачів у незаконному вилові риби встановлена. Відповідачі не надали відзиву, чи будь-яких доказів в спростування обставин, що стали підставою для позовних вимог.

За приписами ст. 40 КУпАП відшкодування майнової шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, вирішується в порядку цивільного судочинства.

З врахуванням всього вищенаведеного, суд вважає вимоги позивача до відповідачів про відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів обґрунтованими.

Згідно ст. 141 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи, у разі задоволення позову, покладаються на відповідачів.

Відповідно до вимог ст.47 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища , п.7 ч.3 ст.29 та п.4 ч.1 ст.69-1 Бюджетного кодексу України грошові стягнення за шкоду, заподіяну внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища зараховуються до спецфондів Державного, обласних та місцевих ( сільського, селищного, міського) бюджетів за місцем скоєння правопорушення.

Таким чином, суд вважає обґрунтованою вимогу про стягнення з відповідачів 1615 грн. на користь Горностайпільської сільської ради Іванківського району Київської області, а також, підлягає стягненню з відповідачів на користь позивача 2102 грн. судових витрат.

Керуючись статтями 10 , 12. 13 , 18 , 76-89 , 141 , 258-268 , 274-280, 354 ЦПК України , суд

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача: Горностайпільська сільська рада Іванківського району Київської області про відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь Горностайпільської сільської ради Іванківського району Київської області (с. Горностайпіль Іванківського району Київської області, отримувач - Іван.УК/с.Горностайпіль/24062100, код отримувача 37734420, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN) - UA428999980333189331000010300 код класифікації доходів бюджету - 24062100, найменування коду класифікації доходів бюджету - грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, внаслідок господарської ті іншої діяльності) 1615 ( одна тисяча шістсот п"ятнадцять) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області (IBAN UA458201720343140001000095064 в Державна казначейська служба України, м. Київ, ЄДРПОУ 40419475 судовий збір у розмірі 525 (п"ятсот двадцять п"ять) гривень 50 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області (IBAN UA458201720343140001000095064 в Державна казначейська служба України, м. Київ, ЄДРПОУ 40419475 судовий збір у розмірі 525 (п"ятсот двадцять п"ять) гривень 50 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області (IBAN UA458201720343140001000095064 в Державна казначейська служба України, м. Київ, ЄДРПОУ 40419475 судовий збір у розмірі 525 (п"ятсот двадцять п"ять) гривень 50 копійок.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області (IBAN UA458201720343140001000095064 в Державна казначейська служба України, м. Київ, ЄДРПОУ 40419475 судовий збір у розмірі 525 (п"ятсот двадцять п"ять) гривень 50 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного суду через Іванківський районний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення (18.03.2020).

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій ЦПК України.

Повні найменування сторін та інших учасників справи:

Позивач: Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області, ЄДРПОУ 40419475, 04053, м. Київ, вул. Тергенєвська, 82-а;

Відповідач : ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , ІПН в матеріалах справи відсутній;

Відповідач : ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_1 , ІПН в матеріалах справи відсутній;

Відповідач : ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , АДРЕСА_1 , ІПН в матеріалах справи відсутній;

Відповідач : ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , АДРЕСА_1 , ІПН в матеріалах справи відсутній.

Третя особа : Горностайпільська сільська рада Іванківського району Київської області, ЄДРПОУ 04360132, с. Горностайпіль, вул. Чорнобильська, 18, Іванківського району Київської області.

Суддя Н.П.Слободян

СудІванківський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення17.03.2020
Оприлюднено20.03.2020
Номер документу88301035
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —366/304/20

Рішення від 17.03.2020

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

Ухвала від 20.02.2020

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні