Ухвала
від 18.03.2020 по справі 917/430/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18.03.2020 Справа № 917/430/20

Суддя Іванко Л.А., після виходу з відпустки (18.03.2020), розглянувши матеріали

за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Тотус", 49026, м.Дніпро, вул. Решетилівська, 8

до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю "Новосанжарський молокозавод", 39300, Полтавська область, Новосанжарський район, смт.Нові Санжари, вул.Святотроїцька, 11

про стягнення 58521,45 грн.

встановив:

Через канцелярію Господарського суду Полтавської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Тотус" до товариства з обмеженою відповідальністю "Новосанжарський молокозавод" про стягнення 58521,45 грн., в тому числі: 44615,17 грн. заборгованості, 10777,28 пені, 1027,00 - 3% річних, 2102 грн. - судових витрат.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.

Відповідно до статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Дана позовна заява не відповідає вказаним вимогам.

Як слідує зі вступної та прохальної частин позовної заяви, позивачем вказано ідентифікаційний код відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Новосанжарський молокозавод" - 00165712, тоді як за відповідним кодом у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зареєстровано - Акціонерне товариство "Харківський машинобудівний завод" "Світло шахтаря" (61001, м.Харків, Жовтневий район, вул.Світло Шахтаря, буд.4/6).

З огляду на вказане вище, позовна заява не відповідає вимогам п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Окрім того, всупереч вимогам п.7 ст.162 ГПК України позовна заява не містить відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

Відповідно до п. 3 ч. 3 статті 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Позивачем не надано розрахунок суми основного боргу (44615,17 грн.) А саме, в позовній заяві позивач посилається на видаткову накладну № 258 від 26.04.2019 року, яка свідчить, що товару відпущено на суму 49524,30 грн., а не 44615,17 грн., яку просить стягнути.

Позовна заява не містить посилання на проведення відповідачем часткової оплати (дата, номер платіжного документу, суму), та доказів такої оплати до позову не додано.

У відповідності до приписів ст. 91, ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Згідно ч. 5 ст. 91 ГПК України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який у нього знаходиться, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Додані до позову копії документів не засвідчені належним чином, оскільки відмітка про засвідчення не містить дати засвідчення копії.

Тому, додані позивачем до позовної заяви докази не можуть вважатися належними.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, беручи до уваги приписи ст. ст. 164, 174 ГПК України та встановлені судом порушення вищезазначених норм процесуального законодавства при зверненні ТОВ "Компанія Тотус" до суду із відповідним позовом, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху та надання строку для усунення відповідних недоліків - три дні з дня вручення зазначеної ухвали.

Керуючись ст. ст. 91, 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Тотус" без руху.

2. Виявлені недоліки усунути протягом трьох днів з дня вручення зазначеної ухвали шляхом подання до суду:

- письмових пояснень щодо ідентифікаційного коду відповідача;

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

- розрахунок суми основного боргу;

- належним чином засвідчені копіі доданих до позовної заяви документів.

3. Попередити позивача про те, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, вствановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду; інакше вважається неподаною та повертається особі, що звернулася з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст..ст.235,255 ГПК України).

Суддя Іванко Л.А.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення18.03.2020
Оприлюднено23.03.2020
Номер документу88304899
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/430/20

Ухвала від 06.04.2020

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 18.03.2020

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні