Ухвала
від 19.03.2020 по справі 433/440/20
ТРОЇЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Троїцький районний суд Луганської області

Справа № 433/440/20

Провадження № 2/433/128/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.03.2020 року

Суддя Троїцького районного суду Луганської області Певна О.С., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Троїцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), про встановлення факту смерті,

в с т а н о в и в:

Заявник ОСОБА_1 звернулась до Троїцького районного суду Луганської області із заявою про встановлення факту смерті.

Дослідивши подану заяву та додані до неї матеріали, судом встановлено таке.

Згідно ч. 1 ст. 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Згідно ч. 1 ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Згідно ч. 1 ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

З комплексного змісту зазначених норм вбачається, що заява про встановлення факту смерті подається заявником до суду за місцем свого проживання. Виключенням є лише встановлення факту народження дитини, заява про що може подаватись до будь-якого суду.

Згідно ст. 3 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини.

Згідно ст. 3 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік.

Відповідно до частини першої статті 8 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов`язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

Статтею 3 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні передбачено, що реєстрація - це внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси житла.

Як вбачається з матеріалів заяви, згідно копії паспорту заявник зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . Згідно довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи заявник фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 .

Разом з тим, відповідно до частини першої статті 5 Закону України Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону, тобто таке місце перебування є тимчасовим.

При цьому, суд зазначає, що згідно статті 6 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні реєстрація місця проживання здійснюється лише за однією адресою.

Згідно п. 7 Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.

З комплексного змісту зазначених вище норм права вбачається, що місцем проживання громадянина в розумінні ст. 316 ЦПК України, є виключно зареєстроване у встановленому Законом України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні порядку місце постійного місця проживання, в той же час, місце проживання не встановлюється Довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, відтак судом встановлено, що адміністративно-територіальною одиницею місця мешкання заявника є м. Хрустальний (м. Красний Луч) Луганської області.

Відповідно ч. 9 ст. 188 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Як вбачається з копії паспорту, заявник зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , що територіально відноситься до м. Хрустальний (м. Красний Луч) Луганської області.

Згідно вимог п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до розпорядження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 року № 27/0/38-14 територіальна підсудність Краснолуцького міського суду Луганської області визначена Новопсковському районному суду Луганської області.

За таких обставин, суд вважає, що цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Троїцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), про встановлення факту смерті , слід передати на розгляд Новопсковському районному суду Луганської області .

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 31, 188, 258-260 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Троїцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), про встановлення факту смерті передати на розгляд Новопсковському районному суду Луганської області.

Із урахуванням п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя О.С. Певна

СудТроїцький районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення19.03.2020
Оприлюднено20.03.2020
Номер документу88314460
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —433/440/20

Рішення від 12.05.2020

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Чалий А. В.

Ухвала від 24.04.2020

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Чалий А. В.

Ухвала від 09.04.2020

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Чалий А. В.

Ухвала від 19.03.2020

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Певна О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні