Рішення
від 20.03.2020 по справі 910/18711/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

20.03.2020Справа № 910/18711/19

Господарський суд міста Києва у складі судді Гулевець О.В., розглянувши матеріали господарської справи у спрощеному позовному провадженні без проведення судового засідання

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАЙТАУН"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "МОРБУДСЕРВІС"

про стягнення 177671,86 грн

Без повідомлення (виклику) учасників справи

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "СКАЙТАУН" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "МОРБУДСЕРВІС" про стягнення 177671,86 грн, з яких: 168960 грн. - сума основного боргу, 8711,86 грн - пеня.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором підряду №02/08/19-1 від 02.08.2019.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.01.2020 дану позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

13.01.2020 через відділ діловодства суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків, допущених при поданні до суду даного позову.

Господарський суд міста Києва ухвалою від 20.01.2020 прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі №910/18711/19, постановив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (без проведення судового засідання).

У відповідності до ч. 2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

Частинною третьою статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

17.02.2020 через відділ діловодства суду від позивача надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи довідку про стан заборгованості відповідача за договором підряду №02/08/19-1 від 02.08.2019.

Відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не подав до суду відзив на позов, тобто не скористався наданим йому процесуальним правом, передбаченим статтею 178 Господарського процесуального кодексу України.

Про розгляд справи відповідача було повідомлено ухвалою суду від 20.01.2020, направленою на адресу місця реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю "МОРБУДСЕРВІС": 01015, м. Київ, вул. Старонаводницька, буд. 8Б літера "А"), зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Згідно із ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Також, у відповідності до ч. 7 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України, у разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Ухвала суду від 20.01.2020 повернута на адресу суду поштовим відділенням зв`язку з відміткою про адресат відсутній.

Отже, за змістом пункту 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, вказана ухвала вручена відповідачу та відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи.

Відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не подав до суду відзив на позов, тобто не скористався наданим йому процесуальним правом, передбаченим статтею 178 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи вище наведене, суд прийшов до висновку, що справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини другої статті 178 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно із частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

02.08.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю "СКАЙТАУН" (позивачем, підрядник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "МОРБУДСЕРВІС" (відповідачем, замовником) укладений договір підряду № 02/08/19-1 (надалі - договір).

Відповідно до п. 1.1. договору замовник замовляє, а підрядник зобов`язується у порядку та на умовах цього договору виконати власними силами та засобами з матеріалів замовника, у відповідності до затвердженої проектної документації, з дотриманням вимог діючих законодавчих та нормативних актів, вимог ДБН та ДСТУ, вимог цього Договору повний комплекс будівельних робіт по влаштуванню фасаду (надалі іменується роботи ) на об`єкті: Будівля управління порту, м. Маріуполь, пр. Луніна, 99 (інв. № 15000) ДП Маріупольський морський торговельний порт (надалі іменується Об`єкт ), передати завершені роботи замовнику за Актом виконаних робіт (за формою КБ-2в та КБ-3), ліквідувати недоробки і дефекти, що виявлені в ході приймання робіт або в період гарантійної експлуатації Об`єкта.

Пунктом 3.1. договору передбачено, що початок робіт - підрядник зобов`язується почати роботи протягом 5-ти робочих днів з дати отримання авансу передбаченого п. 12.2. договору, та передачі будівельного майданчика в роботу. Закінчення робіт - протягом 75 календарних днів з дати початку робіт.

Згідно із п. 4.1. договору, договірна ціна робіт визначається на основі договірної ціни та є невід`ємною частиною договору і орієнтовно складає - 746 300,00 грн, в тому числі ПДВ -20% - 124 383,33 грн, та остаточно буде визначена згідно фактично виконаних робіт.

Пунктом 7.1. договору сторонами погоджено, що роботи, передбачені п. 1.2. даного договору, виконуються з матеріалів замовника, механізмами та на обладнанні підрядника. У разі поставки замовником матеріалів або обладнання він приймає їх від замовника без переходу права власності на них. Сторони мають право здійснювати зарахування зустрічних однорідних грошових вимог за отримані матеріали та виконані роботи згідно складеного протоколу.

Підрядник відповідає за якість матеріалів вимогам, установленим нормативними документами та проектною документацією, а також їх відповідність ДБН і ДСТУ України (п. 7.4. договору).

За змістом пунктів 11.1. та 11.2. договору, фінансування робіт за договором здійснюється замовником. Замовник здійснює фінансування робіт шляхом безготівкового перерахування коштів на поточний рахунок підрядника.

Відповідно до п. 12.1. договору, вартість виконаних Робіт, що підлягають оплаті визначається в межах вартості робіт, передбачених договірною ціною, із урахуванням фактично виконаних обсягів робіт та з урахуванням пункту 11.2. договору, протягом 10 робочих днів з дня підписання Акту виконаних робіт (у формі КБ-2в та КБ-3).

У пункті 12.2. договору сторони погодили, що платник здійснює попередню оплату (аванс) виконання робіт у розмірі 223 890,00 грн в т.ч. ПДВ 37 315,00 грн, що складає 30% вартості монтажних робіт відповідно до договірної ціни протягом 5-ти банківських днів з дати підписання договору, згідно з вимогами чинного законодавства України.

Приймання - передача закінчених робіт проводиться у порядку встановленому договором по Акту приймання виконаних робіт (у формі КБ-2в та КБ-3) (п. 13.1. договору).

У відповідності до п. 15.5. договору у випадку порушення погоджених строків оплати робіт, передбачених розділом 12 договору, платник сплачу підряднику пеню в розмірі 0,1% порушеної суми оплати, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період за який сплачується пеня, від вартості виконаних робіт за кожний день затримки.

Пунктом 19.1. договору визначено, що цей договір набирає чинності з дати його підписання і діє до 31 грудня 2019, але в будь-якому випадку до повного виконання сторонами зобов`язань за цим договором.

Як вбачається з позовної заяви, на виконання умов договору відповідач виконав, а позивач прийняв роботи на загальну суму 479 070,00 грн, що підтверджується актом №1 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2019 року на суму 310 110,00 грн та актом №2 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2019 року на суму 168 960,00 грн.

Вартість робіт виконаних позивачем, частково сплачена відповідачем згідно із зазначеними вище актом №1, що підтверджується платіжними дорученнями №120 від 05.08.2019, №193 від 17.09.2019.

В обґрунтування заявленого позову, позивач посилається на те, що всупереч умовам договору, відповідач не оплатив у строки встановлені договором підряду №02/08/19-1 від 02.08.2019 виконані роботи на суму 168 960,00 грн.

29.11.2019 позивач направив відповідачу претензію вих. №11/12/19-2 від 29.11.2019 з вимогою сплатити заборгованість у розмірі 168 960,00 грн за виконані роботи до Акту виконаних робіт № 2 від 09.10.2019.

Оскільки відповідач вимог позивача не задовольнив, не оплатив у строки встановлені договором виконані роботи, позивач звернувся до суду з даним позовом про стягнення 168 960,00 грн заборгованості та пені за прострочення виконання зобов`язань за договором підряду № 02/08/19-1 від 02.08.2019 у розмірі 8 711,86 грн.

Дослідивши наявні матеріали справи, оцінюючи надані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з наступних підстав.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

Частиною 1 статті 626 ЦК України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно зі ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частиною 1 статті 837 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові (ч. 2 ст. 837 Цивільного кодексу України).

Частиною першою статті 854 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов`язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.

У договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення (ч. 1 ст. 843 ЦК України).

Як підтверджено матеріалами справи, між Товариством з обмеженою відповідальністю "СКАЙТАУН" та Товариством з обмеженою відповідальністю "МОРБУДСЕРВІС" укладений договір підряду № 02/08/19-1, відповідно до умов якого замовник замовляє, а підрядник зобов`язується у порядку та на умовах цього договору виконати власними силами та засобами з матеріалів замовника, у відповідності до затвердженої проектної документації, вимог цього договору повний комплекс будівельних робіт по влаштуванню фасаду на об`єкті: Будівля управління порту, м. Маріуполь, пр. Луніна, 99 (інв. № 15000) ДП Маріупольський морський торговельний порт , передати завершені роботи замовнику за Актом виконаних робіт (за формою КБ-2в та КБ-3), ліквідувати недоробки і дефекти, що виявлені в ході приймання робіт або в період гарантійної експлуатації об`єкта.

Судом встановлено, що позивач виконав, а відповідач прийняв по договору підряду №02/08/19-1 від 02.08.2019 роботи на суму 310 110,00 грн, що підтверджується актом №1 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2019 року та роботи на суму 168 960,00 грн, що підтверджується актом №2 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2019 року.

Вказані акти підписані уповноваженими представниками позивача та відповідача без зауважень та заперечень.

Згідно із наданих позивачем платіжних доручень №120 від 05.08.2019 та №193 від 17.09.2019, Товариством з обмеженою відповідальністю "МОРБУДСЕРВІС" здійснено оплату за договором №02/08/19-1 від 02.08.2019 у сумі 310 110,00 грн.

Як підтверджено матеріалами справи, відповідач оплату за договором підряду 02/08/19-1 від 02.08.2019 здійснив частково, у зв`язку із чим, заборгованість відповідача перед позивачем становить 168 960,00 грн.

Із матеріалів справи вбачається, що позивач звертався до відповідача із претензією вих. №04/12/19-2 від 29.11.2019 про сплату заборгованості у сумі 168 960,00 грн, що підтверджено наявною у матеріалах справи копією повідомлення про вручення поштового відправлення, вказана вище претензія отримана уповноваженим представником відповідача.

При цьому, в матеріалах справи відсутні відомості щодо надання відповіді відповідачем на претензію позивача №04/12/19-2 від 29.11.2019 про сплату заборгованості за актом виконаних робіт № 2 від 09.10.2019.

Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов`язковим для виконання сторонами.

В пункті п. 12.1. договору сторони погодили, що вартість виконаних робіт, що підлягають оплаті визначається в межах вартості робіт, передбачених договірною ціною, із урахуванням фактично виконаних обсягів робіт та з рахуванням пункту 11.2. договору, протягом 10 робочих днів з дня підписання Акту виконаних робіт (у формі КБ-2в та КБ-3).

Згідно із ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Аналогічна правова норма передбачена частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України.

Згідно з ч. 1 ст. 598 ЦК України зобов`язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.

Частиною 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

У відповідності до ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Оскільки, заборгованість відповідача по договору підряду №02/08/19-1 від 02.08.2019 у сумі 168 960,00 грн належним чином доведена, доказів сплати відповідачем заборгованості матеріали справи не містять, суд дійшов висновку про задоволення позову в цій частині.

Також, позивачем здійснено нарахування пені у сумі 8 711,86 грн за період з 23.10.2019 по 23.12.2019.

В пункті 1.3. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 №14 "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов`язань" визначено, що з урахуванням приписів статті 549, частини другої статті 625 ЦК України та статті 1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань" правовими наслідками порушення грошового зобов`язання, тобто зобов`язання сплатити гроші, є обов`язок сплатити не лише суму основного боргу, а й неустойку (якщо її стягнення передбачене договором або актами законодавства), інфляційні нарахування, що обраховуються як різниця добутку суми основного боргу на індекс (індекси) інфляції, та проценти річних від простроченої суми основного боргу.

Оскільки, матеріалами справи підтверджено факт наявності прострочення відповідачем виконання грошового зобов`язання, то позивачем правомірно здійснено нарахування пені за спірний період.

Відповідно до статей 610, 611 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

За змістом з ч. 2 ст. 217 ГК України одним з видів господарських санкцій є штрафні санкції, до яких віднесено штраф та пеню (ч. 1 ст. 230 ГК України).

За приписами ч.1 ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України).

Відповідно до п. 15.5. договору, у випадку порушення погоджених строків оплати робіт, передбачених розділом 12 договору, платник сплачує підряднику пеню в розмірі 0,1% порушеної суми оплати, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період за який сплачується пеня, від вартості виконаних робіт за кожний день затримки.

Частиною 6 статті 232 ГК України передбачено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Розрахунок пені у сумі 8 711,86 грн, нарахованої за період з 23.10.2019 по 23.12.2019 на суму невиконаних робіт у розмірі 168 960,00 грн, є арифметично вірним, у зв`язку із чим суд задовольняє позов у цій частині.

Частиною 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Приписами ст. ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Згідно із ст. ст. 78, 79 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи встановлені вище судом обставини, суд задовольняє позов Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАЙТАУН" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "МОРБУДСЕРВІС" 177671,86 грн, з яких: 168960 грн. - сума основного боргу, 8711,86 грн - пеня за прострочення виконання зобов`язань.

Судовий збір за розгляд справи відповідно до ст. 129 ГПК України покладається на відповідача.

Керуючись ст. ст. 73-74, 76-79, 86, 129, 233, 237-238, 242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "МОРБУДСЕРВІС" (01015, м. Київ, вулиця Старонаводницька, будинок 8Б літера "А", ідентифікаційний код 42523658) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАЙТАУН" (03110, м. Київ, вул. Олександра Пироговського, будинок 19, корпус 4, ідентифікаційний код 38779085) основну заборгованість у сумі 168 960,00 грн, пеню у сумі 8 711,86 грн та судовий збір у сумі 2 665,08 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено у порядку і строк, встановлені ст.ст. 256, 257 ГПК України.

Дата складення повного тексту рішення: 20.03.2020.

Суддя О.В. Гулевець

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.03.2020
Оприлюднено23.03.2020
Номер документу88324182
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/18711/19

Рішення від 20.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гулевець О.В.

Ухвала від 20.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гулевець О.В.

Ухвала від 03.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гулевець О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні