Рішення
від 18.03.2020 по справі 499/220/20
ІВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Іванівський районний суд Одеської області

Іванівський районний суд Одеської області

Справа № 499/220/20

Провадження № 2-о/499/16/20

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

18 березня 2020 року смт. Іванівка

Іванівський районний суд Одеської області в складі: головуючого судді Погорєлова І.В., за участю секретаря судового засідання Дібрової О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Іванівка Іванівського району Одеської області в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , зацікавлена особа: Бузинівська сільська рада Іванівського району Одеської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу

В С Т А Н О В И В :

Заявник звернувся до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 .

Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина. Заявник є спадкоємцем за законом.

Заявник звернула до нотаріуса з заявою при прийняття спадщини, однак отримати свідоцтво про право на спадщину вона не може, оскільки у державному акті на право приватної власності на землю при написанні прізвища його батька було допущено помилку, а саме вказано невірно прізвище ОСОБА_1 , замість вірного ОСОБА_1 .

Отже, у позасудовому порядку усунути дані розбіжності неможливо, оскільки відповідно дост.25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті, тому вносити зміни до правовстановлюючих документів на ім`я її чоловіка неможливо.

В судове засідання заявник не з`явився, проте надав до суду заяву про слухання справи у його відсутність, на позовних вимогах наполягав.

Представник зацікавленої особи у судове засідання не з`явився, проте надав заяву про розгляд справи у його відсутність.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд дослідивши матеріали справи, встановивши зазначені факти та обставини, які дають підстави для задоволення заявлених вимог, вважає, що заява підлягає задоволенню виходячи з наступного.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть.

Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з земельної ділянки площею 7,69 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Бузинівської сільської ради Іванівського району Одеської області, що підтверджується копією державного акту.

Заявник є спадкоємцем померлого за законом, оскільки є його рідним сином, що підтверджується копією свідоцтва про народження.

Однак, отримати свідоцтво про право на спадщину заявник не може, у зв`язку з тим, що в правовстановлюючому документі, який підтверджує право померлого на земельну ділянку було допущено помилку у написанні прізвища, та виправити її на даний час не можливо, у зв`язку з припиненням правоздатності померлої особи.

Згідно п.6 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або паспорті.

Згідно з п.12постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31 березня 1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення при розгляді справи про встановлення відповідно до п.6 ч.1ст.315ЦПК України факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої , зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаним у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документу, в якому допущені помилки у прізвищі, імені по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявнику подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація , яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.

Встановлення даного факту необхідне заявнику для прийняття спадщини.

Факт наявності описки у державному акті підтверджується витягом з Державного земельного кадастру, відповідно до якого земельна ділянка площею 7,69 га, кадастровий номер 5121881200:01:001:0177, який збігається з кадастровим номером, що зазначений у державному акті, належить ОСОБА_2 .

Таким чином, суд приходить до висновку, що обставини, на які посилався заявник, обґрунтовуючи свої вимоги, доведені в судовому засіданні належними та допустимими доказами у відповідності до ст.ст.12, 76 ЦПК України.

За таких обставин суд вважає за необхідне винести рішення, яким встановити, що Державний акт на право приватної власності на землю серії Р1 №483050, виданий на ім`я ОСОБА_2 належить померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Керуючись ст.ст. 12, 247, 264, 265, 315 ЦПК України,п.12постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31 березня 1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення суд

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 ), зацікавлена особа: Бузинівська сільська рада Іванівського району Одеської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 Державного акту на право приватної власності на землю серії Р1 №483050, що виданий на ім`я ОСОБА_2 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

СуддяІ. В. Погорєлов

СудІванівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення18.03.2020
Оприлюднено22.03.2020
Номер документу88331545
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —499/220/20

Рішення від 18.03.2020

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 28.02.2020

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні