Рішення
від 19.03.2020 по справі 528/170/20
ГРЕБІНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Гребінківський районний суд Полтавської області


Справа №: 528/170/20

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

19 березня 2020 року м. Гребінка

19 березня 2020 року Гребінківський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Татіщевої Я.В., секретаря Коваленко О.В., розглянувши у приміщенні суду м. Гребінка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Гребінківської міської ради Полтавської області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки в порядку спадкування за законом,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду із позовом до Гребінківської міської ради Полтавської області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки в порядку спадкування за законом, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що розпорядженням Гребінківської районної державної адміністрації №354 від 18.07.2012 року з послідуючими змінами згідно розпоряджень РДА №208 від 07.09.2015 року, №22 від 26.01.2017 року та №313 від 04.12.2017 року, матері позивача ОСОБА_2 було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,78 га для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів Слободо-Петрівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області.

Вказує, що на підставі вищевказаних документів ОСОБА_2 розпочала процедуру приватизації земельної ділянки в межах норм безоплатної передачі земельної ділянки у власність із земель державної власності. Нею було виготовлено проект землеустрою та зареєстровано в Державному земельному кадастрі земельну ділянку площею 1,7800 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Слободо-Петрівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області.

Зазначає, що у зв`язку з тим, що Слободо-Петрівська сільська рада увійшла до ОТГ Гребінківської міської ради Полтавської області 21.06.2018 року, у відомості про земельну ділянку, які містяться в державному земельному кадастрі, було внесено зміни, а саме, змінено форму власності із державна на комунальна . ІНФОРМАЦІЯ_1 мати позивача ОСОБА_2 померла, за час свого життя вона не встигла закінчити процедуру приватизації земельної ділянки та отримати її у власність шляхом державної реєстрації права власності на земельну ділянку.

Вказує, що з метою отримання свідоцтва про право на спадщину за законом на вищевказану земельну ділянку, позивач як спадкоємиця за законом першої черги, вчасно звернулася до Гребінківської державної нотаріальної контори, проте, у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом державний нотаріус їй відмовив, у зв`язку з тим, що на вказану спадкову земельну ділянку відсутній документ, який би посвідчував зареєстроване право власності спадкодавця.

Просить суд визнати за позивачем право на завершення приватизації земельної ділянки, з подальшим оформленням правовстановлюючого документу, який посвідчує право власності, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Позивач та її представник у судове засідання не з`явились, надавши до суду письмову заяву про розгляд справи за їхньої відсутності, у якій позовні вимоги підтримали.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, надавши до суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, у якій позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у разі визнання позову відповідачем в порядку, встановленому ст.206 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи в межах наданих письмових доказів, суд приходить до висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивача, спадкодавець ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , яке видане Гребінківським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Полтавській області від 04.07.2018 року, актовий запис №147 (а.с.14).

За час свого життя спадкодавець ОСОБА_2 отримала дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,78 га. для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів Слободо-Петрівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, що підтверджується розпорядженням Гребінківської районної державної адміністрації №354 від 18.07.2012 року з послідуючими змінами згідно розпоряджень РДА №208 від 07.09.2015 року, №22 від 26.01.2017 року та №313 від 04.12.2017 року (а.с. 24-27).

Із матеріалів справи, вбачається, що ОСОБА_2 було виготовлено проект землеустрою та зареєстровано в Державному земельному кадастрі земельну ділянку площею 1,7800 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Слободо-Петрівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, що підтверджується витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 17.03.2016 року (а.с.18-20).

21.06.2018 року у відомості про земельну ділянку, які містяться в державному земельному кадастрі було внесено зміни, а саме, змінено форму власності із державна на комунальна , що підтверджується витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 21.06.2018 року (а.с.21-23).

Згідно листа - роз`яснення від 24.05.2019 року № 198/02-14, виданого приватним нотаріусом Гребінківського районного нотаріального округу Іщенко І.М., вбачається, що ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку, що розташована на території Слободо-Петрівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, відмовлено у зв`язку з тим, що на вказану спадкову земельну ділянку відсутній документ, який би посвідчував зареєстроване право власності спадкодавця (а.с. 9).

Відповідно до ст.116 ЗК України, набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Згідно ч.1 ст. 131 ЗК України, громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод.

Відповідно до ст. 125 ЗК України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Відповідно до ст.1217 Цивільного кодексу України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Відповідно до ст. 1218 Цивільного кодексу України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

За приписами ч.1 ст.1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

У перехідних положеннях ЗК України визначено, що у разі коли спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно до ст. 125 ЗК України, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, а органами місцевого самоврядування відмовлено у завершенні процедури приватизації, то спадкоємці мають звертатися до суду із позовами про визнання права на завершення приватизації та одержання документу, який посвідчує право власності на землю на ім`я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку.

Згідно з п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 р. № 7 Про судову практику у справах про спадкування - при відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

У відповідності ч. 1 ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 116, 131, 125 Земельного кодексу України, Перехідних положень Земельного кодексу України, ст.ст. 15, 16, 328, 392, 1216 - 1218, 1225, 1269 Цивільного кодексу України, ст. ст. 12, 13, 81, 89, 141, 200, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування , суд,

У Х В А Л И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Гребінківської міської ради Полтавської області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки в порядку спадкування за законом - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , право на завершення приватизації земельної ділянки, загальною площею 1,7800 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Слободо-Петрівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, кадастровий номер 5320884900:00:001:1089, з подальшим оформленням правовстановлюючого документа, який посвідчує право власності в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду Полтавської області через Гребінківський районний суд Полтавської області протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Я. В. Татіщева

СудГребінківський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення19.03.2020
Оприлюднено23.03.2020
Номер документу88336469
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —528/170/20

Рішення від 19.03.2020

Цивільне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Татіщева Я. В.

Ухвала від 04.03.2020

Цивільне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Татіщева Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні