Рішення
від 10.03.2020 по справі 607/21144/19
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10.03.2020 Справа №607/21144/19

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі

головуючого судді Грицака Р.М.

за участю секретаря с/з Лобач І.В.

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача Притули О.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Споживчого кооперативу Степана Бандери про визнання права на вступ до членів кооперативу та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

05.09.2019 позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до відповідача Споживчого кооперативу Степана Бандери (далі СК Степана Бандери ) про визнання права на вступ до членів кооперативу та зобов`язання вчинити певні дії. В обґрунтування заявлених вимог вказує на те, що 19 квітня 2007 року між ним ОСОБА_2 та Приватним підприємством Тернопільська фірма Будівельник було укладено договір про вступ у пайове будівництво за адресою: АДРЕСА_1 . За умовами зазначеного Договору, йому, як пайовику, повинна була перейти у власність двохкімнатна квартира АДРЕСА_2 на шостому поверсі другого під`їзду, загальною площею 75,77 кв.м. Планове закінчення будівництва та здача будинку в експлуатацію, у відповідності до умов Договору - 2010 рік. На виконання умов укладеного договору, ним було внесено на розрахунковий рахунок забудовника в якості оплати вартості квартири кошти у розмірі 207 408 грн. і викуплено 79,4 кв.м. що становить 100% вартості квартири. 30 вересня 2011 року рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області у справі № 2-7350/11 р. визнано за ОСОБА_2 майнове право на двохкімнатну квартиру за АДРЕСА_3 .

27.12.2011 року Ухвалою господарського суду зобов`язано - Товариство з обмеженою відповідальністю Ласка Лізинг , подати до офіційних друкованих органів Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України оголошення про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства Тернопільська фірма Будівельник . Внаслідок цього, Приватне підприємство Тернопільська фірма Будівельник , в порушення умов укладеного договору, право власності на об`єкт нерухомості (квартиру АДРЕСА_2 ), що є предметом вищевказаного договору, не передало, будівництво у встановлений договором строк не здійснило, чим унеможливило набуття ним, ОСОБА_3 , у власність об`єкта будівництва (квартири АДРЕСА_2 , загальною площею 79,4 кв. м.), який належить йому за умовами укладеного між сторонами договору.

В квітні 2017 року йому стало відомо про те, що в 2011 році особами у котрих були укладені договори з Приватним підприємством Тернопільська фірма Будівельник , було створено Споживчий кооператив Степана Бандери (код ЄДРПОУ 37802296). Метою діяльності Споживчого кооперативу Степана Бандери є здійснення добудови будівель по АДРЕСА_1 (яке зупинилось внаслідок порушення справи про банкрутство ПП Тернопільська фірма Будівельник ). З огляду на те, що він ОСОБА_2 має законодавчо визначене право вступу до Споживчого кооперативу Степана Бандери , оскільки перебуває у такому ж становищі як і усі члени кооперативу, у яких були укладені тотожні договори з ПП Тернопільська фірма Будівельник та його майнові права на квартиру уже визнанні в судовому порядку, він в усному порядку, звернувся до керівництва Споживчий кооператив Степана Бандери з проханням повідомити про умови вступу, передбачені статутом кооперативу та прийняти його до його членів. Оскільки його усне звернення було проігноровано та жодних дій з боку кооперативу вчинено не було, 05 грудня 2018 року ним було надіслано рекомендованим листом заяву про вступ у споживчий кооператив Степана Бандери від 03.12.2018 року з додатками до неї.

У відповіді від 21.12.2018 року, СК Степана Бандери зазначило, що надіслана ним заява буде розглянута відповідно до вимог Статуту Кооперативу на черговому засіданні правління з наступним винесенням даного питання на затвердження загальними зборами Кооперативу. 07.02.1019 він знову звернувся до Кооперативу з проханням повідомити його про результати розгляду заяви про вступ до СК Степана Бандери . Однак, станом на день подання позову жодних дій зі сторони СК Степана Бандери вчинено не було та відповіді йому не надано. Тривале невизнання та ігнорування відповідачем його права на вступ до Споживчого кооперативу Степана Бандери вважає порушення його прав передбачених Законом України Про кооперацію . Оскільки право членства в кооперативі настає з часу прийняття загальними зборами пайовиків відповідного рішення про прийняття особи в члени кооперативу, просить суд зобов`язати Споживчий кооператив Степана Бандери визнати право на вступ до членів кооперативу ОСОБА_2 та зобов`язати відповідача у строк протягом 1 (одного) місяця винести на розгляд порядку денного загальних зборів кооперативу питання про вступ ОСОБА_2 до складу Споживчого кооперативу Степана Бандери .

Ухвалою судді від 24.09.2019 відкрито провадження у справі та призначено справу до підготовчого судового розгляду.

28.11.2019 року представник відповідача Степана Бандери подав суду відзив на позовну заяву в якій позову не визнав посилаючись на те, що після порушення 26.04.2011 р. Господарським судом Тернопільської області провадження у справі про банкрутство ПП Тернопільська фірма Будівельник стало зрозуміло, що ні підприємство - забудівник, ні влада не збираються завершувати будівництво вказаних об`єктів та не збираються повертати людям вкладені та втрачені кошти. У результаті цього фізичними особами-дольовиками (які внесли в ПП ТФ Будівельник та ПП ГЕО-2004 кошти та на цій підставі за ними рішеннями судів визнані майнові права на оплачені площі) 14.07.2011 р. створено та зареєстровано Споживчий Кооператив Степана Бандери , з метою завершення будівництва об`єктів за адресою АДРЕСА_4 та набуття у власність оплачених ними квартир (приміщень). Члени кооперативу продовжили будівництво об`єктів за вказаною адресою власними силами та за власні повторно надані кошти. Споживчий Кооператив Степана Бандери не є правонаступником ПП ТФ Будівельник .Станом на сьогодні зобов`язання перед позивачем має ПП ТФ Будівельник , який не виконав їх. Відтак вважає, що Кооператив станом на сьогодні не має перед ОСОБА_2 жодних зобов`язань. Крім того зазначає, що додані до позову копії квитанцій не є допустимими доказами, оскільки не відповідають формі встановленій законом для оформлення вказаного документу, а саме печатка проставлена на аркуш квитанції в повному обсязі, замість проставлення частково на корінець, який залишається у видавника документу, а частково на квитанцію. На цій підставі, вважає, що права позивача відповідачем не порушені, у зв`язку з чим просить в задоволенні позову відмовити.

09.12.2019 року позивач подав суду заперечення на відзив в якому вказує на те, що він має законодавчо визначене право вступу до Споживчого кооперативу Степана Бандери , оскільки перебуває у такому ж становищі як і усі члени кооперативу, у яких були укладені тотожні договори з ПП Тернопільська фірма Будівельник , та його майнові права на квартиру уже визнані в судовому порядку рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області у справі № 2-7359/11 р від 30 вересня 2011 року. Однак відповідач в порушення Закону України Про інформацію , Закону України Про доступ до публічної інформації , Закону України Про звернення громадян та Закону України Про кооперацію не розглядає подану ним заяву. Крім того звертає увагу суду на те, що йому стало відомо про заснування Кооперативу лише у квітні 2017 року, що унеможлювало вчинення ним будь-яких дій до цього часу для вступу у Кооператив та надання допомоги у продовженні незавершеного будівництва. Оскільки, станом на сьогоднішній день право ОСОБА_2 на вступ до Споживчого кооперативу Степана Бандери не визнане відповідачем, вважає належним способом захисту його прав буде визнання такого права у судовому порядку. Твердження відповідача, що додані до позову копії квитанцій не є допустимими доказами вважає помилковим, оскільки на підставі даних квитанцій та договору про вступ у пайове будівництво 30 вересня 2011 року Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області у справі № 2-7359/11 ухвалено рішення про визнання за ним майнових прав на квартиру за адресою: АДРЕСА_4 В АДРЕСА_1 .

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 - адвокат Бачинська Т.П. позовні вимоги підтримала в повному обсязі, покликаючись на мотиви викладені в позовній заяві, запереченні на відзив, та просить позов задовольнити.

В судовому засіданні представник відповідача Споживчого кооперативу Степана Бандери адвокат Притула О.Б. позовні вимоги не визнала та просить в задоволенні позову відмовити, покликаючись на мотиви викладені в відзиві на позовну заяву. Крім того вказує на те, що постановою Господарського суду від 03.04.2012 року позивача визнано кредитором відносно боржника ПП ТФ Будівельник , а відтак вважає, що свої права на сплачені кошти за договором пайової участі позивач же захистив.

Заслухавши пояснення сторін, з`ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав:

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно з ч. ч. 1,2 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.

Частина 3 ст. 12 ЦПК України передбачає, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Частина 1 ст.81 ЦПК України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч.6 ст.81 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ч.1 ст.89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

19 квітня 2007 року між ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , паспорт серія НОМЕР_2 , виданий Тернопільським МВ УМВС України в Тернопільській області 22 травня 2002 року) та Приватним підприємством Тернопільська фірма Будівельник було укладено договір про вступ у пайове будівництво за адресою: АДРЕСА_1 .

За умовами зазначеного Договору, ОСОБА_2 як пайовику, повинна була передана у власність двохкімнатна квартира АДРЕСА_2 на шостому поверсі другого під`їзду, загальною площею 75,77 кв.м. Планове закінчення будівництва та здача будинку в експлуатацію, у відповідності до умов Договору - 2010 рік. Попередня вартість квартири становить 297 408, 00 грн.

30 вересня 2011 року рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області у справі № 2-7350/11 р. визнано за ОСОБА_2 майнове право на двохкімнатну квартиру за АДРЕСА_3 .

Постановляючи вказане рішення, суд встановив, що на виконання умов укладеного договору від 19 квітня 2007 року, ОСОБА_2 вніс на розрахунковий рахунок забудовника ПП Тернопільська фірма Будівельник в якості оплати вартості квартири кошти у розмірі 297 408 грн., що становить 100% вартості квартири.

Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 27.04.2012 року визнано Споживчий кооператив Степана Бандери , м. Тернопіль, вул. Коновальця, 4/47 у справі № 10/Б-5022/1319/2011 конкурсним кредитором відносно боржника: Приватного підприємства "Тернопільська фірма "Будівельник", м. Тернопіль, вул. Миру, 3а, код ЄДРПОУ 30066909 в сумі 27 435 363 грн. та включити в Реєстр вимог кредиторів. Черговість задоволення грошових вимог кредитора: четверта.

За умовами ч.5 ст. 82 ЦПК України, обставини, встановлені стосовно певної особи рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, проте можуть бути у загальному порядку спростовані особою, яка не брала участі у справі, в якій такі обставини були встановлені.

Згідно Статуту СК Степана Бандери (в редакції затвердженій рішенням загальних зборів членів СК Степана Бандери від 09.12.2016 року), кооператив створений його засновниками на добровільних засадах у відповідності з чинним законодавством, на підставі рішення Установчих зборів (протокол від 04.07.2011 року).

Відповідно до положень п. 2.1., 2.2 Статуту, Кооператив створюється для обслуговування своїх членів на засадах взаємодопомоги та економічного співробітництва. Метою діяльності Кооперативу є задоволення економічних, соціальних та інших потреб членів Кооперативу, в тому числі тих, що випливають із зобов`язальних відносин між членом кооперативу та Приватним підприємством ТФ Будівельник ( код ЄДРПОУ 30066909), ПП ГЕО- 2004 ( код ЄДРПОУ 21167827) та іншими особами стосовно будівництва розташованого за адресою м. Тернопіль, проспект Ст. Бандери, 83 - багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення, стоянками для автомобілів, творчими майстернями (блоки А,Б,В).

За умовами п. 4.1 Статуту, членами Кооперативу можуть бути фізичні та юридичні особи, що уклали із ПП ТФ Будівельник , ПП ГЕО-2004 договір про пайову участь в будівництві об`єкту нерухомого майна, стосовно будівництва багатоповерхових будинків з вбудованими приміщеннями громадського призначення, стоянками для автомобілів, творчими майстернями (блоки А,Б,В) по АДРЕСА_4 .

Пунктами 4.4, 4.5 Статуту, за рішенням Загальних зборів членів Кооперативу до його складу можуть прийматися інші особи як члени Кооперативу, або як асоціаційні члени Кооперативу. Вступ до членів Кооперативу здійснюється на підставі поданої заяви до Правління Кооперативу. Член Кооперативу вносить внески (вступний, пайовий, членські, цільові), а асоціаційований член вносить внески (пайовий, членські, пайові).

За умовами п.4.6, п.15.5 Статуту, Правління Кооперативу вносить на затвердження Загальних Зборів членів Кооперативу рішення про прийняття до Кооперативу нових членів. Рішення Правління Кооперативу про прийняття до Кооперативу підлягає схваленню Загальними зборами членів Кооперативу. З моменту прийняття Правлінням Кооперативу такого рішення та до моменту його підтвердження Загальними зборами Кооперативу, така особа має тіж права і обов`язки, що й інші члени Кооперативу (крім осіб, що бажають набути статусу асоційованого члена Кооперативу).

Чергові Загальні збори членів Кооперативу скликаються Правлінням або Головою Кооперативу у разі потреби, але не рідше одного разу на рік (пункт 14.4 Статуту).

Заявою від 03.12.2018 року ОСОБА_2 просив Споживчий кооператив Степана Бандери прийняти його у члени даного кооперативу. Вказана заява разом із Договором дольової участі укладеного 19.04.2011 року із ПП ТФ Будівельник та рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 30.09.2011 року надіслано поштовою кореспонденцією на адресу СК Степана Бандери за адресою АДРЕСА_1 Коновальця, 4/47.

Листом від 21.12.1018 року в.о. голови СК Степана Бандери В.С. Думанець повідомив ОСОБА_2 проте, що його заява від 03.12.2018 року про прийняття у члени кооперативу відповідно до вимог Статуту Кооперативу буде розглянута на черговому засіданні правління з наступним винесенням її на затвердження загальних зборів членів СК Степана Бандери . Про результати прийнятих рішень буде повідомлено додатково.

06.02.2019 року ОСОБА_2 подав СК Степана Бандери письмовий запит про надання інформації щодо прийняття рішення за його завою від 03.12.2018 року про прийняття у члени Кооперативу.

Відповіді на вказаний лист ОСОБА_2 від СК Степана Бандери сторонами суду не представлено.

В обґрунтування позову позивач посилається на порушення відповідачем Закону України Про інформацію (№2657-XII), Закону України Про доступ до публічної інформації (№2939-VI) та Закону України Про звернення громадян № 393/96-ВР.

Однак до спірних відносин, які виникли між сторонами Закон Про інформацію , Закон України Про доступ до публічної інформації та Закон України Про звернення громадян не можуть бути застосовані.

Відповідно до ст. 302 Цивільного кодексу України та ст. 9 Закону України Про інформацію всі громадяни України мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів.

Згідно ст. 10 Закону України Про доступ до публічної інформації , розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов`язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до ч. 3 ст. З Закону №393/96-ВР заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності.

Тож, Закони №2657-XII, №2939-VI, №393/96-ВР встановлюють загальний порядок розгляду звернень, заяв (клопотань) громадян та надання інформації органами державної влади і місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об`єднаннями громадян або посадовими особами.

У свою чергу, Закон України Про кооперацію №1087-ІV та Закон України "Про споживчу кооперацію" 2265-ХІІ є спеціальними законами, що регулюють діяльність кооперативних організацій, у тому числі з питань, пов`язаних зі вступом фізичних та юридичних осіб до кооперативу (споживчого товариства).

Законами № 1087-ІV та №2265-ХІІ кооперативу (споживчому товариству) делеговане право самостійно визначати в його установчих документах умови та порядок вступу до кооперативу (споживчого товариства), у тому числі порядок розгляду відповідних заяв осіб, які виявили бажання вступити до кооперативу (споживчого товариства), як складової частини процедури розгляду питання про членство (ст. 11, абз. 5 ч. 21 ст. 8 Закону № 1087-IV, ч. 2 ст. 5 Закону № 2265-ХІІ).

Рішення, дії чи бездіяльність кооперативу (споживчого товариства) можуть бути оскаржені в судовому порядку відповідно до ст. 55 Конституції України.

Таким чином, Законами №2657-XII, №2939-VI, №393/96-ВР та Законами № 1087-ІV, №2265-ХІІ врегульовані різні суспільні відносини.

Заява позивача ОСОБА_2 від 03.12.2018 не є зверненням громадян у розумінні Закону № 393/96-ВР і розглядається за правилами, встановленими Законом України Про кооперацію і Статутом Відповідача.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про кооперацію , кооперація - система кооперативних організацій, створених з метою задоволення економічних, соціальних та інших потреб своїх членів.

Відповідно до положень ст. 2 Закону України Про кооперацію , пай - майновий поворотний внесок члена (асоційованого члена) кооперативу у створення та розвиток кооперативу, який здійснюється шляхом передачі кооперативу майна, в тому числі грошей, майнових прав, а також земельної ділянки; вступний внесок - грошовий чи інший майновий неповоротний внесок, який зобов`язана сплатити особа у разі вступу до кооперативної організації.

Статтею 6 Закону України Про кооперацію визначено, що кооператив є первинною ланкою системи кооперації і створюється внаслідок об`єднання фізичних та/або юридичних осіб на основі членства для спільної господарської та іншої діяльності з метою поліпшення свого економічного стану. Відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи поділяються на такі типи: виробничі, обслуговуючі та споживчі. За напрямами діяльності кооперативи можуть бути сільськогосподарськими, житлово-будівельними, садово-городніми, гаражними, торговельно-закупівельними, транспортними, освітніми, туристичними, медичними тощо. Кооператив є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків та може мати печатки.

За змістом ст. 11 Закону України Про кооперацію , вступ до кооперативу здійснюється на підставі письмової заяви. Особа, яка подала заяву про вступ до кооперативу, вносить вступний внесок і пай у порядку та розмірах, визначених його статутом. Рішення правління чи голови кооперативу про прийняття до кооперативу підлягає затвердженню загальними зборами його членів. Порядок прийняття такого рішення та його затвердження визначається статутом кооперативу.

Згідно ст. 15 Закону України Про кооперацію , вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу. До компетенції загальних зборів членів кооперативу належить, зокрема, затвердження рішення правління або голови правління про прийняття нових членів та припинення членства.

Відповідно до ст. 19-1 Закону України Про кооперацію , член житлово-будівельного, дачно-будівельного, гаражно-будівельного, житлового, дачного, гаражного чи іншого відповідного кооперативу має право володіння, користування, а за згодою кооперативу - і розпоряджання квартирою, дачею, гаражем, іншою будівлею, спорудою або приміщенням кооперативу, якщо він не викупив це майно. У разі викупу квартири, дачі, гаража, іншої будівлі, споруди або приміщення член житлово-будівельного, дачно-будівельного, гаражно-будівельного, житлового, дачного, гаражного кооперативу чи іншого відповідного кооперативу стає власником цього майна. Право власності на таке майно у члена кооперативу виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.

З аналізу положень другого речення частини першої , частини другої статті 47 Основного Закону України випливає, що право на житло може бути реалізоване у спосіб будівництва житла, придбання його у власність або взяття в оренду.

Реалізація права на вступ до житлово-будівельного кооперативу, є способом конституційного права на житло, шляхом участі особи у такому кооперативі.

В судовому засіданні встановлено, що майнові права позивача ОСОБА_2 на двохкімнатну квартиру за АДРЕСА_3 уже визнані в судовому порядку рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області у справі № 2-7359/11 р від 30 вересня 2011 року, яке набрало законної сили.

Відтак позивач ОСОБА_2 має право вступу до Споживчого кооперативу Степана Бандери , оскільки як і інші члени кооперативу, уклав договір з ПП Тернопільська фірма Будівельник , який не був визнаний недійсним.

У зв`язку з необхідністю захисту своїх майнових прав на квартиру, що знаходиться в багатоквартирному житловому будинку за адресою АДРЕСА_4 позивач у встановленому чинним законодавством порядку, подав 03.12.2018 року до Споживчого кооперативу Степана Бандери письмову заяву про прийняття його у члени Кооперативу.

Станом 10.03.2020 року суду не надано доказів прийняття Правлінням Кооперативу рішення за завою позивача від 03.12.2018 року про прийняття чи відмову у прийняті ОСОБА_2 у члени Кооперативу.

Таким чином судом встановлено, що з моменту подання позивачем до Споживчого кооперативу Степана Бандери письмової заяви від 03.12.2018 року про прийняття його у члени Кооперативу минуло більше року, однак Правлінням Кооперативу не виносилося на затвердження чергових Загальних Зборів членів Кооперативу (які скликаються не рідше одного разу на рік) рішення про прийняття до нових членів Кооперативу позивача ОСОБА_2 .

Відтак, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_2 від 03.12.2018 року про вступ у члени Кооперативу не розглянута в порядку визначеному Законом України Про кооперацію та Статутом СК Степана Бандери .

Ігнорування Споживчим кооперативом Степана Бандери заяви ОСОБА_2 про вступ у СК Степана Бандери веде до порушення прав позивача на вступ до Споживчого кооперативу, та створює перешкоди для його реалізації майнових прав на квартиру, що знаходиться в багатоквартирному житловому будинку за адресою АДРЕСА_4 .

Твердження представника відповідача на те, що позивач ОСОБА_2 був визнаний кредитором відносно боржника ПП ТФ Будівельник , а відтак свої права на сплачені кошти за договором пайової участі уже захистив, суд оцінює критично, оскільки визнання позивача кредитором боржника ПП ТФ Будівельник не позбавляє позивача права бути членом Споживчого кооперативу Степана Бандери .

Окрім того суд зауважує, що в матеріалах відсутнє відповідне судове рішення про визнання позивача кредитором відносно боржника ПП ТФ Будівельник .

Суд відхиляє посилання представника відповідача на відсутність у Кооперативу зобов`язань перед ОСОБА_2 оскільки метою діяльності СК Степана Бандери є задоволення економічних, соціальних та інших потреб членів Кооперативу, в тому числі тих, що випливають із зобов`язальних відносин між членом кооперативу та Приватним підприємством ТФ Будівельник стосовно будівництва розташованого за адресою АДРЕСА_1 , АДРЕСА_4 Бандери, 83 - багатоквартирного житлового будинку, а реалізація права позивача на вступ до кооперативу, є способом конституційного права на житло, шляхом участі особи у такому кооперативі.

На підставі вищевикладеного, виходячи з принципів правової визначеності та рівності прав усіх учасників цивільно-правових відносин, закріплених в частині 1 статті 1 Цивільного кодексу України , суд приходить до висновку, що бездіяльність відповідача грубо порушує право позивача на реалізацію права позивача на захист його майнових прав шляхом вступу до СК Степана Бандери , а тому позовні вимоги слід задовольнити частково зобов`язавши Споживчий кооператив Степана Бандери винести на розгляд порядку денного чергових загальних зборів кооперативу питання про вступ ОСОБА_2 до складу Споживчого кооперативу Степана Бандери .

В частині вимог про зобов`язання Споживчого кооперативу Степана Бандери визнати право ОСОБА_2 на вступ до членів кооперативу слід відмовити, оскільки відповідачем не було прийнято рішення про відмову у прийнятті позивача у члени Кооперативу, а відтак вказана вимога є передчасною.

В силу дії ст. 141 ЦПК України до стягнення з відповідача підлягає розмір судових витрат, сплачених позивачем при зверненні з заявою до суду.

У зв`язку з наведеним, з відповідача підлягають стягненню на користь позивача 768,40 грн. судового збору.

Керуючись ст.ст. 4 , 11 , 12 , 13 , 76-8 2, 89 , 141 , 258 , 259 , 263-265 , 268 ЦПК України , суд, -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_2 до Споживчого кооперативу Степана Бандери про визнання права на вступ до членів кооперативу та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Зобов`язати Споживчий кооператив Степана Бандери винести на розгляд порядку денного чергових загальних зборів кооперативу питання про вступ ОСОБА_2 до складу Споживчого кооперативу Степана Бандери .

Стягнути з Споживчого кооперативу Степана Бандери в користь ОСОБА_2 768 грн. 40 коп. судового збору.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду у 30-денний строк з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручену у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації с. Загір`я Зборівський район Тернопільська область.

Відповідач: Споживчий кооператив Степана Бандери , код ЄДРПОУ 37802296, місцезнаходження м. Тернопіль, вул. Коновальця, 4/47.

Повний текст рішення суду складено 20.03.2020 року.

Головуючий суддяР. М. Грицак

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення10.03.2020
Оприлюднено23.03.2020
Номер документу88343253
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —607/21144/19

Рішення від 10.03.2020

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Грицак Р. М.

Рішення від 10.03.2020

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Грицак Р. М.

Ухвала від 24.09.2019

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Грицак Р. М.

Ухвала від 09.09.2019

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Грицак Р. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні