ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
23 березня 2020 рокуСправа № 912/1183/20
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М., розглянувши матеріали за заявою кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕКТР-АГРО» (далі - ТОВ «СПЕКТР-АГРО» ), код ЄДР 36348550, 04112, 08702, Київська область, м. Обухів, вул. Промислова, 20
про відкриття провадження у справі про банкрутство Селянського (фермерського) господарства "Кирстя Олександр Леонідович" (далі - СФГ "КИРСТЯ О.Л."), код ЄДР 30746555, 26210, Кіровоградська область, Маловисківський район, с. Первомайське (Первомайська с/рада),
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду 18.03.2020 надійшла заява №б/н від б/н кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство СФГ "КИРСТЯ О.Л.", обґрунтована наявністю безспірних невиконаних грошових зобов`язань боржника перед кредитором в загальній сумі 61 015, 82 грн, разом з тим прохальна частина такої заяви, по між іншим, містить вимогу визнати ТОВ «СПЕКТР-АГРО» кредитором боржника на суму 124 542, 82 грн.
Розглянувши зазначену заяву, господарський суд дійшов висновку, що така заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
За ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства - провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законами України.
Господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 ГПК України, з урахуванням вимог цього Кодексу. (ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства)
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Статтями 162, 164 ГПК України та ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви (заяви) та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
У відповідності до вимог п. 8, 9, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява, зокрема, повинна містити:
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). (ч. 2 ст. 164 ГПК України)
Разом з тим, як вбачається зі змісту заяви, кредитором зазначеної інформації в заяві не викладено. Не містять відомостей, визначених в п. 8, 9, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України, також додані кредитором до заяви в копіях документи.
Відповідно до ч. 1-5 ст. 91 ГПК України - письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів передбачений пунктом 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 №55. Згідно з вказаним стандартом, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Кредитором до заяви додані ксерокопії документів, які не завірені належним чином, та витяги з різних реєстрів. При цьому, посилання кредитора на відкритість, безоплатність, загальнодоступність, тощо, відносно доданих до заяви документальних доказів, не ґрунтується на діючих нормах процесуального права.
Більше того, за ст. 74 ГПК України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
За ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства - до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються, зокрема, докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.
Станом на 01.01.2020 сума авансування винагороди арбітражному керуючому (три розміри мінімальної заробітної плати за три місяці) складає - 42 507, 00 грн, розмір судового збору, який підлягає сплаті за подачу до господарського суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство (10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб) станом на 01.01.2020 становить 21 020, 00 грн.
До заяви кредитора, докази сплати судового збору та авансування винагороди арбітражному керуючому не додано, вказана обставина підтверджується актом №128 від 18.03.2020 загального відділу (канцелярія) Господарського суду Кіровоградської області.
Крім цього, заява кредитора, крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті. (абз. 1 ч. 3 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства)
В заяві кредитора окремо не зазначено розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті боржником.
Таким чином, зміст заяви кредитора та додані до неї документи не відповідають вимогам ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164 ГПК України та ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
За таких обставин, зазначена заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає залишенню без руху до виправлення недоліків та подання суду відповідних доказів.
Керуючись ст. 2, 9, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 162, 164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву №б/н від б/д кредитора - ТОВ «СПЕКТР-АГРО» залишити без руху.
У строк, який не перевищує десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, кредитору - ТОВ «СПЕКТР-АГРО» усунути недоліки заяви, надавши суду:
- інформацію, визначену у п. 8, 9, 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, окремо зазначивши розмір неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті боржником, з доказами її направлення на адресу боржника;
- належним чином завірені копії додатків до заяви про відкриття провадження у справі;
- докази сплати судового збору в сумі 21 020, 00 грн та авансування винагороди арбітражному керуючому в розмірі 42 507, 00 грн;
- докази направлення заяви про усунення недоліків з додатками на адресу боржника (опис вкладення з переліком доданих до заяви документів).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копії ухвали надіслати сторонам.
Суддя Н.М. Коваленко
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про веб-адресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2020 |
Оприлюднено | 25.03.2020 |
Номер документу | 88359657 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Коваленко Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні