Рішення
від 23.03.2020 по справі 349/227/20
РОГАТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 349/227/20

Провадження № 2/349/205/20

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

23 березня 2020 року м. Рогатин

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

в складі головуючого судді Могили Р.Г.

за участі секретаря судового засідання Матасової Н.М.

розглянув у відкритому підготовчому засіданні за правилами загального позовного провадження цивільну справу № 349/227/20 за позовом ОСОБА_1 до Дичківської сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

В лютому 2020 року ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Іваськевич Ю.С. звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини.

Позовні вимоги обгрунтував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилась спадщина на належне їй майно. ОСОБА_2 склала заповіт, яким все своє майно заповіла позивачу. На час відкриття спадщини він не проживав постійно із спадкодавцем. Вказує на те, що не був обізнаний про наявність заповіту, а тому своєчасно не подав заяву до нотаріуса про прийняття спадщини. З урахуванням наведеного, просив визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини .

Відповідач заперечень проти позову не подав.

Заяви, клопотання та інші процесуальні дії у справі.

Ухвалою суду від 24 лютого 2020 року позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.

Ухвалою суду від 27 лютого 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито загальне позовне провадження, справу призначено до підготовчого засідання.

Позивач ОСОБА_1 в підготовче засідання не з`явився. До суду надійшло письмове клопотання представника позивача адвоката Івськевича Ю.С. про підтримання позовних вимог у повному обсязі та розгляд справи в його відсутності.

Представник відповідача в.о. сільського голови Саків Г.Н. в підготовче засідання не з`явилася, подала заяву про визнання позову та розгляд справи за її відсутності.

В зв`язку з тим, що особи, які беруть участь у справі в підготовче засідання не з`явились, відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази.

Відповідно до частин 3 та 4 ст.200 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав ухвалює у підготовчому засіданні рішення про задоволення позову в порядку, встановленому ст. 206 ЦПК України.

Враховуючи визнання відповідачем позову, суд у підготовчому засіданні ухвалює рішення про задоволення позову, з огляду на таке.

ОСОБА_2 склала заповіт у відповідності до якого все належне їй майно заповіла ОСОБА_1 . Заповіт посвідчений секретарем виконавчого комітету Дичківської сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області 24 липня 1987 року та зареєстрований в реєстрі за №12 .

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 07 лютого 2011 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Калушу Калуського міськрайонного управління юстиції Івано-Франківської області.

Згідно довідки виконавчого комітету Дичківської сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області №39/02-24 від 07 лютого 2020 року останнє місце проживання ОСОБА_2 було АДРЕСА_1 . ОСОБА_2 за зазначеною адресою на день смерті проживала одна. Заповіт складений ОСОБА_2 04 лютого 2011 року не змінений та не скасований.

Відповідно до постанови державного нотаріуса Рогатинської районної державної нотаріальної контори від 07 лютого 2020 року ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за заповітом померлої ОСОБА_2 . Цією постановою позивачу по справі відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, а саме: у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом у зв`язку з пропуском ним строку у шість місяців для прийняття спадщини.

Норми права, які застосував суд та мотиви їх застосування.

Відповідно до положень статті 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Частиною першою статті 1269 ЦК України встановлено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч.1 ст.1270 ЦК України).

Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно правової позиції Верховного Суду викладеній у постанові від 26 червня 2019 року № 61-38298св18, вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Поважними причинами пропуску строку визнаються, зокрема: 1) тривала хвороба спадкоємців; 2) велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна; 3) складні умови праці, які, зокрема, пов`язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними; 4) перебування спадкоємців на строковій службі у складі Збройних Сил України; 5) необізнаність спадкоємців про наявність заповіту тощо.

З позовної заяви вбачається, що позивач не був обізнаний про наявність заповіту.

За встановлених обставин суд дійшов висновку, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, а також враховуючи, що спадщина ніким не прийнята та не визнана судом відумерлою, позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 200, 206 , 259, 263-265 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Дичківської сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк - три місяці для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом, що відкрилась внаслідок смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Додатковий строк для прийняття спадщини рахувати з дня набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду або через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Відповідач: Дичківська сільська рада Рогатинського району Івано-Франківської області, місцезнаходження: Івано-Франківська область Рогатинський район с.Дички, код ЄДРПОУ 04354841.

Суддя Р.Г. Могила

СудРогатинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення23.03.2020
Оприлюднено24.03.2020
Номер документу88363614
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —349/227/20

Рішення від 23.03.2020

Цивільне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Могила Р. Г.

Ухвала від 27.02.2020

Цивільне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Могила Р. Г.

Ухвала від 24.02.2020

Цивільне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Могила Р. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні