Справа № 404/8580/19
Номер провадження 1-кс/404/445/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2020 року м. Кропивницький
Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , потерпілого ОСОБА_4 , розглянувши у судовому засіданні в місті Кропивницькому клопотання слідчого СВ Кропивницького ВП ГУ Національної поліції в Кіровоградській області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури ОСОБА_5 про арешт майна в рамках кримінального провадження, відомості про яке внесенні до ЄРДР за №12019120020008783 від 20.11.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
10.03.2020 року слідчий звернулася до слідчого судді з вище вказаним клопотанням, відповідно до якого просила накласти арешт на грошові кошти в сумі 504 00,00 гривень, які 15.11.2019 року були перераховані з розрахункового рахунку АТ «А-Банк» НОМЕР_1 на розрахунковий рахунок АТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ» НОМЕР_2 та грошові кошти в сумі 201 600,00 гривень, які 18.11.2019 року були перераховані з розрахункового рахунку АТ «А-Банк» НОМЕР_1 на розрахунковий рахунок АТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ» НОМЕР_2 та в подальшому передати під зберігання потерпілому ОСОБА_4 шляхом перерахування вказаних грошових коштів на розрахунковий рахунок АТ «А-Банк» НОМЕР_1 .
На обґрунтування клопотання зазначено, що у провадженні СВ Кропивницького ВП ГУ Національної поліції в Кіровоградській області, знаходяться матеріали досудового розслідування №12019120020008783 від 20.11.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 працює директором ТОВ ТД «АГРО-БРЕНД». Товариство займається торгівлею добривами, засобами захисту рослин. Вказане товариство розташоване за адресою: м. Кропивницький, вул. Комарова.7. Неодноразово ТОВ «АГРО-БРЕНД» здійснювало купівлю добрив у інших товариствах. Реклама їхнього Товариства розміщена на сайтах в мережі інтернет де вказана контактна інформація. На початку листопада 2019 року їм зателефонував менеджер компанії «ТОВ «Ерідон Груп», представився ОСОБА_6 (м.т. НОМЕР_3 ) та запропонував співпрацю між товариствами, а саме придбати в них мінеральні добрива за кращими ринковими умовами. Вислухавши його пропозицію ТОВ ТД «АГРО БРЕНД» відповіли, що подумають. В подальшому їхнє товариство вирішило придбати в ТОВ « Ерідон Груп» мінеральні добрива. Вони зв`язалися з ТОВ «Ерідон Груп», а саме менеджером ОСОБА_6 . В електронному режимі вони обмінялися реквізитами. Потім отримали від них рахунок та договір на поставку даної продукції. 15.11.2019 року на рахунок НОМЕР_2 ТОВ «Ерідон ГРУП» було відправлено грошові кошти в сумі 50400 гривень 00 коп., Після цього в телефонному режимі ОСОБА_6 сказав, що автомобілі забронюють в чергу на загрузку продукції. В подальшому після того як вони перерахують решту грошових коштів вони доставлять замовлену нами продукцію. 18.11.2019 року їхнім товариством було перераховано на рахунок НОМЕР_2 ТОВ «Ерідон ГРУП» іншу частину грошових коштів в сумі 201600,00 гривень. Однак, замовлену нами продукцію доставлено не було. Близько 17:00 год ТОВ «АГРО-БРЕНД» зателефонував представник СБ «Райффайзен Банк Аваль» та повідомив, що рахунок може належати шахраям, оскільки на цей рахунок уже надходили скарги. Після чого, потерпілий ОСОБА_4 сказав аби вказані грошові кошти заблокували. Банком «Райффайзен Банк Аваль» вказані грошові кошти було заблоковано.
В ході досудового розслідування достовірно встановлено, що ТОВ «Ерідон Груп» для здійснення своїх злочинних намірів використовувало р/р № НОМЕР_2 (ЄДРПОУ 38290215), який відкритий в АТ «РАЙФФАЙЗЕНБАНК АВАЛЬ» яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Лескова,9
02.03.2020 року за адресою м. Київ , вул. Лескова,9 згідно ухвали слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровоград від 05.02.2020 року було проведено тимчасовий доступ до речей та документів. В ході якого було вилучено оптичний диск CD-R №Д3127ХА 050328462Ф на якому наявні копії документів, а саме виписка по рахунку, документи на оцінку фінансового стану, документи справи, заява про відкриття рахунку, інші документи юридичної справи, картка зі зразком підпису, копії документів про призначення керівника, копія свідоцтва виписки, копія установчого документа, опитувальник, паспорт, протокол рішення, публічна угода.
В зв`язку з чим виникла необхідність у накладені арешту на вказані грошові кошти та перерахування їх на розрахунковий рахунок потерпілого, оскільки ризик знищення майна, є достатньою умовою для застосування щодо цього майна спів розмірного заходу забезпечення кримінального провадження, яким є накладення арешту на майно.
Слідчий в судовому засіданні вимоги підтримала та просила їх задовольнити посилаючись на обставини викладені в ньому.
Потерпілий під час розгляду клопотання вказав, що дійсно був ошуканий ТОВ «Ерідон ГРУП», в зв`язку з чим його підприємству нанесено матеріальну шкоду на суму 50 400,00 гривень та 201 600,00 гривень. Просив, на вказані кошти, які на даний момент заблоковані керівництвом «Райффайзен Банк Аваль» накласти арешт та перерахувати на рахунок його фірми на відповідальне зберігання.
Прокурор, керівники АТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ», АТ «А-Банк», «ТОВ «Ерідон Груп» - про розгляд клопотання повідомлені належним чином, про причини неявки слідчого суддю не повідомили.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до наступних висновків.
Встановлено, що у провадженні СВ Кропивницького ВП ГУ Національної поліції в Кіровоградській області знаходяться матеріали досудового розслідування №12019120020008783 від 20.11.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України (а.к. 2).
Згідно платіжного доручення № 161 від 15.11.2019 року платник ТД «АГРО-БРЕНД», банком платника якого є А-Банк з карткового рахунку А-Банк НОМЕР_1 перерахував на картковий рахунок АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» НОМЕР_2 отримувачем якого є ТОВ «Ерідон ГРУП» гроші в сумі 50400,00 гривень (а.к.12).
Відповідно до платіжного доручення №162 від 18.11.2019 року платник ТД «АГРО-БРЕНД», банком платника якого є А-Банк з карткового рахунку А-Банк НОМЕР_1 перерахував на картковий рахунок АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» НОМЕР_2 ТОВ «Ерідон ГРУП» гроші в сумі 201600,00 гривень (а.к.13).
На підставі ухвали слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда у АТ «РАЙФФАЙЗЕНБАНК АВАЛЬ» здійснено тимчасовий доступ до документів, з приводу відкриття та функціонування розрахункових рахунків, відкритих АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» ТОВ «Ерідон ГРУП», за результатами чого встановлено наявність взаєморозрахунків з приводу продажу мінеральних добрив, а саме згідно виписки по рахунку МФО НОМЕР_4 АТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ» м. Київ дійсно 15.11.2019 року з карткового рахунку АТ «А-Банк» НОМЕР_1 був здійснений переказ грошових коштів в сумі 50,400 гривень на картковий рахунок АТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ» НОМЕР_2 ТОВ «Ерідон ГРУП» та 18.11.2019 року з карткового рахунку АТ «А-Банк» НОМЕР_1 був здійснений переказ грошових коштів в сумі 201,600 гривень на картковий рахунок АТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ» НОМЕР_2 ТОВ «Ерідон ГРУП». Дата останнього руху рахунку АТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ» НОМЕР_2 ТОВ «Ерідон ГРУП»- 07.11.2019 року (а.к.19).
Згідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Згідност. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини 2 цієї статті арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.
Згідно дост. 98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Частиною 10 статті 170 КПК Українипередбачено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до частини 11статті 170 КПКзаборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Оскільки є достатньо підстав вважати, що у своїй злочинній діяльності ТОВ «ЕрідонГРУП» використовувалобанківський рахуноквідкритий у АТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ» НОМЕР_2 , окрім того вбачається, що кошти в сумі 50 400,00 гривень та 201 600,00 гривень, які знаходяться на вказаному рахунку здобуті злочинним шляхом та підпадають під ознаки речових доказів, а також з метою забезпечення поданих в майбутньому цивільного позову з боку потерпілої юридичної особи, тому вважаю необхідним клопотання слідчого задовольнити в частині накладення арешту на вказані суми, які знаходяться на розрахунковому рахунку відкритому ТОВ «Ерідон ГРУП».
Так, матеріалами клопотання доведено сукупність підстав та розумних підозр вважати, що у разі невжиття заходів по арешту коштів призведе до остаточного заволодіння майном особами, причетними до злочинної діяльності, втрати речових доказів та унеможливить відшкодування спричинених збитків.
Таке обмеження права власності є розумним та співмірним із завданням кримінального провадження.
Крім того, слідчий суддя вважає за доцільне роз`яснити, що відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 174 КПК України арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
У задоволенні вимоги про передачу коштів на зберігання потерпілому ОСОБА_4 шляхом перерахування вказаних грошових коштів на розрахунковий рахунок АТ «А-Банк» НОМЕР_1 , необхідно відмовити, оскільки чинним КПК України не передбачена така дія на стадії досудового розслідування.
За таких підстав, клопотання слідчого про арешт майна підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст.ст.170-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Накласти арешт на грошові кошти в сумі 50 400,00 гривень, які 15.11.2019 року були перераховані з розрахункового рахунку АТ «А-Банк» НОМЕР_1 на розрахунковий рахунок АТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ» НОМЕР_2 та грошові кошти в сумі 201 600,00 гривень, які 18.11.2019 року були перераховані з розрахункового рахунку АТ «А-Банк» НОМЕР_1 на розрахунковий рахунок АТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ» НОМЕР_2 ,із забороною користування та розпорядження ними.
В задоволенні вимоги щодо передачі коштів на зберігання потерпілому ОСОБА_4 шляхом перерахування вказаних грошових коштів на розрахунковий рахунок АТ «А-Банк» НОМЕР_1 - відмовити.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування за умови зміни обставин за яких цей арешт був накладений.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 88363864 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Галаган О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні