Ухвала
від 10.03.2020 по справі 310/1652/20
БЕРДЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 310/1652/20

2/310/1264/20

У Х В А Л А

Іменем України

10 березня 2020 року м. Бердянськ

Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Білоусова О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Об?єднання співвласників багатоквартирного будинку ЮГМ-КВАРТАЛ про визнання недійсним та скасування протоколу загальних зборів, скасування державної реєстрації Маслової Л.В. як керівника ОСББ ЮГМ-КВАРТАЛ у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Об?єднання співвласників багатоквартирного будинку ЮГМ-КВАРТАЛ про визнання недійсним та скасування протоколу загальних зборів, скасування державної реєстрації Маслової Л.В. як керівника ОСББ ЮГМ-КВАРТАЛ у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суд приходить до наступного висновку.

ОСББ ЮГМ-КВАРТАЛ розташоване за адресою: Запорізька область, м. Бердянськ, пров. Транспортний, 6 зареєстровано як юридичну особу - код ЄДРПОУ - 39256981.

Статтею 124 Конституції України визначено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.

Важливість визначення юрисдикції підтверджується як закріпленням у Конституції України принципу верховенства права, окремими елементами якого є законність, правова визначеність та доступ до правосуддя, так і прецедентною практикою Європейського суду з прав людини.

Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Поняття суд, встановлений законом включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.

Система судів загальної юрисдикції є розгалуженою. Судовий захист є основною формою захисту прав, інтересів та свобод фізичних та юридичних осіб, державних і суспільних інтересів.

Судова юрисдикція - це інститут права, який покликаний розмежувати між собою компетенцію як різних ланок судової системи, так і різні види судочинства - цивільне, кримінальне, господарське та адміністративне.

Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, у якому розглядається визначена категорія справ.

При визначенні предметної юрисдикції справ суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин у справі.

Юрисдикційність спору залежить від характеру спірних правовідносин, правового статусу суб`єкта звернення та предмета позовних вимог, а право вибору способу судового захисту належить виключно позивачеві.

Під цивільною юрисдикцією розуміють компетенцію загальних судів вирішувати з додержанням процесуальної форми цивільні справи у видах проваджень, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до положень ст.19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

За загальним правилом у порядку цивільного судочинства загальні суди вирішують справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, у яких хоча б одна зі сторін є фізичною особою, зокрема спори, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також із інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства (ст.ст.4, 19 ЦПК).

У поданому до суду позові позивач просить визнати недійсним та скасувати Протокол № 1 загальних зборів об?єднання співвласників багатоквартирного будинку ЮГМ-КВАРТАЛ від 02.01.2020 року, скасувати державну реєстрацію ОСОБА_2 як керівника ОСББ ЮГМ-КВАРТАЛ у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Спірні правовідносини регулюються Законом України Прооб`єднання співвласників багатоквартирного будинку №2866-ІІІ від 29.11.2001 року, який визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.

Згідно ст.1 вказаного Закону, об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Відповідно до ч.1 ст.20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку зі здійсненням господарської діяльності та інші справи у визначених законом випадках, зокрема справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів; справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі, крім правочинів у сімейних та спадкових правовідносинах; й інші справи у спорах між суб`єктами господарювання.

Аналізуючи норми права, можна зробити висновок, що Господарський процесуальний кодекс України чітко передбачає категорії корпоративних спорів, які мають розглядатися за правилами господарського судочинства. До таких віднесено і справи за спорами щодо участі в органах управління юридичної особи.

З урахуванням наведених норм матеріального і процесуального права, правовідносини, які виникли між сторонами у справі є господарсько-правовими.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 03.04.2019 року у справі №759/1148/16-ц.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що у відкритті провадження необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст.186, 353 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В:

У відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Об?єднання співвласників багатоквартирного будинку ЮГМ-КВАРТАЛ про визнання недійсним та скасування протоколу загальних зборів, скасування державної реєстрації Маслової Л.В. як керівника ОСББ ЮГМ-КВАРТАЛ у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Запорізького апеляційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Суддя Бердянського

міськрайонного суду О.М. Білоусова

СудБердянський міськрайонний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення10.03.2020
Оприлюднено24.03.2020
Номер документу88366716
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —310/1652/20

Ухвала від 10.03.2020

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Білоусова О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні