Ухвала
від 23.03.2020 по справі 520/3808/2020
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 березня 2020 р. Справа № 520/3808/2020

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Спірідонов М.О., розглянувши адміністративний позов Товариство з обмеженою відповідальністю "СУ-15" (вул. Шевченка, 28-А,м.Харків,61013, код ЄДРПОУ33480085) до Головне управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків,61057, код ЄДРПОУ43143704) визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "СУ-15" з адміністративним позовом до Головне управління ДПС у Харківській області визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень в якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Харківській області: №00000710508 від 19.12.2019 року, №00000720508 від 19.12.2019 року, №00000730508 від 19.12.2019 року.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.

Відповідно ч.3 ст.55 Кодексу адміністративного судочинства України, юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Частиною 6 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено: у разі, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у п.2 ч.5 цієї статті стосовно представника, а саме: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Суд при дослідженні матеріалів позовної заяви встановив, що адміністративний позов підписаний представником позивача А.В. Гуляєвим. Однак, на підтвердження зазначеного в матеріалах справи не міститься жодного документу. в тому числі довіреності з якої вбачається, що А.В. Гуляєва є представником Товариства з обмеженою відповідальністю "СУ-15".

Частиною 3 статті 161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотку ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено у 2019 році прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2019 року - 1921,00 гривня.

Зі змісту адміністративного позову та позовних вимог встановлено, що позивачем заявлено позовні вимоги майнового характеру в розмірі 5 297 236,00 грн., а отже ставка судового збору за звернення до суду з даним позовом становить 19 210,00 грн.

При перевірці матеріалів справи суддею встановлено, що позивачем не додано до позовної заяви доказів сплати судового збору в належному розмірі. Позивачем до матеріалів позову також не додано доказів наявності встановлених законом підстав для звільнення від сплати судового збору.

Разом з адміністративним позовом було надано клопотання про відстрочення сплати судового збору до моменту ухвалення судом відповідного рішення по справі, в якому зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "СУ-15" має певні фінансові труднощі і не має можливості сплатити судовий збір. Однак до клопотанням не надано жодних доказів, що обґрунтовують фінансові труднощі підприємства, які унеможливлюють сплату судового збору у розмірі 19 210,00 грн., тому суд позбавлений можливості розглянути клопотання про відстрочення сплати судового збору по суті.

Суд вважає клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Згідно положень ч.5 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору.

Відповідно до частини 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

В свою чергу, за правилами частини 2 статті 132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Оскільки статтею 8 Закону України Про судовий збір передбачено можливість такого відстрочення виключно для фізичних осіб, а тому клопотання підприємства про відстрочення сплати судового збору по справі задоволенню не підлягає.

Зазначене узгоджується з практикою Верховного суду щодо розгляду клопотань Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Комерційний банк Український фінансовий світ про звільнення та відстрочення сплати судового збору (ухвали Верховного суду від 29.12.2017 року та від 26.01.2018 року по справі №826/11019/15 (К/9901/2084/17).

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

З матеріалів позову вбачається, що позивачем не надано копії позовної заяви для відповідача.

З урахуванням викладених обставин, позовна заява не відповідає вимогам, встановленим ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, що є підставою у відповідності до ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України для залишення позовної заяви без руху.

Відповідно ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно частини 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Таким чином, позивачу необхідно усунути вказані вище недоліки шляхом:

- надання до суду довіреності, яка б підтверджувала повноваження А.В. Гуляєва діяти від імені Товариства з обмеженою відповідальністю "СУ-15";

- доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги з їх копіями для відповідача;

- копії позовної заяви для відповідача;

- оригіналу квитанції про сплату судового збору в розмірі 19 210,00 грн. за вимогу майнового характеру, перерахованого на розрахунковий рахунок 798999980000031211256026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106 або докази в обґрунтування клопотання про відстрочення сплати судового збору;

Керуючись статтями 160, 161, 169, 256, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "СУ-15" до Головне управління ДПС у Харківській області визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.

Надати позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви - десять календарних днів з моменту отримання ухвали шляхом надання до суду оригіналу квитанції про сплату судового збору в розмірі 19 210,00 грн. за вимогу майнового характеру, перерахованого на розрахунковий рахунок 798999980000031211256026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106 або докази в обґрунтування клопотання про відстрочення сплати судового збору, доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги з їх копіями для відповідача, копії позовної заяви для відповідача, довіреності, яка б підтверджувала повноваження А.В. Гуляєва діяти від імені Товариства з обмеженою відповідальністю "СУ-15".

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Роз`яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.

Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Спірідонов М.О.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.03.2020
Оприлюднено25.03.2020
Номер документу88379778
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —520/3808/2020

Ухвала від 23.04.2020

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Спірідонов М.О.

Ухвала від 23.03.2020

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Спірідонов М.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні